Kibice Wisły Kraków

Kibice Wisły Kraków wściekli po braku obiecanego przelewu

Piro Shop
Komentarze (11) 2018-12-29

Kibice Wisły Kraków oszukani?

W piątek do północy na konto piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA miało wpłynąć 12 mln złotych od nowych właścicieli. Jednak Vanna Ly i Mats Hartling nie wywiązali się ze złożonej obietnicy. Mieli co prawda takie prawo, bo umowa zawarta z Towarzystwem Sportowym "Wisła" była umową warunkową, co nie nakładało na inwestorów prawnego obowiązku dokonania transakcji. Brak spełnienia warunku w postaci przelewu po prostu nie czyni ich właścicielami klubu. Mimo wszystko jednak kibice Białej Gwiazdy cały czas słyszeli obietnice i zapewnienia, że pieniądze dotrą na czas, a ich drużyna zostanie uratowana. Tak się nie stało, a to oznacza, że klub wraca do rąk wspomnianego TS "Wisła". W mediach społecznościowych wydało ono komunikat, w którym potwierdza brak przelewu. Jednocześnie zapewnia, że dalsze komunikaty pojawią się 31 grudnia, co daje inwestorom czas na złożenie wyjaśnień lub wywiązanie się z warunku umowy. Cała ta sytuacja wydaje się jednak jedną, wielką kpiną.

Szkoda, że w kibicach Wisły Kraków była rozbudzana nadzieja, która okazała się daremna. Pozostają tylko pytania. Czy właściciele klubu traktowali poważnie jego sympatyków? Czy Towarzystwo Sportowe "Wisła" dokładnie sprawdziło z jakimi inwestorami ma do czynienia? Czy cała ta szopka miała tylko uspokoić nastroje wśród wiślackiego środowiska, a kibice i piłkarze zostali po prostu oszukani? Na te i więcej pytań być może nigdy nie uzyskamy odpowiedzi, a wściekłość z powodu takiego cyrku w polskim futbolu, bardzo długo będzie towarzyszyć polskim kibicom.

Fot. skwk.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
nnn 2019-01-02 22:40:37

wścieki bo sarapata nie będzie miała z czego paczki dla miśka zrobić trzeba było myśleć głową a nie dup....

Masław 2018-12-30 16:13:09

Tutaj ponoć stowarzyszenia kibiców Wisły domagały się kasy dla siebie. Jaki poważny biznesmen wejdzie w patologiczne środowisko i będzie musiał użerać się z bandziorami (a nie kibicami, bo kibicowanie to tylko przykrywka dla szemranego działania patologii z Reymonta). Tam patologię należy wypalić gorącym żelazem. Wytępić Szarków (swoją drogą debilna nazwa dla grupy, która ma daleko do morza), gangsterów posadzić (a sprzedają aż miło swoich patologicznych koleżków) i może spokój zapanuje. Zdelegalizować SKWK, przeprowadzić poważny audyt (całkowicie niezależny). Tam też powinna wejść CBA. Jak się wytępi patologię, to Wisła wróci na należną im pozycję w świecie polskiej piłki. Czyli znowu zacznie walczyć o mistrzostwo.

GKS DG 2018-12-30 15:20:21

Misiek we Włoszech załatwiał strategicznego sponsora i gdyby nie jego zatrzymanie to Wisła w przerwie zimowej kupowałaby najlepszych dostępnych zawodników:-) A tak w ogóle, to szanuj Cupiała swego, bo nie będziesz mieć żadnego

bronson 2018-12-30 00:34:44

Straciliście honor a teraz tracicie swój klub,a wszystko z waszej pazerności wisła sharks...

Krak 2018-12-29 23:21:07

Grupa kibiców przejmuje klub, instaluje swojego prezesa, który klub doprowadza do ruiny i teraz jest wściekła, ale chyba na siebie

kkk 2018-12-29 21:30:16

A dlaczego Wisła ma być świętą krową ? Won do 4 ligi.

Stefan 2018-12-29 20:45:26

Odwiedziny Adama by się przydały.

KSG Gliwice 2018-12-29 18:43:19

2019 bedzie super

D... 2018-12-29 18:10:23

Lechia Gdańsk przez wiele lat temu wędrowała z czyśćca lig podwórkowych na szczyt krajowej piłki nożnej, gdzie jest obecnie. Podobnie wspina się teraz Widzew. Jest jeszcze wiele analogicznych przykładów w całym kraju. Nigdzie tam nie było kombinacji, krętactw, pozoranctwa - po prostu brak kasy decydował o wycofaniu zespołu z ligi i konieczności startu od samego dołu, gdzie koszty są mniejsze, więc i o dopięcie budżetu dużo łatwiej. Zatem, biała ściero, Dalin Myślenice czy inna Soła Oświęcim zapraszają... :-p

Obserwator 2018-12-29 17:36:09

W poniedziałek 31 grudnia wszystko będzie jasne. Może się okazać, że pieniądze wtedy trafią na konto. Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja do której doprowadziła Pani Sarapata, to jedna wielka kpina.

Wiślak nie SKWK 2018-12-29 17:25:32

Cała wina za to zamieszanie leży po stronie Pani Sarapaty. To ona reprezentowała SKWK w Zarządzie klubu i to na niej spoczywał obiwiązek poszukiwania inwestorów w sytuacji kiedy wiedziała, że kibole nie mogą utrzymać klubu. Miała wiele czasu na wypromowanie klubu i ściągnięcie inwestorów. Za to pobierała gigantyczne jak na sytuację finansową klubu wynagrodzenie. To ona i reprezentowane przez nią SKWK jest hochsztaplerem a nie inwestorzy. Za to co zrobiło SKWK mojemu kochanemu klubowi jego członkowie powinni mieć dożywotni zakaz wstępu na mecze Wisły. Ja jednak jestem przekonany, że transakcja się dokona. Nie widzę żadnych merytorycznych czy iluzorycznych powodów dla których ktoś chciałby dla zabawy coś takiego robić. Poza tym Pan Adam PIETROWSKI firmuje to własnym nazwiskiem. Gdyby to był blef to byłby spalony nie tylko w Polsce ale przede wszystkim w Niemczech.