Górnik Zabrze

Data powstania: 1948 Barwy: biało-niebiesko-czerwone

Ostatnie wiadomości
Piast na zbiórce Torcidy Gliwice

Piast na zbiórce Torcidy Gliwice

Komentarze (12) 2018-05-21

Przed meczem Górnika Zabrze z Wisłą Kraków kibice Piasta Gliwice postanowili przybyć na zaplanowaną na jednym z gliwickich osiedli zbiórkę Torcidy Gliwice. We wszystko wplątała się policja i do bezpośredniego...

Lech - Legia: walkower dla gości

Lech - Legia: walkower dla gości

Komentarze (12) 2018-05-21

Komisja Ligi w trybie nadzwyczajnym podjęła decyzję o przyznaniu walkoweru dla Legii po meczu z Lechem w Poznaniu. Mecz w Poznaniu został przerwany przy wyniku 0:2 kwadrans przed końcem, gdy...

Dwusetny numer miesięcznika To My Kibice!

Dwusetny numer miesięcznika To My Kibice!

Komentarze (12) 2018-05-05

10 maja ukaże się jubileuszowy, dwusetny numer miesięcznika „To My Kibice!”. Oto, co zawarte jest na 84 stronicach tego wydania magazynu:W numerze znajdziecie 18 reportaży z następujących meczów: Lech Poznań-Górnik...

Przerwany Marsz po zwycięstwo

Przerwany Marsz po zwycięstwo

Komentarze (12) 2018-04-30

Górnik Zabrze aspiruje do miana drużyny, która będzie decydować o tytule Mistrza Polski. Po wygranej nad Jagiellonią Białystok, Górnik ostudził zapał Lecha Poznań i wygrał na wyjeździe, strzelając Kolejorzowi 4...

Nic o nas bez nas

Nic o nas bez nas

Komentarze (12) 2018-03-26

24 marca odbyło się w Warszawie spotkanie przedstawicieli grup kibicowskich, w którym udział wzięli reprezentanci większości klubów Ekstraklasy, I ligi oraz wielu drużyn z niższych szczebli piłkarskich rozgrywek. Nowe pomysły...

Pierwsze decyzje po meczu w Gliwicach

Pierwsze decyzje po meczu w Gliwicach

Komentarze (12) 2018-03-05

Po przerwanym meczu w Gliwicach działania podjęła zarówno policja, jak i Komisja Ligi Ekstraklasy SA. Konsekwencje dotkną kibiców Piasta, z których najagresywniejsi spotkają się z prokuratorem.   Z powodu zamieszek...

Na forum

Największe porażki Polskich ekip Starydziad 18.04.2018 14:04

Mając na myśli stricte sprawy kibicowskie nie związane z ostatnio dominującymi dziwnymi trendami opisywanymi wyżej mi nasuwają się następujące wydarzenia które mogą być nazwane.mianem spektakularnych porażek.

Widzew Łódź- strata głównej flagi Robotnicze Towarzystwo Sportowe na rzecz Łks-u

Korona Kielce strata większości flag podczas turnieju halowego na rzecz Legii i Zagłębia Sosnowiec

Jagiellonia Białystok - strata większości flag na rzecz Legii Warszawa


Jagiellonia Białystok - wyjazd Warszawa nieudana.proba obrony sektora gości.

Widzew Łódź bodajże początek lat 2000 jeden z pierwszych meczów po wprowadzeniu ustawy o usunięciu policji ze stadionów.Mecz z Górnikiem Zabrze.Atak Górnika i wygonieniee z sektora gości kibiców Widzewa.

Górnik Zabrze mecz ze Śląskiem Wrocław podobna sytuacja jak wyżej mecz bez udziału policji na stadionie.Slask atakuje sektor gości siejąc popłoch i przeganiając Górnika.

Stomil Olsztyn strata na swoim stadionie swojej głównej flagi.

Iglopol Dębica sytuacja całkiem świeża ,na jednym z meczów ich sektor zostaje opanowany i przejęty przez kibiców Wisłoki.

Celowo nie wspominam tu o stratach flag GKS u Katowice, Rowu Rybnik oraz Piasta Gliwice bo jak wiemy okolicznosci tych wydarzeń budzą i będą budziły wątpliwości i ciężko jednoznacznie określić ich honorowosc

Kibicowska Warszawa Foxx 25.03.2018 16:43

A ja z innej beczki. Czytam tu sobie od jakiegoś czasu historyczne ciekawostki. Skoro pojawiła się nieplanowana wolna chwila w niedzielne popołudnie przypomnę kilka kwestii z perspektywy mieszkańca Starego Mokotowa debiutującego na Legii w 1984 :)

Przede wszystkim w Warszawie od lat jest od cholery ludzi z całej Polski - za komuny rozmaitych urzędników, ale i np. lekarzy, itd. Z całymi rodzinami. Po 89 dołączyły korpoludki, wiadomo. Swoją drogą zabawne, że jedną z przyczyn nienawiści do stolicy jest, że warszawka - jako władza - robi to, czy tamto, gdy w tym przykładowym okresie po 89 jedynymi warszawiakami tłukącymi się o stołki byli Kaczyńscy. Ogólnie walczyły desanty: łódzki (Miller z SLD), trójmiejski (Tusk & Co) oraz górnośląski (Buzek z AWS). Mniejsza.

W latach 70 w naszym mieście bardzo wielu sympatyków miał ówczesny klub klasy robotniczej - Górnik Zabrze.

Przełom 70 i 80 to fatyczne sportowe zaistnienie - nomen-omen - Robotniczego Towarzystwa Sportowego przy ul. Armii Czerwonej (która w 1990 magicznie zmieniła nazwę na al. Piłsudskiego). No i faktem jest, że w czasie stanu wojennego w Warszawie napisy RTS stały się dość powszechne. Przy jednoczesnym sporadycznym występowaniu wrzutów KSP (tak apropos innego mitu ;). Po prostu jeżeli ktoś nie lubił Legii i nie mieszkał w okolicach Polonii - kibicował Widzewowi (na który w połowie lat 80 jeździło z Warszawy więcej ludzi, niż się zbierało w młynie na Konwiktorskiej - nie piszę na Kamiennej, bo ów młyn często bywał na Głównej).

U mnie w podstawówce było dwóch gości za RTS-em, o istnieniu kibiców Polonii w Warszawie dowiedziałem się już w liceum, gdy na jednym z meczów wsparli u nas Lecha wywieszając swoją flagę. Warto wspomnieć, że np. nie mieli w zwyczaju wspierania Cracovii na Gwardii Warszawa.

Ogólnie mam wrażenie, że centrala z K6 w momencie dynamicznego rozwoju ruchu kibicowskiego w Polsce popełniła - na szczęście ;) - poważny błąd. Jako nasi wrogowie cieszyli się sympatią nie tyle w ekipach, co w miastach gdzie Warszawy chronicznie nienawidzono (Górny Śląsk, Poznań, Łódź). Nie wzbudzało to sympatii na warszawskich blokowiskach. Być może kogoś zainteresuje, że nie wymieniłem Krakowa. Nie mam pojęcia z czego to wynikało (na pewno duży wpływ miał wybuch popularności skinheads i styki po tej linii), ale w tamtym czasie było trochę kontaktów między Legią i KSC - nawet ze swojego wyjazdu przyjechali na jakiś nasz mecz do Lublina z Motorem. Byli też w barwach u nas na pucharowym meczu z Barceloną. Obie strony ignorowały formalną zgodę KSC-KSP.

Jeżeli chodzi o legijno-widzewskie wrzuty dot. FC, drobna uwaga. Po wojnie wielu z warszawiaków, którzy przeżyli i nie przeprowadzili się w inne okolice osiadło u rodzin w podwarszawskich miejscowościach (głównie na kolejowych liniach na wschód - otwockiej i wołomińskiej), ale też w rejonie Pruszkowa, czy Legionowa. Z czasem wielu ich potomków zamieszkało w samej stolicy, na co na pewno miał wpływ rozwój przemysłu - Huta Warszawa, FSO na Żeraniu i szereg zakładów elektrotechnicznych należących do koncernu Unitra.

Tymczasem w związku ze sportowymi sukcesami Widzewa w latach 80 pojawiła się dość szczególna sytuacja, którą oddają ówczesne powiedzenia ŁKS rządzi w Łodzi, Legia w Warszawie a Widzew na trasie oraz że jedynym miastem wojewódzkim, w którym rządzi RTS są Skierniewice (wtedy było 49 województw). I faktycznie nasze tereny na tej linii kolejowej kończyły się już na wysokości Grodziska Mazowieckiego i do czasu gry Legii w LM w połowie 90 przewaga Widzewa w Żyrardowie czy Sochaczewie była niepodważalna.

Kibice Widzewa z Warszawy w zdecydowanej większości byli sympatykami piłki nożnej i po prostu nie poradzili sobie z nową rzeczywistością, czego jednym z efektów są trwające w różnym natężeniu i formach do dzisiaj flirty już ostatnich pozostałości z KSP.

Taki rzucik historczny ;)

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) OVERMARS 15.03.2018 23:17

A jedną z tych ekip jest Górnik Zabrze który ostatnio propagował pozytywne wzorce kibicowania podczas meczu z Piastem w Gliwicach.Chłopie ty jesteś zdrowo je....ty jak wierzysz w te brednie które sam wypisujesz.

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko abstrakcja 10.03.2018 08:39

Ruch i Polonia Bytom nie mają na siebie ciśnienia, neutralnie.
Polonia ma ciśnienie, ale na GKS i Górnik Zabrze

Komantarze -2-5 marca ! glwtrcd 05.03.2018 19:11

O k***a niech ta cala komizsja sie pierdolnie porzadnie w leb.
Kurwa walkower ze punktow dla Gornika....

Kibice, którzy podczas meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze domowe Górnika. Dodatkowo klub Górnik Zabrze został ukarany odjęciem trzech punktów.
??
Dobrze to k***a rozumiem osoby ktore byly na Piescie niebeda mogli wejsc na 3 mecze u siebie?

Komantarze -2-5 marca ! matszo92 05.03.2018 19:02

W związku z wydarzeniami podczas meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze w 26. kolejce Ekstraklasy, Komisja Ligi nałożyła kary na oba kluby. Mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść gości, ale jednocześnie trzy punkty zostały odjęte Górnikowi.


Zgodnie z par. 7.6.17. przepisów PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną zawody zostały zweryfikowane jako walkower 0:3 na niekorzyść klubu Piast Gliwice w związku z zachowaniem kibiców, którzy spowodowali przerwanie meczu. Z tego powodu zawody zostały zakończone przez sędziego przed upływem ustalonego czasu gry. Komisja oparła swoje orzeczenie na podstawie oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN oraz po wysłuchaniu przedstawicieli obydwu stron.

Piast Gliwice poinformował Komisję Ligi o podjętych działaniach, w wyniku których zidentyfikowano już kilkadziesiąt osób biorących udział w zajściu. Dodatkowo dopuściły się one zniszczenia mienia na stadionie. Na osoby te zostaną nałożone klubowe zakazy wstępu na imprezy masowe oraz będą wobec nich złożone pozwy o naprawienie szkód. Klub podjął decyzję, że do zakończenia sezonu 2017/2018 zamknięte zostaną znajdujące się za bramką sektory O, P, R, S. Z kolei osoby, które zajmowały miejsca w sektorach P i R na meczu z Górnikiem Zabrze, nie będą mogły zakupić biletu do zakończenia rundy zasadniczej na żadną trybunę.

Komisja Ligi postanowiła wymierzyć karę uwzględniającą działania i publiczne deklaracje klubu. Dodatkowo na Piast Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów oraz na dwa kolejne mecze z Górnikiem w Zabrzu, a także karę finansową w wysokości 80 tysięcy złotych.

Jednocześnie klub Górnik Zabrze został ukarany zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców gości na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne mecze z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. Kibice, którzy podczas meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze domowe Górnika. Dodatkowo klub Górnik Zabrze został ukarany odjęciem trzech punktów.

- Według raportu sędziego oraz delegata zawodów bezpośrednim powodem przerwania meczu w Gliwicach i braku możliwości jego kontynuowania przez sędziego było zachowanie kibiców Piasta. W związku z tym odpowiedzialność za to, że mecz nie mógł zostać dokończony, spoczywa na organizatorze meczu. Decyzja Komisji została podjęta na podstawie przepisów, które w takim przypadku przewidują obligatoryjną weryfikację zawodów jako walkower. Komisja dostrzegła jednak, że zachowanie kibiców Piasta nastąpiło na skutek prowokacji ze strony kibiców gości. Orzeczona kara o docelowym odjęciu trzech punktów ma mieć skutek prewencyjny i ma to być wyraźny sygnał, że Komisja Ligi nie będzie tolerować prowokacyjnych, zachowań chuligańskich, ani takich, które miałyby na celu wypaczenie wyniku sportowego – tłumaczy przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Ekstraklasa S.A. informuje, iż zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej oraz Klubów planowane jest wprowadzenie zmiany w przepisach. Umożliwią one prewencyjne działania, które będą zapobiegać tego typu incydentom, do jakich doszło w trakcie meczu Piast – Górnik.

- Po zaakceptowaniu zmian w przepisach przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy S.A., a następnie po wprowadzeniu analogicznych zapisów do regulacji PZPN, jeszcze w tym sezonie Komisja Ligi uzyska prawo podejmowania decyzji o rozgrywaniu poszczególnych meczów bez udziału kibiców gości. Decyzje te będą podejmowane w oparciu o przesłanki o potencjalnych poważnych zagrożeniach bezpieczeństwa – dodaje przewodniczący Mrowiec.

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko NasserMatter 01.03.2018 18:53

Witam ponownie jak widac ktos zmienił mi hasło , troche kabarecik no ale ok :)
Fajnie ze właczyly sie osoby z KSG ! i to widac ze niektorzy dlugo siedza :) wiec moze i bedzie konstruktywna internetowa solówka

Po pierwsze nie interesuje mnie Górnik Zabrze poza Gliwicam , Zabrze - Górnik Zabrze jest to czyste i logiczne
Po drugie sama Torcida Gliwice nie ustawi sie z PG dlaczego ? , jest to logiczne nie mozecie sobie pozwolic na porażke jest to logiczne ja to rozumiem kazdy to rozumie ze nie mozna dopuscic do takiej porazki bo macie Piasta za nic :)
Po trzecie my sie z wami nie ustawimy bo zrobicie w chuja tak jak Polonie zreszta nie chce mi sie wiecej pisac bo znowu jakies cyrki tu beda zablokuja konto a przeciez to tylko wymiana zdan.

Kiedys to sie pod fibo jechalo zawsze ktos stał zawsze sie cos działo teraz wieje sandalem ale malolaci nie zrozumieja starego rocznika tego parcia na awanture , kombinacji kminy zarowno tu pisze o Łabedziokach i o PG. Wiecej sie chcialo kazdy to przyzna zarowno Piast jak i TG.

No nic oldschool upada :)

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko Yogin 01.03.2018 08:16

Nie wiem po co te spiny i obrażanie się tutaj na forum. Sam osobiście jestem kibicem KSG ale od lat pracuję w Gliwicach i mam swoje zdanie na pewne tematy związane z tym miastem i odnośnie rywalizacji Żaboli z Piastem. Raz Ci do przodu, raz Ci i nie jest się w stanie dokładnie powiedzieć kto jest górą. Kiedyś Piast mniej istniał w Gliwicach, nawet ciężko było kogoś namierzyć w barwach, teraz jest trochę inaczej.To jest fakt. Jednak nie można powiedzieć że Ci czy Ci rządzą Gliwicami bo byłby to błąd. Mam kilku starszych fanów Piasta w pracy i kilku znam poza praca można nazwać ze starszyzny bo mają jak ja około 40-stki. Tak jak ja mówię Piast nigdy nie będzie rządził samodzielnie Gliwicami, tak i Oni mówią że Górnik też nigdy nie będzie samodzielnie rządził tym miastem. Jakieś tam drobne potyczki gdzieś tam zawsze się pojawią, bywa że jest używany sprzęt, ale to nie zmienia ogólnie aktualnego obrazu. Osobiście uważam że TG troszkę dała Piastowi wyrosnąć bo nigdy nie uważała tej ekipy Piasta za uznajmy to poważną. Piast to wykorzystał na niektórych rejonach i trochę poszedł do przodu, jednak jeszcze brakuje dużo by przewyższyć TG. Każda z ekip będzie pisała że jest lepsza i nie da sobie wmówić nic innego. Skonfrontować się nie mogą przez odmowy Piasta bo nie chca by był sprzęt choc bywało że i Piast miewa. no ale to już inna para kaloszy. Górnik ma o niebo lepsze od Piasta, więcej kibiców, fc.. Któś powie no ale Górnik to nie same Zabrze. Fakt. Ale kto bronił Piastowi mieć masę fc? Nikt. Górnik lata wstecz miał sukcesy i w wielu dzielnicach Gliwic się kibicowało Górnikowi, przechodziło to z ojca na syna i tak jest do dziś. Przez tą markę Górnik ma więcej fc, więcej kibiców ogólnie i przekłada się to na inne sprawy. Piast był trochę w innej lidze jeśli chodzi o aspekty kibicowskie i tak to troszkę pozostało. Bo jak nazwać to inaczej gdy Piast choćby na wyjazdy jeździ jak jeździ. To moje zdanie i jeśli jest ktoś skory do normalnej rozmowy to piszcie

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. piertollto 24.02.2018 22:58

Jakie są relacje pomiędzy ŁKS Łódź a Górnik Zabrze oraz Cracovia Motor

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko skinner 06.02.2018 12:11

Napisze tylko raz i nie będę się wdawał w polemikę z żabolami, bo z ich sekcją fc hooligans torcida internet jeszcze nikt nie wygrał i mi też pewnie się nie uda, a więc żabole z Gliwic zejdźcie na ziemie... chociaż trochę. Sami kiedyś przyznaliście na łamach jednego z numerów TMK że lata świetności torcidy w Gliwicach to lata 90 czyli wtedy gdy Piasta nie było na piłkarskiej mapie Polski, że mogliście niemal po całym mieście swobodnie chodzić w barwach i ich nie stracić. Wypominacie ze nie wyszliśmy po flagi (które wynieśliście z magazynu przez głupotę ciecia a nie zdobyliście). Jak mamy wieżyc wam na słowo że będzie honorowo skoro z propozycja walki, zaraz jak w wasze ręce wpadły flagi dzwoni osoba, która kilka miesięcy wcześniej pocięła nożem na rynku kilku naszych. Mówicie że Piast też lata ze sprzętem, każdy na śląsku wie że w walce z wami trza być przygotowanym, bo nie wiadomo czy czasem nie użyjecie swojego ulubionego przedłużenia reki, i nie odpalicie rakietnicy (ostatnio oprócz waszego ulubionego przedłużenia reki lubujecie się w używaniu gazu). Gadacie że wybieracie Górnik bo historia, sukcesy, których żaden z was nie świętował bo jesteście za młodzi, gdyby Warszawa była bliżej Gliwic a nie Zabrze to dziś pewnie byście dumnie pokazywali na palcach elke. Prawda jest taka że wy nigdy nie będziecie rządzić Gliwicami, tak jak Piast nigdy nie przejmie całego miasta bo wasz bastion Sośnica zawsze będzie waszym bastionem przez położenie stadionu praktycznie na tej dzielnicy. Z drugiej strony ciekawe jakby wyglądała sytuacja na mieście gdyby stadion Górnika był całkiem w innym miejscu Zabrza np. na Helence

Bydgoszcz i województwo Kujawsko-Pomorskie Kibicowsko Nocnik 30.01.2018 16:47

Nie kumam Elany bez kitu mam wrażenie że ten post został napisany typowo z ironią bo nie wierzę w to że takie ekipy jak Lechia Gdańsk ŁKS Łódź Lech Poznań Zawisza Bydgoszcz Górnik Zabrze potrafiły odmówić Elanie poprostu śmiech na sali, Zawisza ich dojeżdża na każdym kroku a problemy Elany z wyjściem z busa mieli wiele razy na trasie jak Zetka na nich czekała więc niech skończą się ośmieszać bo i tak już to w sumie zrobili

Wymarłe Ekipy ... patriota85 25.01.2018 10:30

Na Grunwald chodził Ruch, czy Górnik ? Pamiętam ich kartoniadę, którą robili na siedząco;).

Dzieję się obecnie coś na:
AKS Wyzwolenie Chorzów
Carbo Gliwice (pamiętam, że im Zagłębie Sosnowiec 2 flagi skroiło)
Walka Zabrze (jak wyżej)
Rekord Bielsko-Biała
Wawel Wirek (Ruch, czy Górnik ?)
Górnik Piaski
Górnik Wesoła
Górnik Wojkowice
Sarmacja Będzin
Forteca Świerklany
Sparta Lubliniec (Ci pozbyli się flagi na konto Rakowa Częstochowa)

Podsumowanie 2017 Czytelnik1979 02.01.2018 00:52

Najlepszy doping u siebie - To chyba jednak Legia i Górnik Zabrze - ale tu bardziej chodzi o frekwencję w ich młynie.
Najlepszy doping na wyjeździe - Arka Gdynia i Amica Poznań podczas Finału PP na Narodowym bo były to konkretne wyjazdowe masówki
Najlepszy doping (całokształt)- ciężko to ocenić

Najlepsze oprawy u siebie - jednak Legia i oprawa o Powstaniu Warszawskim o której było głośno wszędzie
Najlepsze oprawy na wyjeździe - brak
Najlepsze oprawy (całokształt) - chyba jednak Legia za ilość i jakość na swoim stadionie

Najlepiej prezentująca się ekipa u siebie (całokształt) - jest kilku faworytów i ciężko wyłonić tego jednego
Najlepiej prezentująca się ekipa na wyjeździe (całokształt) - to trzeba zerknąć do rankingu w TMK a mi się nie chce

Najważniejsze starcie H - to chyba jednak to najgłośniejsza awantura w Przemyślu
Największe zaskoczenie H - cieniutko WRWE które miało w każdej kolejce punktować rywali, coś się tam starali ale nie wyszło...
Najlepsza ekipa/koalicja H w 2017(bez spuszczania się nad teoretycznym potencjałem. Same fakty) - brak

Najlepsza ekipa w 2017 (całokształt) - brak
Największa sensacja w 2017 - brak

Kibiców jakiego klubu NIE lubisz, nie szanujesz? GdanskiKibic 21.12.2017 23:02

Jako sympatyk Lechii Gdańsk nie szanuję:
- Arki Gdynia - za niehonorowe akcje typu kradzież flag z magazynu pod osłoną nocy.
- GKS Katowice - za lata 90-te
- Wisły Kraków - za bratanie się z Ruchem Chorzów i Widzewem, a także już bardziej bandycką niż chuligańską ekipę
- Cracovii Kraków - za bandyctwo i trzymanie sztamy z Arką Gdynia
- Pogoni Szczecin - za Rafała Murawskiego
- Jagiellonię Białystok - za napinkę kibiców z autobusów (pokazywanie f**ków) kilka lat temu jak jechali do Gdańska na Traugutta, pod obstawą policji

Z wrogich ekip szanuję natomiast:
- Lecha Poznań - za honorową ekipę chuligańską
- Legię Warszawa - za najlepiej zorganizowaną ekipę kibicowską, oprawy, patriotyzm
- Górnik Zabrze - za dobrze zorganizowaną grupę kibiców

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) Zgody 28 15.12.2017 18:21

Który zespół w Polsce zapoczątkował sytuację w której swój młyn umieścił za bramką a nie na prostej? Mam świadomość tego, że układy trybun na stadionach były różne, ale kojarzy mi się tylko Górnik Zabrze i Widzew Łódź. Po stadionach plątam się od 1988 r.

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko pankropek 07.12.2017 16:59

Blakuś i KSGKSW - ale jak wrzucę papier to przeprosicie i już nigdy nie będziecie się udzielać na tym forum ok? Umowa stoi?


Pan B.C. z Ultras Górnik Zabrze na codzień jest bardzo wygadany i lubi się chwalić. Jeździ na mecze za kasę ze zbiórek, gra na bebnie, lubi pokazywać zdjęcia z meczów jak niesie bęben i wiesza flagi, z malowania też pokazywał. Dobrze że flagi są blisko bo ich noszenie to udreka.

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko pankropek 05.12.2017 21:02

Jak tam konfitura z Ultras Górnik Zabrze, która będzie reprezentować Górnika w turnieju w fife organizowanym przez GKS Tychy?

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) pankropek 05.12.2017 20:49

Jak tam konfitura z ultras Górnik Zabrze, która będzie reprezentować Górnika w turnieju w fifie organizowanym przez GKS Tychy?

Kibicowskie Podkarpacie redaktor05 05.12.2017 14:20

Jeśli chodzi o Resovię to zaliczyliśmy wszystkie wyjazdy, w tym jeden mecz na zakazie, gdzie inni zaliczali tam zera.
Nie pojawiliśmy się w Ostrowcu Świętokrzyskim, ponieważ KSZO miało zamknięty stadion na parę meczy.

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ - SEZON 2017/2018

MECZE U SIEBIE:

CWKS RESOVIA - Podlasie Biała Podlaska (12.08.2017)
widzów: 350
CWKS RESOVIA - Motor Lublin (20.08.2017)
młyn: 150, widzów: 700
CWKS RESOVIA - Unia Tarnów (środa, 30.08.2017)
młyn: 250, widzów: 700
CWKS RESOVIA - Spartakus Daleszyce (09.09.2017)
młyn: 100, widzów: 500
CWKS RESOVIA - Soła Oświęcim (23.09.2017)
młyn: 100, widzów: 300
CWKS RESOVIA - Wisła Sandomierz (07.10.2017)
młyn: 250 (oprawa) widzów: 600
CWKS RESOVIA - Wólczanka Wólka Pełkińska (21.10.2017)
widzów:400
CWKS RESOVIA - Avia Świdnik (04.11.2017)
młyn: 120 (oprawa), widzów: 500
CWKS RESOVIA - Podhale Nowy Targ (18.11.2017)
młyn: 100, widzów: 400

MECZE WYJAZDOWE:

Stal Rzeszów - CWKS RESOVIA (15.08.2017)
Nas 650 osób (w tym 60 Stal Sanok, 10 Unia Tarnów, 35 Wisła Kraków)
Karpaty Krosno - CWKS RESOVIA (26.08.2017)
Nas 200 osób (w tym 35 Stal Sanok, ok. 40 Wisła Kraków) z flagą.
JKS Jarosław - CWKS RESOVIA (02.09.2017)
115 osób z dwiema flagami.
MKS Trzebinia - CWKS RESOVIA (16.09.2017)
Nas 120 osób (w tym 10 Unia Tarnów, 15 Wisła Kraków oraz gościnnie 9 ETO Gyor)
Wiślanie Jaśkowice - CWKS RESOVIA (piątek, 29.09.,2017)
Nas na zakazie 85 osób (w tym 40 Wisła Kraków)
Chełmianka Chełm - CWKS RESOVIA (15.10.2017)
Nas 102 (w tym 15 Unia Tarnów) z dwiema flagami - niedojazd
Orlęta Radzyń Podlaski - CWKS RESOVIA (28.10.2017)
Nas 60 (w tym 10 Stal Sanok, 5 Wisła Kraków) z flagą.

MECZE PRZYJACIÓŁ:

Izolator Boguchwała - Stal Sanok (27.08.2017)
Nas 30 osób.
Stal Sanok - Wisłoka Dębica (19.08.2017)
Nas 42 osoby.

Karpaty Krosno - UNIA TRNÓW (09.2017)
Nas 27 osób.
Wisła Sandomierz - UNIA TARNÓW (29.10.2017)
Nas 30 osób.
Stal Rzeszów - UNIA TARNÓW (16.09,.2017)
90 osób pod bramami stadionu - nie zostajemy wpuszczeni.

SPARTACUS NYIREGYHAZA - Sopron (17.09.2017)
Nas 9 osób z flagą KRN.
MTK Budapest - SPARTACUS NYIREGYHAZA (10.09.2017)
Nas 5 osób.

Górnik Zabrze - WISŁA KRAKÓW (29.07.2017)
Nas 80 osób.
WISŁA KRAKÓW - Legia Warszawa (22.10.2017)
Nas 68 osób.

INNE:

Dania - POLSKA (01.09.2017)
10 Brzozowskich Fanatyków z flagą patriotyczną.
POLSKA - Kazachstan (04.09.2017)
Delegacja z patriotyczną flagą KRN (debiut flagi)
POLSKA - Urugwaj (10.11.2017)
Delegacja z patriotyczną flagą KRN

Marsz Niepodległości 2017
Około 30 osób obecnych na marszu

Sesja Rady Miasta - 21.11.2017
40 osób z transparentem poparcia dla budowy centrum lekkoatletycznego.

Kibiców jakiego klubu lubisz bądź szanujesz. rbfanatic 29.11.2017 22:16

Raków Częstochowa

Oprócz zgód (Chemik, Videoton):

-Lechia
-Śląsk
-Stomil Olsztyn
-Górnik Zabrze
-GKS Katowice
-ŁKS
-Lech Poznań
-Stal Stalowa Wola
-Zawisza Bydgoszcz
-Zagłębie Sosnowiec.