GKS Katowice

Data powstania: 1964 Barwy: żółto-zielono-czarneOstatnie wiadomości
To My Kibice nr 12 (219) grudzień 2019

To My Kibice nr 12 (219) grudzień 2019

Komentarze 2019-12-04

9 grudnia na rynku ukaże się 219 numer magazynu polskiej sceny kibicowskiej – „To My Kibice!”. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym numerze – kliknij tutaj!   Rozszerzenie: 

Nowe decyzje Komisji Dyscyplinarnej PZPN

Nowe decyzje Komisji Dyscyplinarnej PZPN

Komentarze 2019-11-09

Legia Warszawa, Stal Stalowa Wola i Widzew Łódź ukarane przez Komisję Dyscyplinarną PZPN Na ostatnim posiedzeniu Komisja Dyscyplinarna PZPN zdecydowała się nałożyć nowe kary. W sumie ukarano 3 kluby i...

To My Kibice nr 11 (218) listopad 2019

To My Kibice nr 11 (218) listopad 2019

Komentarze 2019-11-05

8 listopada na rynek wejdzie 218 numer magazynu polskiej sceny kibicowskiej – „To My Kibice!”. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym numerze – kliknij tutaj! Rozszerzenie: TO MY KIBICE...

Wyniki 1/16 finału Pucharu Polski

Wyniki 1/16 finału Pucharu Polski

Komentarze 2019-11-03

Rozegrano już wszystkie mecze 1/16 finału Pucharu Polski Zakończyła się seria spotkań w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Pierwsze mecze tej rundy rozegrano w miniony wtorek. Najwięcej emocji było w...

Trzy kluby ukarane przez Komisję Dyscyplinarną PZPN

Trzy kluby ukarane przez Komisję Dyscyplinarną PZPN

Komentarze 2019-10-23

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała trzy kluby W czwartek 17 października odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN, na którym ukarano trzy kluby w związku z zachowaniem ich kibiców. Ukarane zostały GKS...

Kara wyjazdowa dla kibiców GKS-u Katowice

Kara wyjazdowa dla kibiców GKS-u Katowice

Komentarze 2019-10-17

Kibice GKS-u Katowice zostali ukarani zakazem wyjazdowym po meczu z Elaną Toruń W czwartek 17 października odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym podjęto decyzję o ukaraniu GKS-u Kato

Na forum

CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA .... pomarańcz 31.01.2020 17:22

Witam. Jeszcze nie tak dawno znalazłem bez problemu, teraz chyba coś poznikało. Szukam zdjęć z meczu GKS Katowice - Chrobry Głogów, na którym GieKSa dokonała nieudanej próby skrojenia flagi ChG. Rok 2014-2016 ( wybaczcie, ale mam totalną sklerozę zapamiętywania dat) z góry dziekuję ;)

Województwo Opolskie - Kibicowsko B_Chemik 30.01.2020 12:01

Jeszcze w latach ’90 byl u nas jeden z większych i liczniejszych fc Górnika, byli też ludzie jeżdżący w tamtym czasie na Śląsk Wrocław, Widzew, ŁKS, GKS Katowice a nawet jeden fanatyk Jagielloni. Ale akurat Ruchu nie było nigdy. Parę lat do tyłu był jakiś pryszczaty małolat, który na emigracji założył profil internetowy „niebieski Kędzierzyn” i stamtąd przez jakiś czas anonimowo sobie coś klepał ale ostatecznie rodzina się go wyparła a „działalność” internetowego fc została zakończona.

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) plemplem81 23.01.2020 10:29

Blaszok i trybuna główna powstały w okolicach lat 80., zatem chyba nie masz prawa pamiętać starego stadionu GieKSy, który był typowo lekkoatletycznym obiektem, z niskimi trybunami dookoła. Stąd też rozumiem użycie formy Ja pamietam ze te trybuny naprzeciwko staly zawsze plus ten sektor gosci - otóż tak nie było. GKS Katowice stawiając trybunę główną i północną spowodował, że jego obiekt był najnowocześniejszy w Polsce i zresztą przez długie lata za takowy uchodził (tu nawet grała przecież reprezentacja kraju...). Szukając w sieci niczego nie odnalazłem, a tu paru GieKSiarzy zagląda, więc może odkurzą nieco historię swojego klubu i ekipy. Bo powtarzam, że także mnie interesuje, gdzie stał młyn GieKSy, gdy były tylko niskie trybuny. Gdy pisałem historię GieKSy opublikowaną w Ultra, a później również w TMK z opowieści jednego kibica GKS wynikało, że ich młynek początkowo liczył po 20-30 osób, stąd też moje zainteresowanie - może gdzieś zachowały się fotki całego starego stadionu + młyna na nim umiejscowionego.

Małopolska kibolska Adiś 29.12.2019 08:22

Wszystkiego po trochu (Cracovia, Zaglebie, GKS Katowice), najwiecej Wisły .

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko 19__kattowitz__20 26.12.2019 16:04

Szef kiboli GieKSy chce wyjść na wolność. Przyznaje się do zarzutów i dobrowolnie poddaje karze
Skazany za kierowanie gangiem pseudokibiców GKS-u Katowice Marek Z., ps. Zator, przyznał się do podpalenia punktu z automatami do gier, zmuszenia groźbami pokrzywdzonych do określonego zachowania oraz posługiwania się fikcyjnymi dokumentami w banku. - Zweryfikował postawę życiową i chce zakończyć swoje postępowania - wyjaśnia obrońca Zatora.

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko bbfz 26.12.2019 13:03

„Skazany za kierowanie gangiem pseudokibiców GKS-u Katowice Marek Z., ps. Zator, przyznał się do podpalenia punktu z automatami do gier, zmuszenia groźbami pokrzywdzonych do określonego zachowania oraz posługiwania się fikcyjnymi dokumentami w banku.

- Zweryfikował postawę życiową i chce zakończyć swoje postępowania - wyjaśnia obrońca Zatora.”

Czar git bandy prysł

Co szanuje u swoich wrogów?? Wojtek77 16.11.2019 13:24

POLONIA BYTOM co szanuje u naszych wrogow Gornik Zabrze dobre liczby u siebie Gks Katowice czasem ultraska Zaglebie Sosnowiec zawsze solidna dobra firma dobra banda dobre wyjazdy i przywiazanie do klubu Lechia Gdansk zawsze dobra banda

TMK plemplem81 15.11.2019 09:20

Wiem, że Czytelnicy interpretują TMK jako całość, ale ja w magazynie nie pełnię roli dystrybucyjno-papierkowych. Własność pisma i tytułu należy do kogoś innego, włącznie z jego dystrybucją, ja natomiast odpowiadam za zamieszczaną treść. Tutaj się udzielam w temacie, żeby być bliżej ludzi, żeby TMK nie było jakimś bezdusznym tworem, który sobie istnieje sam dla siebie. Tym samym chciałbym się już odciąć od wszelkich dywagacji związanych z zamulonymi terminami - po prostu samego mnie to wybitnie denerwuje, jednakże nie mam na to wpływu. Niestety.
Relacja z MN w stolicy będzie krótka, bo MN przestał być spędem chuligaństwa, a zaczął być zgromadzeniem ludzi kochających swoją Ojczyznę. Zatem jest na MN w Warszawie już spokojnie. Natomiast będzie relacja z marszu we Wrocławiu wraz ze zdjęciami, bo była tam obecna osoba z naszego grona redakcyjnego.
Wprowadzane są już na poważnie fotoreportaże z innych dyscyplin sportowych, bo tam też są aktywnie działający kibice. Oczywiście będziemy brali pod lupę tylko ekipy w miarę ogarnięte. Choć każdy przecież ma świadomość (mam taką nadzieję...), że te ekipy mogłyby się równać jedynie z tymi najmniejszymi z kibicowskiej sceny piłkarskiej. Nie zmienia to faktu, że są - ubarwiają mecze hokeja, koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki czy żużla. Im też od tej jesieni TMK daje zielone światło.
TOP 100 nie będzie (ten cykl będzie podsumowaniem rocznym działalności ekip), natomiast wczoraj wróciłem właśnie z pierwszego spotkania (spośród zaplanowanej serii) z człowiekiem z dużej ekipy. Wiele wskazuje na to, że będzie opisana ich kibicowska historia - tożsama do tych BKS Stali Bielsko-Biała, GKS Katowice, GKS Tychy, Polonii Bytom, Ruchu Chorzów oraz Zagłębia Sosnowiec, które również ja tworzyłem i przedstawiałem wpierw na łamach mojego zina Ultra, a potem udzieliłem prawa do ich publikacji TMK. Wiele nadziei sobie robię, że to wypali, bo nie ukrywam, że jakiejkolwiek próby historycznego rysu działania tejże ekipy jeszcze nie stworzono. A jest o czym pisać - to pierwsza dycha polskiej sceny kibicowskiej.
Jest jeszcze jeden pomysł, który de facto został już zrealizowany - czeka jedynie na dopieszczenie graficzne. Też poważny temat i to taki, który wymagał katorżniczej i mrówczej pracy - w zasadzie sprawa nie do ogarnięcia bez skrupulatnego zbierania informacji na ten temat od 2000 roku. Ze zrozumiałych jednak względów nie chcę się dzielić tym zawczasu. Przyjdzie moment, że dany numer będzie w druku - pójdzie oficjalne info.

Łotwa - Polska 10.10.2019, 20:45 KOMAR. 04.11.2019 20:42

Parę słów, bo się już tu komedia robi:

1. Przeczytać 10x oświadczenie ChG, by je zrozumieć
2. Przeczytać kolejne naście razy jeśli w dalszym ciągu się nie zrozumiało.
3. Nikt z Chrobrego nie chodzi w ciuchach Ruchu.
4. Mecz GKS Katowice - Chrobry odbył się przed powstaniem WRWE.
5. Na w.w meczu gościnnie parę osób z Ruchu.
6. Na turniej Widzewa Chrobry jeździ od lat i raczej prędko nie przestanie ( głównie starsze osoby - z wiadomej przyczyny)
7. Chrobry nie brał udziału w Marsylii.
8. Totalna bzdura jeśli chodzi o wyjazdy Chrobrego na mecze Widzewa, czy Ruchu .
9. Przeczytać oświadczenie raz jeszcze.

Pozdrawia osoba ze zdjęcia ;)

Puchar Polski -2019/2020 ! blekitna ostryga 03.11.2019 10:22

Boli nie których to, że Widzew pokazał się zajebiscie.

Bo taki GKS Katowice to nawet do pięt nie dorasta Widzewowi.

W ogóle Widzew to pierwsza piątka w Polsce.

Stare Zgody ... cobalt 21.10.2019 16:12

Zupełnie Zielony-Byłem przy tym i widziałem ,flaga ta była biała z napisem zielonym Wisłoka została zdeptana jak kilka innych flag Cracovii. Wisła wtedy zajęła sektor Pasów nad słynnym napisem Cracovia Pany na tym torze chyba kolarskim na łuku.
Cracovia wtedy wspierana przez masę zgód ...Lech,Arka,Górnik Zabrze,Górnik Wałbrzych,GKS Tychy ,Korona,Sandecja,Tarnovia,Czarni Jasło,Stal Mielec,Wisłoka Dębica.....pamięć nie ta ale to była konkretna awanti na koronie stadionu.
Pamiętam jak wracaliśmy pociągiem (ten stary żółtek PKP)Kraków -Katowice to ekipa Pasów wysiadła w Krzeszowicach i ukamieniowała pociąg (sporo rozbitych i pocietych postronnych osób nie koniecznie kibiców) w pociągu ostali się GKS Ttychy,Górnik Zabrze i chyba Wałbrzych dymił z nimi Piast Gliwice wszystko co pod ręką świetlówki,aluminiowe popielniczki ,te pseudokrzesła kolejowe,nawet kibel rozbity ,,,,Piast miał fajnych wariatów na te czasy.Wysiedliśmy w Trzebini w 6 osób i jeszcze Zabrze w ok 20 os chcieli nas momentalnie lać ale ...człowiek młody to szybki sprint gdzieś w jakieś zabudowy działki i się udało wszyscy cali wróciliśmy do do celu by sie wyspać w końcu. Czasy znakomite

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko przypalowiec z forum 21.10.2019 08:59

Dobrze słyszałem że ŁKS gwizdał na Gks Katowice a Żabole nic? Pod koniec meczu jeszcze Każdy to powie, Tyszanie Śląska Królowie Żabole nic.

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. Gedania Gdansk 20.10.2019 16:24

A GKS Katowice? Do tej pory wspominana z sentymentem przez niektorych zgoda, tylko wlasnie czy na dzisiejsze czasy bylaby zaliczana do oficjalnych zgod?

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. Averno 20.10.2019 12:53

Między ekipami z Warszawy a z górnego śląska zdarzały się zgody w historii.

Legia miała kiedyś zgodę z Ruchem.

Ksp jakieś układy z Tychami , zgodę mieli z Górnikiem Zabrze

Z GKS Katowice nie mieli ,chcieli jak to oni zrobić kolejna zgodę ale na jednym meczu przy neutralnych stosunkach się skończyło . Tak samo robili jakieś podjazdy pod Polonię Bytom i też bez skutku.

Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko widzewiak_z_gor 16.10.2019 17:58

I napisał to największy, najstraszniejszy, najrodowitszy internetowy wojownik.
Obyś wyłapał kiedyś od jakiegoś fanatycznego kibola ŁKS-u, który przyjeżdża na mecze z Piotrkowa lub Włocławka.

Wracając do meczu z GieKSą.

Sobotni mecz bez kibiców GKS-u? Wszystko zależy od decyzji PZPN.
Zamówili komplet 907 biletów na mecz z Widzewem, ale nie wiadomo czy pojawią się w sektorze przeznaczonym dla kibiców gości na stadionie przy alei Piłsudskiego. Tak wygląda sytuacja fanów GKS-u Katowice na trzy dni przed spotkaniem ich drużyny z widzewiakami.

Najważniejszy mecz 14. kolejki II ligi zapowiadał się arcyciekawie nie tylko ze względu na starcie dwóch czołowych drużyn ligi, ale również z powodu licznej delegacji kibiców GKS-u, którzy mieli wspierać swoich piłkarzy dopingiem na stadionie Widzewa.

Jednak po wydarzeniach, które miały miejsce na stadionie GKS-u podczas ostatniego ligowego meczu z Elaną Toruń, jest możliwy scenariusz, w którym Polski Związek Piłki Nożnej nie zgodzi się na przyjazd do Łodzi fanów katowickiej drużyny.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, sprawą zamieszek po meczu GKS - Elana ma się zająć komisja dyscypliny PZPN. Choć do burd z udziałem kibicóe obu klubów doszło po zakończeniu spotkania, to w PZPN te wydarzenia zostały potraktowane tak, jakby miały miejsce w trakcie meczu. I dlatego sprawa trafiła do komisji dyscypliny.

Ta może podjąć decyzję o zakazie wyjazdowym dla kibiców drużyny z Katowic. Posiedzenie tej komisji PZPN zaplanowano na jutro. Dla atrakcyjności sobotniego widowiska byłoby lepiej, gdyby sektor gości na stadionie Widzewa wyglądał tak, jak na przykład podczas meczu z Radomiakiem (na zdjęciu) wiosną tego roku. 

widzewiak.pl

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. mampytanie 14.10.2019 16:44

Takie inne pytanie... jest jakaś konkretna geneza kosy GKS Katowice i Polonii Warszawa?

Puchar Polski -2019/2020 ! K.net-Powrót Króla 27.09.2019 10:23

KS Stilon Gorzów Wielkopolski – Zagłębie Lubin
Rekord Bielsko-Biała – Górnik Łęczna
Widzew Łódź – Legia Warszawa
Błękitni Stargard – Sandecja Nowy Sącz
ŁKS Łódź – Górnik Zabrze
Radomiak Radom – GKS Tychy
Miedź Legnica – GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
Legia II Warszawa – Odra Opole
Pogoń Siedlce – Piast Gliwice
Resovia – Lech Poznań
Chełmianka Chełm – Lechia Gdańsk
Stal Stalowa Wola – GKS Katowice
Stal Mielec – Pogoń Szczecin
Stomil Olsztyn – Wisła Płock
Olimpia Elbląg – Raków Częstochowa
Bytovia Bytów – Cracovia

Kibicowskie Podkarpacie belgston 23.09.2019 11:36

Liczby zgód, układów na derbach Rzeszowa po obu stronach:

Karpaty - 50 z flagą
Siarka - 50 z flagą
Stalówka - 45
Polonia - 91 z flagą
Łada - 17 z flagą

Po stronie Resovii jeszcze widoczny na pewno JKS z flagą, Stal Sanok z flagą i GKS Katowice

Puchar Polski -2019/2020 ! K.net-Powrót Króla 21.09.2019 17:41

Olimpia Grudziądz - Stal Mielec
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Polonia Środa Wielkopolska - Górnik Zabrze
Garbarnia Kraków - Bytovia Bytów
GKS Bełchatów - GKS Tychy
Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź
Chrobry Głogów - Lech Poznań
Stilon Gorzów Wielkopolski - Olimpia Zambrów
Stal Brzeg - Olimpia Elbląg
Chemik Moderator Bydgoszcz - Wisła Płock
Hutnik Kraków - Resovia
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
Gryf Słupsk - Górnik Łęczna
GKS Katowice - Warta Poznań
KSZO 1929 Ostrowiec - Sandecja Nowy Sącz
Stal Rzeszów - Pogoń Szczecin
Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa
Błękitni Stargard - Wisła Kraków
Chełmianka Chełm - Znicz Pruszków
Elana Toruń - Radomiak Radom
Legia II Warszawa - Wigry Suwałki
Rekord Bielsko-Biała - Concordia Elbląg
Zagłębie II Lubin - Miedź Legnica
GKS 1962 Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Chemik Police - Stal Stalowa Wola
Pogoń Siedlce - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Odra Opole - Arka Gdynia
Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn
Lechia Gdańsk - Gryf Wejherowo
Cracovia - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Puszcza Niepołomice
Piast Gliwice - Unia Skierniewice


Mecze które będą transmitowane w TV :

Chrobry Głogów - Lech Poznań-Polsat Sport
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław - Polsat Sport Extra

Cracovia - Jagiellonia Białystok-Polsat Sport
Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa-Polsat Sport

Odra Opole - Arka Gdynia-Polsat Sport
Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź-Polsat Sport Extra

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko Oberschlesien14 16.09.2019 16:47

Trochę się interesuję akurat tematem kibicowania w Katowicach, skutkami i przyczynami dlaczego na jednych dzielnicach jest niebiesko, a na innych trójkolorowo to dodam coś od siebie. Każdy ma trochę racji w tym temacie dlaczego Szopy i Nikisz są ciężkie do odzyskania.
1. Patologia - to jednak prawda, zdegradowane kibice dalekie od biurowców, deptaków, sklepów itp. jednak idą w kierunku stadionów, tak było od zawsze i tak jest nadal. Oczywiście są bogate osiedla gdzie kibicowanie ma się dobrze, ale jednak więcej klimatu kibicowskiego jest na Lipinach niż na Dębowych tarasach. Nikisz i Szopy to patologiczne dzielnice, jebnął tam przemysł, jest kopalnia na której klimat też był dyktowany przez kibiców Ruchu, są szkoły na terenach Ruchu i tak na prawde ciężko będzie się tam wbić innym kibicom. Szkoły i duże miejsca pracy dają w chuj, ale głównie szkoły na terenie Ruchu utrzymują ten Ruch w Katowicach.
2. Ludność napływowa. Ktoś już o tym pisał wcześniej, ale nie chodzi tu o to, że Szopy i Nikisz to mocno hanysowe tereny, a reszta Katowic to gorole. Bardziej chodzi o to, że ludzie(i hanysy i gorole) jednak nie chcą mieszkać na Szopach itp. To normalne, bo te dzielnice są średnio skomunikowane i jednak mają chujową opinie w mieście. Jeśli już ktoś tam kupuje mieszkania to raczej osoby z tych terenów. Te lepsze dzielnice Katowic to jednak GieKSa w 90%.
3. Naprzód Janów - W Katowicach w latach 60 kibicowało się Górnikowi, Ruchowi, Rapidowi(protoplasta GieKSy co mocno pomijają Chorzowscy i udają, że takiego klubu nie było) i w hokeju Górnikowi Katowice(potem GKS-owi) lub Naprzodowi Janów. Jakoś tak się złożyło, że Naprzód = Ruch i to też jest mocny punkt na mapie NK i to nawet patrząć przez pryzmat kibiców piknikowych bo takich też hokej sporo posiada.
4. Późne przyłącznie do Katowic. Obydwie dzielnice stał się elementem Katowic w 1960 roku ( więc nie byliście tu 44 lata przed nami bo w ogóle nie byliście Katowicami ;)) Gdy w Katowicach wpływ miał Górnik czy właśnie kluby które za kilka lat miały stworzyć GKS(te kluby miały już kibiców którzy naturalnie potem zaczęli kibicować GieKSie) to Janów i Szopy jako osobne miejscowości były bardziej wpatrzone w Górnik i Ruch. Górnik umarł, Ruch żyje nadal i żyć zapewne jeszcze tam trochę będzie.
To jest oczywiście tylko moje zdanie i bardzo możliwe, że w czymś się myle.