Legalny bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN na zakłady. Kliknij tutaj i odbierz 20 PLN!

Wywiad z chuliganem: Maras z Zawiszy Bydgoszcz

Maras - Zawisza Bydgoszcz

2017-10-30

"Nikomu, kto jest kibicem Zawiszy, nie trzeba przedstawiać Marka, który swoje serce wypełnił miłością do ukochanego klubu, a jego bezkompromisowa i honorowa postawa jest wzorem do naśladowania dla całego środowiska kibiców" - tak do obejrzenia nowego odcinka Wywiadu z chuliganem zaprasza serwis Zawisza Fans.

 

Jego gościem był Marek Gaczkowski, na trybunach znany jako "Maras", od 29 lat fanatyk Zawiszy. Jako osoba mocno zaangażowana w wojnę kibiców z jego byłym właścicielem Radosławem Osuchem i powiązanym z nim prezydentem miasta Rafałem Bruskim z PO był on wiele razy atakowany przez media, szczególnie po zatrzymaniu kibiców Zawiszy przez antyterrorystów (sąd nakazał wypuścić go tego samego dnia).

 

Nigdy nie godził się na udzielanie wywiadów i rozmowa w Wywiadzie z chuliganem jest pierwszą, w której zgodził się przedstawić poglądy kibiców. A także opowiedzieć o niesamowitej historii klubu, rozkradanego przez jego właścicieli oraz urzędników i dwukrotnie już odbudowywanego przez odsądzanych od czci i wiary kiboli. - Ten klub był rozrywany na strzępy - mówi "Maras".

 

Mowa będzie też o prowokacji policyjnej w trakcie meczu Zawisza-Widzew w 2013 roku, porównywalnej tylko do warszawskiej Akcji Widelec. I protestach kibiców, którzy na murawie stadionu ustawili trumny dla Osucha i piłkarzy.

 

Niedawno Zawisza, powołany do życia na nowo przez kibiców, świętował awans z B-klasy do A-klasy. Mecze drużyny odbywają się w znanych z tamtejszego aresztu Potulicach, bo prezydent Bruski z PO nie godzi się na to by grała w Bydgoszczy - ze strachu przed kibolami. Nie wyraził zgody nawet na to, by w Bydgoszczy grały drużyny dziecięce!

 

Ani trochę nie boją się natomiast kiboli dawni żołnierze Armii Krajowej, którymi się oni opiekują, ani uczestnicy uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Kibice Zawiszy odnowili też grobowiec rodziny generała Aleksandra Karnickiego, bohatera wojny polsko-bolszewickiej, łącznie z rekonstrukcją śmigła lotniczego, upamiętniającą jego syna - pilota. Opiekują się również grobami żołnierzy AK, straconych na Wałach Jagiellońskich. - To była mocna ekipa, ludzie którzy wykonywali wyroki
śmierci na kolaborantach - mówi "Maras".

 

W programie także wiele ciekawych opowieści o historii kibicowania na Zawiszy, w tym legendzie klubu - bramkarzu śp. Andrzeju Brończyku, który przez całą karierę grał w tym klubie. - Powiem ci, co to był za zawodnik. Gdy piłkarze mieli zabrać po wyjazdowym meczu do autokaru kibiców, bo ich było 15 czy 20, a kierownik nie chciał, bo to było "trepowskie" towarzystwo, potrafił wyciągnąć z autobusu torbę i powiedzieć: to ja zostaję z  nimi - wspomina "Maras".

 





Komentarze (14)

jkks - 2017-11-08 21:50:30

zawisza koszali a ania ze swoja flaga co kiedy wszystkich z ekipy zety wsypała zawisza nie chciała sie bic z lechem za to lech musiał sie podac za stilon


Szwederowiak - 2017-11-05 20:56:58

Prowokacja Policji. Smiech na sali. Miłość do LKSu który teraz puszczca sie z Lechem spowodowala , że demolowaliscie wlasny stadion. Widziałem to na własne oczy. I nie potrzeba monitoringu jak na YT jest wszystko. Oczywiscie wszyscy niewinni. Biznes jest biznes i kasa musi sie zgadzać. Wszystko pod płaszczykiem Zawiszy.


Z - 2017-11-01 21:43:54

@mp86 - Na nic sobie nie odpowiedziałem. Pytałem się i jeszcze raz zapytam Ciebie w jaki to sposób kibole przyczynili się do tego że Zawisza znajduje się tam gdzie się znajduje .Czyżby przez ten nieszczęsny przewrócony grill o którym pisze xxx ? czy jeszcze coś innego ? - napisz proszę KONKRETY. Piszesz że nie widzę tego co się stało i uważam to za zwycięstwo - no proszę Cię ... raczej jestem fanatykiem ale nie zaślepionym. Powiem ci więcej, także uważam że wina leży po obydwu stronach. Do meczu z Widzewem była szansa jeszcze się dogadać i tak powinno się stać, no niestety - później wiadomo, "okrągły stół" z lojalkami i potępieniem chuliganów którzy zaatakowali policję ( to dopiero czystej wody bezczelność) przed rozpoczęciem rozmów od Bruskiego do podpisania przedstawicielom SP przekreśliło już na amen jakiekolwiek dogadanie się. Został Osuch sam tak jak chciał bez tych parszywych kiboli, i cóż to się takiego stało że już go nie ma, a my jesteśmy na piłkarskim dnie ? Wytłumaczysz mi to ?


xxx - 2017-11-01 17:24:33

Grille osucha też same się przewracaly jeszcze za czasów kiedy nie było wojny ale zaczęła się konkurencja z klubem??


mp86 - 2017-11-01 09:48:43

Teraz rozwalają od 8 ligi a pierwsze efekty już widać - gramy w 7 lidze. Na czym polegało to rozwalanie napisz proszę, bo ja tego nie kumam. Sam sobie odpowiedziałeś. Gracie w VII lidze a 4 sezony temu graliście w ekstraklasie zdobywając PP największy sukces waszego klubu z którym się nie utożsamiacie. Może uważacie że Zetka to klub kiboli i chcecie tam rządzić. W ligach amatorskich zapewne tak jest kibole biorą się za odbudowanie (klubu w moim też tak było)ale wyżej potrzeba prezesa z kasą. 10 czy może 15 lat temu kibicowałem Wam w walce z Hydrobudową i szanowałem za charakterność bo nie każdy klub z takiego miasta głodny prawdziwej piłki potrafi zrezygnować z takiej szansy patrząc co historia pokazała. Jeżeli nie chodziło Wam o kasę to o prawo do głównego głosu na trybunach. Jak widać w Twojej Z wypowiedzi nie widzisz tego co się stało i uważasz odejście Osucha za zwycięstwo. Zgadzam się z nim wygraliście ale jakie są tego konsekwencję?! Dlatego nie zgadzam się że jesteście zwycięzcami. Jest to fenomen że takie dużo miasto z dużą ilością kibiców, z dużą grupą fanatyków woli błąkać się po okolicznych miejscowościach niż spróbować dyplomacji i czasem odpuścić. No nic nie moja sprawa ciekaw jestem jak to będzie wyglądać za 10 lat. Nie mniej podsumowując powyższe uważam że taki klub powinien grać znacznie wyżej.


Gość - 2017-11-01 08:31:34

Maras Pinokio :) Tak samo kłamie jak Osuch


Śledz - 2017-10-31 22:47:56

Mp86 brawo .zawiszacy intelektualni samobójcy


Z - 2017-10-31 20:36:15

mp86 (...)woleli oni zbojkotować Prezesa i doprowadzić do kolejnego upadku ukochanego klubu(...) - czyli co, przestali przychodzić i dlatego klub upadł tak ? Przecież Osuch wielokrotnie powtarzał że jak kibole odejdą ze stadionu to on zapełni go w całości i wtedy będzie tak że o ho ho, i co wyszło ? mp86 (...)O czym mówię jaka kasa z klubu: - stoisko gastronomiczne - stoisko pamiątkowe - ochrona na meczach(...) - stoisko gastronomiczne było lata przed Osuchem, mogły być jego i nasze, to nie bo kasa mu uciekała. Kibice prowadzili od zawsze sprzedaż gadżetów kibicowskich a nie pamiątek klubowych - w to nie wchodzili. A ochrona to co, że niby z tego były profity ? chyba żartujesz. mp86 (...)rozwalić klub który się tyle lat odbudowywało?(...) Tak jest, w parę lat wyciągnęli Zawiszę z 5 ligi - przyszedł Osuch w 1 lidze, owszem zrobił awans do ex, to po złości rozwalili mu klub. Teraz rozwalają od 8 ligi a pierwsze efekty już widać - gramy w 7 lidze. Na czym polegało to rozwalanie napisz proszę, bo ja tego nie kumam.


Gość - 2017-10-31 14:40:43

YoYo chuliganie jedź na pielgrzymkę kibiców i weź ze sobą krzyż z przyrodzeniem.


Yoyo - 2017-10-31 13:52:25

I wklady, ktore podpisaly lojalke widzę tez się wpisuja ;) oj boli chyba dupa do dzis...a Zawisza nigdy nie zginie czy to wam sie podoba czy nie placzki ;)


Zawisza - 2017-10-31 07:50:56

To że Osuch wyprowadził kasę z klubu wszyscy wiedzą dobrze,gdzie jest kasa za Masłowskiego,Lewczuka,Majewskiego i nawet za Huberta Adamczyka.Walczycie w słusznej sprawie ale walczycie też o swoje pieniądze.


Zawisza - 2017-10-31 07:47:39

I nie kłam Mareczku bo piłkarze wyszli,rozmowy były,policję wezwał Niemcewicz.Tylko jak z Wami rozmawiać jak Wy od razu zaczęliście atakować.Wy nie dorośliście do rozmowy,w tym jest problem.I tak jak poprzednik pisał.Dla Was i dla Pinokia liczyła się tylko $$$$$$$$$$$$$$


Zawisza - 2017-10-31 07:42:44

Czemu są usuwane komentarze?Czemu nikt nie spytał Zawiszaków o malowanie przyrodzenia na krzyżu?Czemu Pan Marek kłamie?Spotkanie z piłkarzami było ale niestety poziom intelektualny kibiców Zawiszy jest na bardzo niskim poziomie.Jak można rozmawiać z ludźmi którzy od razu wyzywają?Byłem bardzo blisko tej sytuacji i szczerze napiszę że Osuch jak i kibice Zawiszy są siebie warci.Wina leży po obu stronach.Panie Marku nie wszyscy podpisali lojalki.Większość w ogóle o tym nie wiedziała.A Wy wrzuciliście wszystkich do jednego wora.


mp86 - 2017-10-31 07:13:33

Kibice Zawiszy to bardzo dobry przykład kibiców, dla których $$$ okazała się ważniejsza od klubu. Po historycznych sukcesach Ekstraklasa, Puchar kiedy w klubie zaczęło wszystko wyglądać profesjonalnie i $$$ dla fanów było już dużo mniej woleli oni zbojkotować Prezesa i doprowadzić do kolejnego upadku ukochanego klubu. O czym mówię jaka kasa z klubu: - stoisko gastronomiczne - stoisko pamiątkowe - ochrona na meczach Kilka lat temu też myślałem że Zawisza walczy w słusznej sprawie że środowisko jest hermetyczne oraz ma wartości ponad pieniądze. Były tam problemy z Prezesem ale czy był to powód żeby rozwalić klub który się tyle lat odbudowywało? I czy można powiedzieć że kibole wygrali tą wojnę? Wnioski narzucają się same. Dla kibiców Zawiszy poważna piłka okazała się jednak za poważna. Wolą jeździć po pastwiskach, grać mecze domowe poza Bydgoszczą co z tego że w lidze amatorskiej ważne że rządzą. Na koniec gratuluję wygrania tej wojny. Jeżeli kiedyś będziesz chciał pogrążyć swój klub zapytaj o radę Zawiszaków są w tym najlepsi w Polsce.