skatowany kibic dania

Polski kibic skatowany w Danii

Komentarze (6) 2017-09-04

Serwisy społecznościowe oraz informacyjne obiegły zdjęcia i filmy ukazujące jednego z polskich kibiców, który został brutalnie spacyfikowany w Kopenhadze przed meczem eliminacji mistrzostw świata z Danią. Skatowany mężczyzna jest fanem gdańskiej Lechii i pochodzi z Sopotu.

 

"Kibice publikują w internecie filmy nakręcone smartfonami. Na jednym z nich widać, że polski kibic leży na ziemi przytrzymywany przez policjanta. Duńczyk kilka razy uderza Polaka pałką w głowę " - informuje serwis sportowe Fakty.

  

 

Po spacyfikowaniu kibic został przewieziony do aresztu Vestre Faengsel. W niedzielę odbył się jego błyskawiczny proces. Został oskarżony o napaść na policjanta i tymczasowo skazany na 26 dni aresztu. Po tym terminie odbędzie się właściwa rozprawa.

 

"Wiele osób zostało wczoraj zatrzymanych przed/podczas/po meczu oraz zwolnionych przed upływem 24h, lecz najczęściej kończyło się to kolegium lub karą za zakłócanie porządku tudzież utrudnianie czynności funkcjonariuszom policji. Niestety nie w tym przypadku. Na załączonym materiale wideo widać jak policja ewidentnie przekraczała swoje uprawnienia bijąc po głowie obezwładnionego i leżącego już na ziemi kibica" - pisze świadek (pisownia oryginalna), Łukasz Muller, na co dzień mieszkający w Danii.

 

- Był naszym gościem, przyjechał razem z narzeczoną, na pewno nie na żadną ustawkę - mówi w rozmowie z serwisem Sportowe Fakty Łukasz Muller, autor filmów. On sam kupił dla siebie i swoich znajomych 16 biletów. Kibic nie jest ubrany w barwy narodowe, bo wtedy miałby stuprocentową pewność, że zostanie zawrócony sprzed bramy stadionu.

 

Kibic padł "ofiarą" zamieszania, do którego doszło przy wejściu na stadion. Stewardzi weryfikowali kibiców - umożliwiali wejście na obiekt wyłącznie tym, którzy nie mieli polskich barw i byli w stanie okazać skandynawskie dokumenty. Pod bramą grupa, w której był zatrzymany, rozdzieliła się pod naporem tłumu. Część kibiców weszła na stadion, pozostali nie. Doszło do przepychanek z ochroną, a po pewnym czasie, kiedy stewardzi nie byli w stanie zapanować nad tłumem, do akcji wkroczyła policja.

 

- Wyłowili naszego gościa z tłumu, przypuszczam, że ze względu na posturę. Jest to duży, postawny mężczyzna, więc przypuszczam, że był jakiś schemat dla policji - opowiada Muller. 

 

Inny ze świadków, pan Kamil, który przyjechał na spotkanie z Francji i również nie został wpuszczony, opowiada: "Na pewno wyrwali go z tłumu, widziałem jakgo okrążyli i tam go bili. Pewnie zrobili to, by zasłonić akcję". Pan Kamil dodaje, że on i inni kibice krzyczeli do policjantów, żeby przestali bić kibica z Gdańska, ale bezskutecznie.

 

Skatowany przez duńską policję ma dostać nowego adwokata. Będzie nim Duńczyk, który przez ponad rok pracował w Warszawie. Pomoc zaoferowała też konsul w Kopenhadze. Polska ambasada w Kopenhadze póki co odmawia komentarzy w tej sprawie.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
jjjj 2017-09-12 18:03:30

smiac mi sie chce z was jebane gimbusy. wielcy kurwa patrioci sie porobili bo poubierali sie w spodnie i bluzy wykletych anawet historii nie znaja.jestescie blaznami a nie kibicami. 3/4 z was w latach 90 mialo by morde obita rowno. patriotyczni modnisie. o śledzia sie nie martwcie. ty, jeden z drugim jestescie anonimowymi pizdami co dla ruchu kibicowskiego nic nie zrobiliscie i nigdy nie zrobicie. a śledziu ma szacun u wielu band i wielu wrogów.

Trajo 2017-09-08 09:56:34

Jakim trzeba być pojebem,żeby w tym kraju obnosić się symboliką systemu,który unicestwił miliony istnień ludzkich?Jakim trzeba być pojebem,żeby komuś takiemu teraz pomagać?Jakim trzeba być pojebem,żeby kogoś takiego akceptować w swoim środowisku,młynie,ekipie?Co na to stadionowi żołnierze wyklęci?Nie słyszę...

acab 2017-09-08 06:34:31

Jak to jak? Przecież nie trzeba być super z klimatów żeby wiedzieć kim jest śledziu. Swego czasu był gwiazdą medialna i się sam z tego cieszył. A że ma na ramieniu Adlofa Hitlera, to wiesz mało ważne dla "patriotów" co zajmują się oprócz kibolki dilerką narkotyków czyli śmierci innym Polakom albo stręczą Polki, albo dokonują rozbojów na innych Polakach. Takie zryte dekle. Od lat tak jest i tak bedzie, dzis jest moda na tych wykletych , sledziu jest z czasów kiedy modny byl hitler.

ccc 2017-09-07 12:02:43

Biedactwo..Niech pisze do weteranów SS.Z takimi tatuażami MUSZĄ MU POMÓC!!!!!

Mario43 2017-09-07 09:14:35

Jakim cudem ktoś taki na meczu przemyka bezkarnie obok patriotycznych flag. Tu jest Polska !!!!

pener 2017-09-06 20:19:48

Ssmana z gdanska bronicie. On to powinien za te swastyki i ss baty od naszych dostać.