Konflikt na linii kibice - Bayern Monachium

Konflikt na linii kibice - Bayern Monachium

2017-06-13

W Monachium zaiskrzyło. Wszystko zaczęło się po wygranym, ostatnim meczu sezonu z SC Freiburg (4:1), kiedy to kibice po ostatnim gwizdku sędziego tradycyjnie ruszyli świętować zdobycie mistrzostwa wraz z piłkarzami. 

 

W tym roku, z niewyjaśnionych przyczyn klub postanowił zmienić wcześniej panujące zasady i zamknął wszystkie bramy awaryjne prowadzące na murawę. Ponadto ogrodzenie, na które kibice zazwyczaj się wspinali - posmarowane było substancją, która im to uniemożliwiała. 

 

Czarę goryczy przelali sami piłkarze, którzy woleli świętować mistrzostwo w gronie rodzin i przyjaciół na murawie, nie dziękując fanom w żaden sposób za wsparcie podczas całego sezonu. 

 

Grupa "Schickeria" wystosowała do klubu krótki komunikat w tej sprawie: 

 
"Z całym szacunkiem dla rodzin, ale nie rozumiemy tej sytuacji. Kibice chcą świętować na murawie z zespołem, ale jeśli każdy piłkarz jest w tym czasie z partnerką i dziećmi to to nie działa"

 

Bayern dotychczas nie ustosunkował się do całej sytuacji. 

 

 

Komentarze (3)

niemajest - 2017-06-22 19:17:14

bali sie zeby multikulti nie chcialo sobie wziasc glowy jednego z pilkarzy na pamiatke


D... - 2017-06-16 14:11:47

Piłka nożna dla piłkarzy i dla telewizji, ale już nie dla kibiców. Zbyt wielka kasa się tam przewala, żeby pozwalać, aby bydło biegało po murawie, psując atrakcyjne ujęcia w relacji bezpośredniej. :-/


Zobacz również