Napastnik chce odejść z Lechii

Napastnik chce odejść z Lechii

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-06-24

Jak na razie kibice Lechii Gdańsk nie mają powodów do wielkiej radości. Klub awansował do eliminacji Ligi Konferencji, jednak zapowiadane zmiany właścicielskie sprawiają, że wstrzymane są działania transferowe. Co więcej, z drużyny chce odejść najlepszy strzelec drużyny. 

4. miejsce w sezonie 2021/2022 sprawiło, że w Gdańsku odżyły nadzieję na to, że Lechia będzie wielka. Jednak przerwa pomiędzy sezonami upływa na zamieszaniu w gabinetach dyrektorskich. Obecni właściciele klubu nie ukrywają tego, że chcą sprzedać klub i szukają chętnych na przejęcie drużyny. To sprawia, że transakcje do Lechii są wstrzymane. 

Kadra Lechii nie wygląda na okazałą i gdańszczanom, będzie trudno z sukcesem walczyć w eliminacjach europejskich pucharów. Z drużyny odszedł Tomasz Makowski, który wzmocnił Zagłębie Lubin. Bardzo możliwe, że kibice klubu będą musieli się też pogodzić ze stratą Łukasza Zwolińskiego. Najlepszy napastnik Lechii, który w poprzednim sezonie strzelił 14 bramek w Ekstraklasie ma poważną ofertę z Izraela

Jego usługami jest zainteresowany Hapoel Ber Szewa. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, klub z Izraela oferuje 700 tys. € za piłkarza. Zwoliński też chce odejść, ma jeszcze rok kontraktu z Lechią, woli kontynuować swoją karierę poza Polską. Jak przyznaje w rozmowie, która ukazała się na portalu sportowefakty.wp.pl oferta z Hapoelu Beer Szewa jest dla niego bardzo atrakcyjna i chce z niej skorzystać. Piłkarz ma 29 lat i nie chciałby wypuszczać takiej okazji z rąk, ponieważ kolejna może się już nie pojawić.

Na razie jednak musi poczekać, aż wyjaśnią się szczegóły dotyczące zmiany właściciela w Lechii i wtedy może liczyć na ewentualny transfer. 

Zobacz także