lechia kibice licencja

Lechia ponownie bez licencji!

Fot. eastnews
2025-04-29

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN po rozpatrzeniu wniosków wszystkich klubów podjęła decyzję i nie przyznała licencji na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie Lechii Gdańsk. Pozostałe drużyny takową otrzymały.

Lechia Gdańsk znów stoi przed dużymi problemami. Kolejny rok z rzędu ma problem z uzyskaniem licencji na grę w Ekstraklasie i znów jest ten sam powód - F.05 czyli prognozy finansowe. Choć sprawy tej nie udało się rozwiązać rok temu, to finalnie zespół z Gdańska mógł grać w Ekstraklasie, ku wzburzeniu piłkarskiego środowiska. Tym razem wszyscy baczniej patrzą na decyzje komisji i ponowne niezasłużone wyciągnięcie ręki do Lechii może spotkać się z jeszcze większą krytyką.

Różne decyzje zostały też podjęte przez komisję w sprawie innych klubów. Zgodę na grę bez żadnych problemów uzyskały Legia, Lech, Jagiellonia, Raków, Cracovia, Widzew, Motor, Korona i Stal. Nadzór infrastrukturalny obejmować będzie Górnika, Zagłębie i Radomiaka. Nadzór finansowy mają z kolei Śląsk, Piast, Radomiak, Puszcza oraz Pogoń.

Wszystkie kluby, także Lechia, mogą się od decyzji odwoływać w ciągu 5 dni. 

Fot.: Karol Makurat/REPORTER 

iparts.pl
Zobacz także