eddie howe

Howe rozstaje się z Bournemouth i wróci do Premier League?

Fot. East News
Piro Shop
2020-08-01

Eddie Howe rozstał się z AFC Bournemouth za porozumieniem stron - taką oficjalną decyzję podała klubowa strona internetowa. Anglik rozstał się z Wisienkami po 8 latach, a głównym powodem decyzji był spadek z Premier League. Nie jest wykluczone, że Howe wkrótce wróci do Premier League jako szkoleniowiec nowej ekipy.

Eddie Howe prowadził Bournemouth od 2012 roku. Klub przejął w trzeciej klasie rozgrywkowej i szybko wprowadził The Cherries do elity. Awans do Premier League udało się zapewnić w sezonie 2014/2015. Choć wielu ekspertom wydawało się to niemożliwe, Howe utrzymywał zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej przez kilka lat, pomimo niewielkich pieniędzy na transfery. Bournemouth zajmowało kolejno miejsca 16, 9, 12 i 14, a kibice zachwycali się ofensywną grą nawet w pojedynkach ze zdecydowanie mocniejszymi rywalami. Piękna przygoda niewielkiego klubu w Premier League zakończyła się w niedawno zakończonym sezonie, a do utrzymania zabrakło zaledwie jednego punktu. Po tym wydarzeniu Bournemouth rozwiązało z nim kontrakt za porozumieniem stron.

Angielski szkoleniowiec przez długi okres osiągał wyniki ponad stan i zapracował na miano jednego z najciekawszych trenerów młodszego pokolenia. Jego nazwisko wielokrotnie pojawiało się w charakterze kandydata do objęcia stanowisk w mocniejszych klubach. Wielu ekspertów uważało też, że byłby idealnym selekcjonerem dla Reprezentacji Anglii. Howe pozostawał jednak przez długi czas w Premier League z ekipą Bournemouth i możliwe, że pozostanie w niej z inną drużyną. Anglik przymierzany jest przez media do objęcia stanowiska w Newcastle, West Hamie oraz Burnley. 

POOL Getty/Associated Press/East News