aaron ramsdale koronawirus

Premier League: Kolega Boruca zarażony koronawirusem

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-26

Aaron Ramsdale jest zarażony koronawirusem - taki oficjalny komunikat wydały dziś władze Premier League, a potwierdził je Watford. To kolejny już przypadek zarażenia wśród zawodników.

Testy na koronawirusa wśród zawodników oraz sztabów szkoleniowych zespołów z Premier League zostały podzielone na 3 etapy. Pierwszy odbył się w poprzednim tygodniu, a pozytywny wynik otrzymało aż 6 osób, w tym zawodnik Watfordu - Adrian Mariappa. Został on odizolowany od reszty zespoły, a pozostali koledzy kontynuują treningi. Spotkało się to z wielkimi wątpliwościami samych zawodników, co do sensu wznawiania sezonu. Kilku z nich otwarcie przyznawało brak chęci do gry, a Troy Deeney ogłosił nawet, że nie zamierza wracać do gry, aż sytuacja nie będzie w pełni bezpieczna.

Druga tura testów odbyła się pod koniec poprzedniego tygodnia. Wśród kolejnych przebadanych również znalazły się zainfekowane osoby. Jedną z nich jest bezpośredni rywal Artura Boruca o miejsce w bramce AFC Bournemouth - Aaron Ramsdale. Zawodnik przyznał, że nie ma żadnych objawów, a testy przechodził także w klubie kilkanaście dni wcześniej. Wówczas wynik był negatywny, co umożliwiało mu rozpoczęcie treningów. Po powtórnym teście zorganizowanym przez Premier League zawodnik został odsunięty od drużyny i poddany kwarantannie. Ramsdale mówił także, że w międzyczasie wiódł normalne życie - chodził do supermarketu, spotykał się z rodziną i jeździł na stację zatankować samochód, więc to właśnie wtedy musiało dojść do zakażenia. 

Sytuacja ta sprawia, że Artur Boruc będzie miał duże szanse na powrót do bramki Wisienek po ewentualnym wznowieniu sezonu. Jego rywalem będzie dotychczasowy trzeci golkiper zespołu Mark Travers.

Fot.:AP/Associated Press/East News