artur boruc

Premier League: Boruc w jedenastce dekady Bournemouth

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-12-20

Choć Artur Boruc nie gra regularnie w barwach swojego zespołu, to kibice Bournemouth wciąż darzą go wielką sympatią. Polak znalazł się w drużynie dekady Bournemouth.

Artur Boruc do Bournemouth trafił w sezonie 14/15, gdy zespół był na zapleczu Premier League. Do Wisienek został wówczas wypożyczony i dobrymi występami przyczynił się do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Włodarze Bournemouth zdecydowali się wykupić Boruca na stałe, a Polak odpłacił się jeszcze kilkoma latami dobrej gry. Dopiero w rozgrywkach ligowych w sezonie 18/19 były Reprezentant Polski zaczął siadać na ławce. Wpływ na to miało kupno Asmira Begovicia, który wygrał walkę o pierwszy skład z Borucem. Łącznie Boruc rozegrał w klubie z Dean Court 89 ligowych meczów. 

Lokalna gazeta Daily Echo przeprowadziła plebiscyt na najlepszą klubową jedenastkę dekady. Wśród nominowanych znalazł się Artur Boruc. Polak wygrał z pozostałymi bramkarzami, zbierając ponad 80% wszystkich głosów. Obecnie trwa również głosowanie na najlepszego zawodnika dekady. W nim na chwilę obecną Boruc jest drugi z 19% głosów. Wyprzedza go jedynie Mark Pugh z 25%.

Jedenastka dekady Bournemouth AFC:

Boruc - Daniels, Ake, Cook, Francis - Pugh, Surman, Arter, Ritchie - Wilson, Pitman

Fot.:AP/Associated Press/East News