ryan fraser mohamed salah

Premier League: Rozchwytywany Ryan Fraser

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-01

Choć Ryan Fraser nie może zaliczyć obecnego sezonu Premier League do udanych, to wciąż wzbudza wielkie zainteresowanie klubów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego - Szkota można zakontraktować za darmo, ze względu na jego wygasającą umowę z AFC Bournemouth.

Fraser do Bournemouth trafił w 2013 roku ze szkockiego Aberdeen. Wisienki kosztował wówczas 480 tysięcy Euro i z perspektywy lat spędzonych na Dean Court można uznać go za jeden z najlepszych transferów dekady tego zespołu. Od początku miał duży wpływ na grę i szybko stał się jednym z ważniejszych zawodnikiem. W dużej mierze to dzięki niemu Bournemouth udało się wejść najpierw do Championship, a później do Premier League. Jego najlepszy sezon w barwach Wisienek to rozgrywki 2018/2019, w których w 38 ligowych występach zanotował 16 trafień i 26 asyst. Statystyki te wzbudziły zainteresowanie największych klubów w Anglii, jednak sprzedażą zainteresowane nie było Bournemouth.

Tamtej decyzji z pewnością żałuję Eddie Howe. Ryan Fraser w kolejnym sezonie zgubił formę, przez co zanotował jedynie 1 bramkę i 4 asysty w trwającej obecnie kampanii. Stracił też miejsce w podstawowym składzie i często wchodzi do gry z ławki rezerwowych. Wiadomo już, że jego kontrakt z klubem nie zostanie przedłużony, a jego agent szuka dla swojego podopiecznego nowego zespołu. Szkot oczekuje gry w Europejskich Pucharach.

Marzenie to może się spełnić, ponieważ w ostatnich dniach dziennikarze w Anglii informują o dużym zainteresowaniu Fraserem ze strony dwóch londyńskich zespołów - Arsenalu i Tottenhamu. Decyzja ta zapewne jest spowodowana udostępnieniem szkoleniowcom mniejszych budżetów transferowych ze względu na pandemię koronawirusa, przez co rozglądają się oni za bezpłatnymi wzmocnieniami zespołu.

Fot.:Xinhua News/East News