trening YBB

Premier League: 6 pozytywnych wyniki testów na koronawirusa

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-19

Aż 6 pozytywnych wyników badania na obecność koronawirusa w organizmie otrzymano po pierwszej turze testów - taką informację podały dziś brytyjskie media, cytując oficjalny komunikat Premier League. 

Po wirtualnym spotkaniu przedstawicieli 20 klubów Premier League, władz ligi oraz przedstawicieli służby zdrowia zadecydowano, że zespoły od wtorku będą mogły wrócić do treningów. Póki co będą one odbywały się w specjanych warunkach - zawodnicy będą podzieleni na małe grupy, szatnie będą na bieżąco dezynfekowane, a piłkarze nie będą mieli kontaktu z innymi osobami spoza swojej grupy. Taki stan rzeczy ma trwać przez co najmniej 2 tygodnie, a zmieniony może zostać dopiero po oficjalnym podaniu daty powrotu Premier League, który planowany jest na 12 czerwiec. 

Informacja o tym nie spotkała się jednak z wielkim entuzjazmem. Część zawodników poddała wątpliwości decyzje o wnowieniu treningów, a wśród nich znajdowali się między innymi Danny Rose, Mark Noble i Sergio Aguero. O krok dalej poszedł Troy Deeney, który nie chce wracać do treningów. Zrobi to dopiero, gdy będzie to w pełni bezpieczne. Ostatnie informacje medyczne uzasadniają jego decyzję.

W weekend przeprowadzono pierwszą turę badań na obecność koronawirusa wśród zawodników i członków sztabu szkoleniowego ligi angielskiej. Dzisiejsze wyniki potwierdziły obawy piłkarzy - na 748 testów aż 6 miało wynik pozytywny. Oznacza to, że osoby te nie będą mogły brać udziału w treningach i skierowane zostały na 7-dniową kwarantannę domową wraz członkami rodzin. Druga część testów odbędzie się pod koniec tygodnia. Pozytywne wyniki pochodziły z trzech zespołów. Jak na razie nie podano personaliów zarażonych osób oraz przynależności klubowych.

Fot.:STEFAN WERMUTH/AFP/East News