GymBeam
adam majewski stal

Stal Mielec wzmacnia siłę rażenia

Fot. eastnews
2022-07-11

Stal Mielec wzmacnia siłę rażenia. Do zespołu Adama Majewskiego według informacji SportoweFakty ma wkrótce trafić Said Hamulić, który był jednym z najlepszych strzelców w ostatnich sezonach w Litwie. Holender trafi do 14. drużyny ubiegłych rozgrywek Ekstraklasy na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

49 spotkań, 22 bramki i 2 asysty - tak prezentują się statystyki Saida Hamulicia w dwóch ostatnich sezonach najwyższej klasy rozgrywkowej w Litwie. Holender bośniackiego pochodzenia był nawet blisko korony króla strzelców w rozgrywkach w 2021 roku, ale wówczas musiał zadowolić się 2. miejscem. Jego wynik z pewnością byłby lepszy, gdyby miał wokół siebie lepszych kolegów. Drużyna Hamulicia pomimo jego dobrej postawy (16 goli w 36 meczach) spadła z ligi. Wyborna dyspozycja strzelecka pozwoliła mu jednak na otrzymanie angażu w kolejnej ekipie z A Lyga i również tym razem odpłacił się bramkami - zanotował 6 trafień w 13 spotkaniach. 

Teraz umiejętności Holendra chce przetestować Stal Mielec. 21-letni rosły napastnik trenował już z polską ekipą zimą, jednak mimo dobrej gry w trakcie testów ze względu na przepisy nie mógł wówczas trafić do Ekstraklasy. Biało-Niebiescy nie zrezygnowali jednak z transakcji i mają zamiar drugi raz postarać się o jego angaż - tym razem transakcją ma być wypożyczenie z opcją wykupu. 

Przed transferem do Litwy Hamulić grał w 2. lidze bułgarskiej oraz w młodzieżowych rozgrywkach w Holandii. Najczęściej występuje na pozycji lewego skrzydłowego lub środkowego napastnika. 

Fot.:Piotr Matusewicz/East News

Zobacz także