Wisła Płock - Korona Kielce Wtorek, 14.07.2020 20:30

Korona nie dała rady płockiej Wiśle

Pierwsza połowa zadecydowała o wyniku starcia Wisły Płock z Koroną Kielce. Goście błyskawicznie objęli prowadzenie, ale nie dali rady go podwyższyć, ani nawet utrzymać. Gospodarze okazali się drużyną po prostu lepszą i spokojnie zwyciężyli.

Koroniarze objęli prowadzenie naprawdę błyskawicznie, bo już w 1. minucie prowadzili 1:0. Przeprowadzili szybką akcję lewą stroną boiska, którą kompletnie zaskoczyli rywali i po jednym obronionym, a drugim już udanym strzale wyszli na prowadzenie. To dało Kielczanom komfort psychiczny, a w szeregach Nafciarzy było oczywiście problematyczne. Gospodarze długo męczyli się z rywalami, ale przełamali się w 30. minucie meczu i później było już z górki. Właśnie w 30. minucie Płocczanie wyrównali po golu Angela Garcii. Potem jeszcze przed przerwą w 41. oraz 44. minucie do siatki trafiali jeszcze Torgil Gjertsen oraz Dawid Kocyła. W drugiej połowie więcej goli nie padło. Choć Koroniarze mieli kilka okazji do odwrócenia losów spotkania, to w ogólnym rozrachunku Płocczanie nie musieli drżeć o wynik i do samego końca spokojnie utrzymali swoje prowadzenie z pierwszej połowy. Koronie pozostanie jeszcze jeden mecz na własnym terenie, aby godnie pożegnać się z Ekstraklasą.

Wisła Płock - Korona Kielce 3:1 (3:1)

0:1 Daniel Szelągowski 1'

1:1 Angel Garcia 30'

2:1 Torgil Gjertsen 41'

3:1 Dawid Kocyła 44'