Cracovia - Lech Poznań Sroda, 15.07.2020 20:30

Lech zwycięski i pewny udziału w europejskich pucharach

Lech Poznań pokonał w 36. kolejce Cracovię 2:1 i dzięki temu jest pewny udziału w europejskich pucharach. Prawdopodobnie było to także zwycięstwo, które przesądziło o tytule wicemistrzowskim dla Kolejorza, bo Piast swoje spotkania przegrał i spadł na 3. miejsce.

Goście od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę i w praktyce mieli ogromną przewagę na boisku. Lech w sposób, do którego już przyzwyczaił, czyli efektowny w ofensywie, a przy tym efektywny. W 25. minucie Poznaniacy udokumentowali swoją przewagę golem Gytkjaera. W pierwszej połowie więcej goli już nie padło, choć goście nadal atakowali. Jeśli chodzi o gospodarzy, to ci nie oddali przed przerwą nawet jednego celnego strzału i w żaden sposób nie zagrozili rywalom. Po przerwie nic się nie zmieniło. Lech grał, a Cracovia tylko przypatrywała się poczynaniom rywala. W 74. minucie Marchwiński podwyższył prowadzenie Kolejorza na 2:0 i było już pewne, że podziału punktów nie będzie. W 81. minucie Crnomarković wbił jeszcze gola samobójczego i Cracovia nawiązała kontakt, ale niczego to nie zmieniło. Lech pewnie wygrywa i melduje się w europejskich pucharach.

Cracovia - Lech Poznań 1:2 (0:1)

0:1 Christian Gytkjaer 25'

0:2 Filip Marchwiński 74

1:2 Djordje Crnomarković 81' (gol samobójczy)