KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków Wtorek, 14.07.2020 20:30

Pewny triumf Zagłębia nad Wisłą

Wisła prowadziła na wyjeździe z Zagłębiem w meczu 36. kolejki Ekstraklasy, ale ostatecznie przegrała ze świetnie dysponowanym rywalem. Biała Gwiazda zakończy tym samym sezon na miejscu tuż nad strefą spadkową, a Zagłębie w ostatniej kolejce sezonu powalczy jeszcze o wyższą lokatę.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gości, bo Krakowianie objęli prowadzenie w 9. minucie meczu. Gola z dobitki strzelił będący ostatnio w dobrej formie Alon Turgeman. Później Wiślacy byli już jednak tylko tłem dla gospodarzy. Lubinianie włączyli wyższy bieg w ofensywie i co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W 31. minucie wyrównał Filip Starzyński, który strzałem z pierwszej piłki ładnie wykorzystał dośrodkowanie Alana Czerwińskiego. Niedługo potem, bo w 38. minucie na 2:1 dla gospodarzy gola strzelił Sasa Zivec. Po przerwie drużyna białej Gwiazdy chwilowo się przebudziła i mogła wyrównać, ale nic takiego nie miało jednak miejsca. Zamiast tego w 57. minucie Łukasz poręba podwyższył prowadzenie Zagłębia po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu rożnego. Po tej bramce i utracie przez Wisłę kontuzjowanego Turgemana stało się jasne, że Zagłębie wygra ten mecz. Wisła bez Turgemana nie istniała w ataku i nie była w stanie nawiązać już wyrównanej walki.

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (2:1)

0:1 Alon Turgeman 9'

1:1 Filip Starzyński 31'

2:1 Sasa Zivec 38'

3:1 Łukasz Poręba 57'