Lech Poznań - Legia Warszawa Sobota, 04.07.2020 17:30

Nie było koronacji Legii w Poznaniu! Lech wygrał w hicie.

Koronacja Legii Warszawa w Poznaniu byłaby wielkim wydarzeniem dla kibiców tego klubu, ale w sobotę musieli oni obejść się smakiem. Lech wygrał bowiem z Legią na własnym terenie i sprawił, że Wojskowi muszą poczekać na oficjalnie zdobycie mistrzostwa przynajmniej do następnej kolejki. Kolejorza zachował jeszcze szanse na mistrzostwo, ale są one znikome.

W pierwszej połowie spotkania Lech pokazał swoją siłę. Mocna Legia nie była w stanie przeciwstawić się drużynie Kolejorza, która opierała się na świetnej grze wychowanków klubu. Do przerwy Poznaniacy wbili rywalom 2 gole i zasłużenie prowadzili. Najpierw w 24. minucie na 1:0 trafił Kamil Jóźwiak, a kilka minut później znakomitym strzałem podwyższył Jakub Kamiński. Lech całkowicie dominował, czym Legia wydawała się być nieco zaskoczona. Legioniści potwornie męczyli się w ofensywie, co nie jest dla nich naturalne w tym sezonie. W drugiej połowie proporcje się zmieniły, bo legia grała już lepiej niż przed przerwą. Wciąż nie przejęła jednak inicjatywy, bo Lech konsekwentnie realizował swój plan i po przerwie mecz był wyrównany. Ostatecznie Igor Lewczuk strzelił w 71. minucie gola kontaktowego dla Legii, ale nic się poza tym nie zmieniło. Kolejorz zasłużenie wygrał z Legią i uniknął koronacji największego rywala na swoim terenie.

Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1 (2:0)

1:0 Kamil Jóźwiak 24'

2:0 Jakub Kamiński 29'

2:1 Igor Lewczuk 71'