ŁKS Łódź - Wisła Kraków Piatek, 03.07.2020 18:00

Wisła Kraków wygrywa i wyrzuca Koronę Kielce z Ekstraklasy

Pomimo trudnej sytuacji w klubie, Wisła Kraków utrzymała się w Ekstraklasie. Po piątkowym zwycięstwie nad ŁKS-em nie ma już wątpliwości, że Biała Gwiazda pozostanie w elicie na kolejny sezon, bo w późniejszym starciu Arki Gdynia z Koroną Kielce padł remis. Taki scenariusz oznacza także, że z Ekstraklasą żegna się wspomniana Korona.

ŁKS, który od dawna jest już pewny spadku do I Ligi, rozpoczął mecz odważnie. Zaowocowało to szybkim objęciem prowadzenia, bo już w 9. minucie gospodarze prowadzili 1:0 bo bramce Pirulo. Kilka minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie ŁKS-u, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem zawiódł. Wiślacy długo nie mogli przeciwstawić się rywalom, ale w doliczonym czasie gry pierwszej połowy przeprowadzili akcję, po której wyrównali. Alon Turgeman wykorzystał swoją szybkość i po podaniu Chuca ruszył w stronę bramki mijając wszystkich obrońców. Umieszczenie piłki w siatce było już tylko formalnością. Po przerwie nie zostało już nic z dobrze grającego ŁKS-u, który zaskoczył w pierwszej części spotkania. W 52. minucie Turgeman wyprowadził Wisłę na prowadzenie po bramce z rzutu karnego. Później drugi rzut karny strzelał jeszcze Rafał Boguski, ale Arkadiusz Malarz wybronił strzał. To jednak nie pomogło beniaminkowi, bo nie potrafił on już postraszyć Wisły w taki sposób jak przed przerwą. Z kolei Wisła nie musiała więcej strzelać i więcej bramek w meczu nie padło.

ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2 (1:1)