łks kibice transfer

Najgorsza defensywa ligi wzmacnia obronę

Fot. eastnews
2024-01-20

Rahil Mammadov został zaprezentowany jako nowy zawodnik ŁKS-u Łódź. Azer to doświadczony reprezentant swojego kraju, który ma pomóc w ustabilizowaniu gry defensywnej zespołu.

ŁKS zalicza bardzo ciężki sezon w Ekstraklasie. Ostatnie miejsce w tabeli, najmniejsza liczba strzelonych, a także największa straconych bramek nie napawa optymizmem. Jedyną szansą na poprawienie gry jest wzmocnienie składu, co łodzianie zaczynają czynić.

Defensywę ma wzmocnić 15-krotny reprezentant Azerbejdżanu Rahil Mammadov. Prawonożny stoper ma imponujące warunki fizyczne (191 cm wzrostu), więc poza grą defensywną w swoim repertuarze zalet ma także wygrywanie pojedynków powietrznych.

28-latek przeniósł się do Łodzi z Karabachu na zasadzie transferu definitywnego i podpisał ze swoim nowym klubem kontrakt do 2025 roku. W tej drużynie rozegrał w ostatnich latach 81 spotkań i czterokrotnie sięgał po mistrzostwo Azerbejdżanu. Wcześniej reprezentował też barwy Neftczi Baku, FK Sabail czy Zira FK. W seniorskiej kadrze swojego kraju rozegrał 15 spotkań i strzelił jedną bramkę.

Fot.:

Zobacz także