GymBeam
ŁKS ściąga do siebie reprezentanta Danii

ŁKS ściąga do siebie reprezentanta Danii

Fot. pixathlon / M.I.S/REPORTER
2024-01-08

Klub z Łodzi nie zamierza się poddawać w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Chociaż sytuacja ŁKS-u jest bardzo trudna, to zarządzający klubem chcą go wzmocnić, tak, żeby drużyna była w stanie walczyć o ligowy byt. Dlatego w klubie zagra były gracz m.in. Lazio i Betisu Sevilla.

ŁKS szoruje po dnie Ekstraklasy i ma małe szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak działacze klubowi się nie poddają i zapowiadają walkę o ligowy byt. Chociaż sytuacja jest nie do pozazdroszczenia, to można się spodziewać kilku wzmocnień zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca.

Pierwszy transfer został ogłoszony oficjalnie dzisiaj. Do klubu z Łodzi dołączył Riza Durmisi. Jest to 30-letni Duńczyk, który występuje na pozycji lewego obrońcy. Zawodnik ma bardzo bogate CV. Piłkarz jest wychowankiem Bröndby Kopenhaga, a w 2016 roku trafił do Realu Betis. Piłkarz zwiedził kilka ciekawych klubów w Europie, występował m.in. w OGC Nice, Lazio, Salernitanie czy też CD Tenerife.

O ile samo CV może być imponujące, tak wątpliwości może budzić częstotliwość gry Duńczyka. Znamienne jest to, że gracz najwięcej występów zaliczył dla Bröndby, czyli klubu, który opuścił prawie 8 lat temu. We Włoszech, Hiszpanii czy też Francji nie miał już okazji do regularnej gry. Piłkarz jest od zakończenia poprzedniego sezonu bez klubu. Ostatni mecz, który rozegrał, miał miejsce w lutym poprzedniego roku, było to 8 minut w barwach Tenerife w starciu przeciwko Sportingowi Gijon. Durmisi ma też na koncie 23 występy w reprezentacji Danii.

Zobacz także