GymBeam
ŁKS może stracić swój duży talent

ŁKS może stracić swój duży talent

Fot. Artur Barbarowski/East News
2024-01-04

Łódzki Klub Sportowy jest na drodze do 1. Ligi. Trudno oczekiwać, żeby klub zdołał się uratować w Ekstraklasie. Spadek klasę niżej może nie być jedyną złą informacją dla klubu z Łodzi. Bardzo prawdopodobne, że z drużyną pożegna się Aleksander Bobek – do transferu może dojść nawet tej zimy. 

Jesienią defensywa ŁKS-u była najbardziej dziurawą w Ekstraklasie. Klub, który latem awansował do najlepszych drużyn w kraju, najprawdopodobniej po sezonie wróci do 1. Ligi. Pomimo fatalnej postawy w defensywnie, jeden piłkarz jest mocno chwalony za swoją postawę w aktualnych rozgrywkach. Tym graczem jest Aleksander Bobek. 19-latek tylko raz w tym sezonie zachował czyste konto, lecz wielokrotnie chronił swój klub przed jeszcze większą przegraną. 

Dobra postawa w rundzie jesiennej i młody wiek zawodnika sprawiają, że uwagę na niego zwracają kluby z czołowych lig europejskich. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu „meczyki.pl” golkiper może swoją karierę kontynuować we Włoszech. Piłkarz wzbudza duże zainteresowanie wśród władz Cagliari. Bobek był obserwowany przez skautów klubu z Sardynii. Według informacji dziennikarza, Polak mógłby walczyć o miejsce w bramce z Serbem – Borisem Radunoviciem.

Do ewentualnego transferu piłkarza ŁKS-u mogłoby dojść już tej zimy. Na razie jednak do 18. drużyny w tabeli Ekstraklasy nie wpłynęła oficjalna oferta. Zresztą Cagliari to nie jest jedyny klub, do którego mógłby trafić Bobek. Zawodnika obserwują też skauci FC Kopenhaga i FC Nantes. W duńskim klubie piłkarz mógłby zastąpić Kamila Grabarę, który latem odejdzie do VfL Wolfsburg. 

Zobacz także