Lechia Gdańsk - Cracovia Sobota, 04.07.2020 20:00

Cracovia nie dała szans Lechii i wciąż walczy o podium

Cracovia pokonała w sobotę, a właściwie rozbiła na wyjeździe Lechię. Dzięki temu Pasy zachowują jeszcze szansę na zajęcie 3. miejsca w tabeli na koniec sezonu, które premiowane jest udziałem w europejskich pucharach. Do tego Cracovii potrzebne będą oczywiście zwycięstwa i korzystne wyniki w innych spotkaniach, ale jest to realne. Tak samo realne jest w przypadku Lechii, ale z taką grą jak w sobotę to na podium nie ma co liczyć.

A Lechia zagrała słabo, a nawet bardzo słabo. Świadczy już o tym sam wynik, bo Cracovia wygrała aż 3:0. Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego wyniku, bo oba zespoły grały wówczas słabo. Brakowało emocji i piłkarskiej jakości. Trudno nawet wskazać kilka ciekawszych wydarzeń z pierwszej odsłony spotkania. Lepiej od razu przejść do drugiej, bo w niej działo się już więcej. Z szatni bardzo mocno zmotywowana wyszła drużyna Cracovii, co poskutkowało objęciem prowadzeniem już w 48. minucie, kiedy Rafael Lopes oddał skuteczny strzał z pola karnego. Cracovia kontrolowała przebieg meczu i później nadal tylko ona strzelała gole. W 70. minucie MIchal Siplak podwyższył na 2:0 i było już w zasadzie po meczu. W doliczonym czasie gry gospodarzy dobił jeszcze Sergiu Hanca, który trafił z rzutu karnego. Cracovia dawno nie była tak przekonująca na boisku, a Lechia dawno nie zagrała aż tak słabo.

Lechia Gdańsk - Cracovia 0:3 (0:0)

0:1 Rafael Lopes 48'

0:2 Michal Siplak 70'

0:3 Sergiu Hanca 90+4' (rzut karny)