trening bayern

Bundesliga: Kluby wracają do treningów

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-04-06

Część niemieckich klubów wróciła do treningów po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa. Na boisku treningowym po raz pierwszy od czasu doznania kontuzji pojawił się też Robert Lewandowski.

Rozgrywki w kraju naszych zachodnich sąsiadów są zawieszone do końca kwietnia. Według informacji niemieckich dziennikarzy Bundesliga może jednak zostać wznowiona już w maju. By być gotowymi na taką ewentualność, kluby zdecydowały się na powrót do treningów.

W poniedziałek zgodnie z odgórnymi decyzjami umożliwiającymi rozpoczęcie treningów, zajęcia po długiej przerwie rozpoczęły niemieckie zespoły, a wśród nich Bayern Monachium. Jak podkreślają szkoleniowcy wszystkich ekip, treningi mają charakter bezkontaktowy i prowadzone są w niewielkich grupach rozmieszczonych po całej murawie (lub w miarę możliwości w odstępach czasowych), które liczą maksymalnie 5 osób. Zawodnicy przebierają się w szatniach oddzielnych dla każdej z grup, a po wyjściu są one dezynfekowane, dzięki czemu gotowe będą na kolejny dzień treningu. W takim rytmie odbywają się wszystkie zajęcia, jednak po ich zakończeniu piłkarze nie wracają do szatni - od razu kierują się do samochodów i jadą do domu, bo dopiero tam mogą wziąć prysznic. 

Ważną informacją dla kibiców z Polski jest powrót do zdrowia Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu w końcówce lutego doznał kontuzji kolana, a w ostatnich dniach przechodził rehabilitację. Jego powrót na murawę zbiegł się z początkiem treningów reszty jego kolegów.

Fot.:KARIM JAAFAR/AFP/East News