lewandowski chelsea uraz

Bundesliga: Kontuzja Roberta Lewandowskiego

2020-02-26

Kontuzja Lewego - koniec marzeń o rekordzie Bundesligi?

Robert Lewandowski doznał kontuzji we wtorkowym meczu Bayernu z londyńską Chelsea. Uraz jest poważny, a Polaka czeka najdłuższa przerwa w jego piłkarskiej karierze!

Bayern we wtorek pokonał w Londynie Chelsea 3:0, a duży wkład w sukces miał Robert Lewandowski. Polak miał dwie asysty przy bramkach Serge Gnarbry'ego, a w 76 minucie sam skierował piłkę do siatki, ustanawiając tym samym swój rekord goli, zdobytych w Lidze Mistrzów. Napastnik Reprezentacji Polski miał też duży wpływ na osłabienie poczynań rywali w końcówce - to po faulu na Lewym Marcos Alonso otrzymał czerwoną kartkę.

Lewandowski nie będzie jednak najlepiej wspominał wtorkowego meczu, mimo pobicia swojego rekordu i praktycznie zapewnionego awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Polak dograł spotkanie do końca, jednak po nim uskarżał się na ból w kolanie. W środę przeszedł specjalistyczne badania, które wykazały poważny uraz z kolana. Lewego czeka trwająca około miesiąca przerwa w grze. Co ciekawe, będzie to najdłuższy rozbrat z futbolem w historii jego gry w piłkę nożną.

Kontuzja Lewandowskiego może pokrzyżować plany o pobiciu rekordów. Napastnik Bayernu ominie cztery ligowego spotkania (kolejno z Hoffenheim, Augsburgiem, Unionem i Eintrachtem), w których mógłby zbliżyć się do wyczynu Gerda Muellera z sezonu 1970/1971 - Niemiec strzelił wówczas 40 goli. Licznik Lewandowskiego zatrzymał się jak na razie na 25 trafieniach. Lewy nie zagra także w spotkaniu pucharowym z Schalke oraz rewanżowym pojedynku z Chelsea.

Pewne jest natomiast, że sztab lekarski będzie starał się postawić Polaka na nogi przed arcyważnym meczem z Borussią.