Robert Gumny

Robert Gumny w Premier League?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-06-20

Według brytyjskich mediów Robert Gumny jest blisko transferu do Premier League. Boczny obrońca po Młodzieżowych Mistrzostwach Europy ma trafić do Aston Villi lub Bournemouth.

Robert Gumny znajduje się aktualnie na zgrupowaniu kadry Czesława Michniewicza. Zawodnik Lecha nie zagrał w żadnym z dwóch meczów Polaków ze względu na zatrucie pokarmowe. W ostatnim meczu reprezentacji z Włochami (1:0) na boku obrony wystąpił Karol Fila, który nie radził sobie z rajdami Federico Chiesy. Możliwym jest więc, że po dojściu do pełnej dyspozycji zdrowotnej, Gumny od razu rozpocznie sobotnie spotkanie z Hiszpanią na boku obrony.

Na występ Polaka czeka wielu scoutów z całej Europy. Według informacji brytyjskich gazet, Gumny jest obserwowany między innymi przez wysłanników Aston Villi i Bournemouth, choć zainteresowanie przejawiają także zespoły z Włoch i Niemiec. Największe szanse na gre młody piłkarz miałby w zespole beniaminka Premier League. Na pozycji bocznego obrońcy w kadrze Lwów jest jedynie 30-letni Ahmed Elmohamady, którego wygryzienie ze składu nie powinno dla Lechity stanowić problemu. 

O transferze prawego obrońcy za granicę mówi się już od kilku miesięcy. Lech wycenił zawodnika na około 8 milionów euro i taką kwotę będzie chciał za niego uzyskać. Sam Gumny również wyraża swoją gotowość, do sprawdzenia się w klubie spoza Ekstraklasy. 

Fot.: Marek Szandurski/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.