Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin Piatek, 29.05.2020 20:30

Pogoń zagra z Zagłębiem w drugim meczu po powrocie ligi!

W drugim meczu po powrocie rozgrywek Ekstraklasy zagrają ze sobą Pogoń Szczecin oraz Zagłębie Lubin. Spoglądając na aktualną tabelę ligową widzimy, że wyżej plasuje się Pogoń. Portowcy uzbierali do tej pory 41 punktów, co daje im 6. miejsce. Miedziowi zgromadzili 8 punktów mniej i plasują się na 11. pozycji. Teoretycznie faworytem piątkowego spotkania powinna być zatem drużyna ze Szczecina. jednak po powrocie do rozgrywek forma obu zespołów to jedna, wielka niewiadoma. Trudno powiedzieć, która ekipa lepiej wykorzystała ostatni okres treningów i tym samym lepiej przygotowała się do powrotu na murawę. 

Wiadomo natomiast na pewno, że Pogoń będzie bardzo zmotywowana w walce o zwycięstwo. W tym sezonie Szczecinianie długo byli liderami rozgrywek, ale później nie wszystko potoczyło się po ich myśli. Zawiedli na początku rundy wiosennej, przez co stracili nieco kontakt ze ścisłą czołówką. Ambicje Portowców zostały mocno zawiedzione, a charakter podrażniony, więc w piątek można spodziewać się z ich strony zaciekłej walki o 3 punkty. Pragną oni bowiem powrócić do walki o podium, a do tego potrzeba dobrego startu w najbliższych kolejkach. 

Ogromna motywacja wśród gospodarzy nie oznacza jednak, że Lubinianie nie będą mieli szans na zwycięstwo. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wydarzenia w tym sezonie, to Pogoń wydaje się być zespołem lepszym. Jednak, jak już wspomnieliśmy na początku, po powrocie do rozgrywek wszystko jest możliwe. Poza tym Pogoni został odebrany atut własnego boiska, bo na trybunach nie pojawią się żadni kibice, co goście będą mogli wykorzystać. Wynik jest zatem sprawą otwartą. Oby nie zabrakło tylko emocji, których tak bardzo nam brakowało!

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin, 29 maj (piątek) godz. 20:30 Stadion Miejski w Szczecinie, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K Ultra HD

Zagłębie z przytupem wróciło do ligowej rywalizacji. Pogoń na kolanach!

Nikt nie spodziewał się tak pewnego i efektownego zwycięstwa Zagłębia Lubin nad Pogonią Szczecin w meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Zespół Miedziowych okazał się po przerwie w rozgrywkach dużo lepszy i zasłużenie wygrał aż 3:0. Dzięki zdobytemu kompletowi punktów Zagłębie ma szansę zbliżyć się po tej kolejce do grup mistrzowskiej. Pogoń z kolei może stracić kontakt ze ścisłą ligową czołówką, w której różnice punktowe są co prawda bardzo małe, ale każda strata może być później trudna do odrobienia.

Koncertowy występ Miedziowych zaczął się na dobre już w 7. minucie meczu. Wtedy goście objęli prowadzenie po golu Dejana Drazicia. Sama bramka była bardzo ładna. Serbski zawodnik po wbiegnięciu w pole karne z prawej strony przełożył sobie piłkę na lewą nogę, czym skutecznie zmylił obrońców Pogoni. Akcję zakończył strzałem pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Ta sytuacja pokazała bezradność Portowców o grze defensywnej, a później było tylko gorzej. Goście cały czas atakowali, budując swoje akcje w szybkim tempie. Szczecinianie kompletnie nie potrafili sobie z tym poradzić. Lubinianie podwyższyli prowadzenie w 27. minucie, kiedy z dalszej odległości skutecznie przymierzył Damjan Bohar. Jeszcze przed przerwą gospodarzy dobił Bartosz Białek, strzelając kolejnego gola dla Zagłębia. Pogoń schodziła na przerwę z 3 bramkami straty patrząc na jej postawę na boisku było niemal pewne, że Zagłębie zapewniło już sobie komplet punktów. Druga połowa to potwierdziła. Każde starania Portowców o powrót do rywalizacji w tym spotkaniu kończył się fiaskiem, bo nie mieli oni żadnych argumentów nawet w ofensywie. Zagłębie spokojnie dowiozło zwycięstwo do końca. Tym meczem Miedziowi znowu udowodnili, że potrafią grać ofensywnie i efektownie, a grupa spadkowa nie jest szczytem ich ambicji.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:3 (0:3)

0:1 Dejan Drazić 7'

0:2 Damjan Bohar 27'

0:3 Bartosz Białek 42'


Zobacz także