Legia Warszawa - Cracovia Sobota, 11.07.2020 17:30

Znamy Mistrza! Legia wygrała z Cracovią i zapewniła sobie tytuł.

W tym sezonie nie mogło już być inaczej. Do zdobycia mistrzostwa Legionistom brakowało zaledwie jednego punktu i mieli aż 3 kolejki, aby dopisać do swojego dorobku ten punkt. Ostatecznie Legia Warszawa w sobotę zapewniła sobie tytuł mistrzowski, wygrywając na własnym terenie z Cracovią w ramach 35. kolejki spotkań. Kilka dni wcześniej drużyna Pasów była lepsza w Pucharze Polski, ale tym razem to ekipa Wojskowych pokonała rywala i w świetnym stylu przypieczętowała zasłużone mistrzostwo.

Od pierwszego gwizdka Legia postawiła na odważną grę do przodu. Gospodarze chcieli odegra się rywalom za porażkę w półfinale Pucharu Polski i oczywiście sięgnąć po mistrzostwo, zatem taka postawa nie mogła dziwić. Efekty nadeszły szybko, bo w 23. minucie Legia objęła prowadzenie po dośrodkowaniu Pawła Wszołka i celnej główce Tomasa Pekharta. Później Legioniści nadal naciskali i do przerwy mogli strzelić jeszcze co najmniej kilka goli, ale nie wykorzystali doskonałych okazji. Po przerwie nic się nie zmieniło. Cracovia w dalszym ciągu była tylko tłem dla Legii, która pewnie zmierzała po 14. w swojej historii tytuł. W 75. minucie wszystko stało się jasne, bo Walerian Gwilia podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Słaba tego dnia drużyna Pasów nie była w stanie odmienić w końcówce losów spotkania i do ostatniego gwizdka nawet nie zagroziła poważnie rywalowi. W taki oto sposób Legia przypieczętowała tytuł mistrzowski. Trzeba stwierdzić, że obserwując postawę zespołu Aleksandara Vukovicia na przestrzeni całego sezonu, jak najbardziej zasłużyła on na mistrzostwo.

Legia Warszawa - Cracovia 2:0 (1:0)

1:0 Tomas Pekhart 23'

2:0 Walerian Gwilia 75