Arka Gdynia - ŁKS Łódź Sobota, 11.07.2020 15:00

Arka zwycięzcą w pojedynku dwóch spadkowiczów

Arka Gdynia spada z Ekstraklasy, ale w końcówce rozgrywek chce godnie pożegnać się z elitą. I idzie jej dobrze, bo prawdopodobnie zakończy ten sezon jako najlepszy ze spadkowiczów. W sobotę Arkowcy pokonali na własnym terenie innego spadkowicza, ostatni w tabeli ŁKS Łódź.

O zwycięstwie Arki zadecydowała świetna pierwsza połowa spotkania, w której gospodarze byli bezlitośni dla rywali. Na przestrzeni 45 minut strzelili 3 gole, a ŁKS w żaden sposób nie potrafił przeciwstawić się ich skutecznej grze. Dzięki temu Gdynianie mogli ze spokojem wyjść na drugą część spotkania. Jak się jednak okazało, spokój był tylko pozorny. Beniaminek po przerwie mocno zaatakował i postraszył rywala. W 55. minucie Samu Corral zdobył bramkę na 1:3 i z każdą kolejną minutą ŁKS coraz mocniej dążył do strzelenia gola kontaktowego. Były ku temu okazje, ale udało się to dopiero w 85. minucie. Gdyby Łodzianie strzelili gola wcześniej, to być może powalczyliby w końcówce o zwycięstwo. A tak zostało już zbyt mało czasu i choć ŁKS zagrał nieźle, to Arka okazała się lepsza, dzięki genialnej pierwszej części.

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 3:2 (3:0)

1:0 Marcus Vinicius 19'

2:0 Michał Nalepa 41' (rzut karny)

3:0 Maciej Jankowski 45'

3:1 Samu Corral 55'

3:2 Łukasz Sekulski 85'