Danel Sinani

Z Luksemburgu do Premier League?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-04-03

To może być jeden z najciekawszych transferów w historii luksemburskiego futbolu - Danel Sinani przenosi się z F91 Dudelange do Premier League!

Poczynania Sinaniego od wielu miesięcy obserwowali scouci wielu zespołów z mocnych lig, jednak nikt nie podejrzewał, że zawodnikiem może zainteresować się klub na poziomie Premier League. Tak się jednak stało, a najbliżej zakontraktowania Luksemburczyka jest Norwich City. Kanarki są najsłabszym zespołem obecnego sezonu w Anglii, jednak dzięki epidemii koronawirusa mogą uratować się przed spadkiem - Premier League wciąż zastanawia się nad najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji, a jedną z opcji branych pod uwagę jest przedwczesne zakończenie sezonu oraz pozostawienie wszystkich zespołów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sinani ma tym samym szansę zadebiutować w rozgrywkach w sezonie 2020/21 i stać się pierwszym reprezentantem swojego kraju w tej lidze.

22-latek urodził się w Belgradzie, jednak zdecydował się na reprezentowanie Luksemburgu. W narodowej reprezentacji zaliczył już 21 spotkań, w których zdobył 3 bramki. Jego nominalną pozycją jest lewe skrzydło, jednak w razie potrzeby w klubie wystawiany jest także na prawej flance lub w środku ataku. W sezonie ligowym zagrał w 16 meczach, w których zanotował 14 trafień i 4 asysty, co czyni go jedną z gwiazd BGL League. Skrzydłowy dobrze zaprezentował się również w Lidze Europy, w której zdobył 5 bramek i zaliczył 2 finalne podania.

Ewentualny transfer do Norwich nie podreperuje jednak budżetu Dudelange. Kontrakt Sinaniego kończy się w czerwcu, więc Kanarki mogą ściągnąć go, korzystając z Prawa Bosmana.

AP/Associated Press/East News