przemysław płacheta śląsk norwich

Płacheta na testach w zespole spadkowicza Premier League

Fot. East News
Piro Shop
2020-07-21

Wielu ekspertów było zaskoczonych decyzją Vitezslava Lavicki, który nie umieścił Przemysława Płachety w kadrze meczowej ostatniego spotkania ligowego Śląska Wrocław przeciw Lechii Gdańsk (1:2). Według informacji weszlo.com zawodnik przygotowuje się do wyjazdu na Wyspy Brytyjskie.

Już kilka tygodni temu o zainteresowaniu Przemysławem Płachetą  ze strony drużyn z najmocniejszych lig w Europie wspominały wszystkie krajowe media. Wówczas dużo mówiło się o potencjalnym hiszpańskim kierunku, a o przyglądaniu się skrzydłowemu wspominał między innymi Miguel Angel Gomez - dyrektor sportowy Realu Valladolid. Wydaje się, że zespół z La Liga nie zdecydował się na złożenie oferty za młodzieżowego Reprezentanta Polski, ale nie przeszkodzi to Płachecie w zagranicznym transferze. 

Według informacji weszlo.com zawodnik przechodził w ostatnich dniach testy medyczne na Wyspach Brytyjskich. Nie będzie to jednak kolejny piłkarz, który będzie grał w Premier League - Płacheta otrzymał ofertę od Norwich City. Kanarki w obecnym sezonie grają wprawdzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, jednak są jej najsłabszą drużyną. Spadek do Championship jest już sprawą pewną, a zespół przebudowywany jest z myślą o szybkim powrocie do elity. Niezbędna wydaje się sprzedaż najlepszych zawodników, którzy bez problemu znajdą zatrudnienie w innych zespołach z Premier League - mowa tu chociażby Teemu Pukkim, Toddzie Cantwellu i Emiliano Buendii, czyli o piłkarzach z ofensywy Norwich. Ich sprzedaż z pewnością pomogłaby Płachecie w walce o pierwszy skład. 

Nie jest znana kwota transferowa, jaką Norwich City zapłaci za Polaka. Pewne jest natomiast, że zostanie on najdroższym zawodnikiem sprzedanym ze Śląska Wrocław - do tej pory był to Waldemar Sobota, który odszedł za milion Euro. 

Aktualizacja 21.07: Norwich ma zapłacić Śląskowi 3 miliony Euro.

Aktualizacja 22.07: Przemysław Płacheta oficjalnie przenosi się do Norwich City.

Fot.:Natalia DOBRYSZYCKA/East News