Lewandowski Coman

Premier League: Wymiana na linii Manchester City-Bayern?

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-11-18

Choć transfer Leroya Sane miał być przeprowadzony latem 2019 roku, to Manchester City i Bayern nie dogadały się w kwestii kwoty transferowej. Tym razem pieniądzę będą mniejszym problemem, ponieważ oba kluby chcą zgodzić się na wymianę zawodników.

Saga związana z transferem Leroya Sane do Bayernu trwała przez długi czas. Młody Niemiec nie był zadowolony ze swojej pozycji w klubie, a całą sytuację chciał wykorzystać Bayern. Proponował jednak 100 milionów euro, czyli za mało jak na wymagania Manchesteru City. Później skrzydłowy złapał kontuzję, a Bayern zrezygnował z jego transferu. 

W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji o tym, że Bayern znów chce kupić Sane, a Obywatele znaleźli już dla niego zastępstwo w postaci Mikela Oyarzabala. Źródła bliskie obu klubom twierdzą, że zdecydowanie bardziej prawdopodobna jest opcja wymiany zawodników - Leroya Sane i Kingsleya Comana. Eksperci wyceniają Francuza za tańszego o 40 milionów, dlatego z pewnością Bayern będzie musiał poza zawodnikiem dołożyć też pewną sumę pieniędzy. 

Kingsley Coman to skrzydłowy, który nie zalicza pobytu w Bayernie do udanych. W tym sezonie rozegrał 10 ligowych spotkań i zdobył tylko jedną bramką. Poprzednie lata też nie były dla niego najlepsze - bardzo często pauzował ze względu na kontuzje, choć przez 5 lat rozegrał blisko 100 meczów w Bundeslidze. Zdobył w nich jednak tylko 16 goli, dlatego Bayern najprawdopodobniej chętnie odda tego zawodnika i przyjmie za niego reprezentanta Niemiec.

Fot.:AP/Associated Press/East News