Allan Saint-Maximine Nice

Premier League: Newcastle przeprowadza pierwsze transfery

Fot. East News
Piro Shop
2019-08-01

Choć do startu Premier League zostało tylko kilka dni, Newcastle United dopiero zaczyna swoje ruchy transferowe. Nowym zawodnikiem Srok ma wkrótce zostać Allan Saint-Maximin.

Po fiasku rozmów z Rafą Benitezem, zarząd klubu z Newcastle ruszył na poszukiwania nowego menadżera. Po kolejnych nieudanych próbach zatrudnienia wartościowych szkoleniowców zdecydowano się na zakontraktowanie Steve'a Bruce'a, który nie odnosił do tej pory wielkich sukcesów jako trener. Kontrakt podpisano 23 lipca bieżącego roku. Co ciekawe już poprzedni właściciele Srok chcieli zatrudnić Anglika - kiedy ten prowadził w 2004 roku Birmingham City. Miał on wówczas powiedzieć, że chętnie objąłby klub z St James' Park, jednak wówczas nie pozwolił mu na to zarząd Niebieskich.

Pierwszego dnia urzędowania Steve Bruce dopiął pierwszy transfer. Był nim Joelinton ściągnięty z Hoffenheim za 44 miliony euro. Transfer napastnika był koniecznością po tym, jak zarząd zdecydował się na sprzedaż Ayoze Pereza do Leicester City. Wcześniej klub opuścili także Joselu oraz Momo Diame. 

Nowy sternik Newcastle zdążył już ocenić jakość kadry zawodniczej i wie już, które pozycje należy wzmocnić. Źródła bliskie klubowi wspominają, że pozycjami najsłabiej obsadzonymi są wg Bruce'a środek i boki pomocy. Najbliższy transfer nie potwierdzi jednak tej teorii - według brytyjskich mediów zawodnikiem Srok wkrótce zostanie Allan Saint-Maximin, który najczęściej występuje w bocznych sektorach formacji ofensywnych. Przedstawiciele klubu mają być już w Nicei i dopinać szczegóły umowy pomiędzy klubami, a także z samym piłkarzem. Transfer ma pochłonąć 18 milionów euro budżetu, a kolejne transakcje mają być przeprowadzone jeszcze przed startem Premier League. 

Fot.:VALERY HACHE/AFP/East News