Aston Villa

Premier League: Transferowe szaleństwo Aston Villi

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-07-15

Letnie okienko transferowe w Anglii zamyka się dopiero ósmego sierpnia, a Aston Villa dokonała już siedmiu wzmocnień i nie zamierza na tym poprzestać. Najnowszym nabytkiem beniaminka Premier League ma zostać Douglas Luiz. 

Dean Smith bardzo szybko rozpoczął budowanie zespołu i przeznaczył na to niemałe środki. Po sezonie zrezygnowano z usług dziesięciu zawodników, a na Villa Park do tej pory w ich miejsce przybyło siedmiu piłkarzy za łączną kwotę blisko 100 milionów euro. Nie wszyscy zawodnicy będą jednak nowymi w drużynie, bowiem część z nich grała w barwach Lwów w poprzednim sezonie, jako gracze wypożyczeni, którzy przed obecnymi rozgrywkami zostali wykupieni ze swoich klubów. Mowa tu bowiem o Kortneyu Hausie, Tyronie Mingsie i Anwarze El Ghazim, których wykupienie pochłonęło ponad 35 milionów. 

Kolejnymi wzmocnieniami będą Jota z Birmingham CityEzri Konsa z BrentfordMatt Targett z Southampton i Wesley z FC Brugge. Wiele oczekuje się szczególnie po Brazylijczyku z Jupiler Pro League. Aston Villa zapłaciła za niego 25 milionów euro, co jest klubowym rekordem transferowym. Wesley dla belgijskiego zespołu zdobył 32 bramki w 107 występach.

Na tym nie kończą się zakupy beniaminka Premier League. Według medialnych doniesień zespół z Birmingham jest blisko sfinalizowania rozmów z Manchesterem City w sprawie transferu Douglasa Luiza. Brazylijczyk przez ostatnie dwa sezony był wypożyczony do hiszpańskiej Girony. Aston Villa jest podobno gotowa aktywować klauzulę w kontrakcie zawodnika, która opiewa na 15 milionów euro. 

Czy tak duża przebudowa składu ligowego beniaminka ma jakikolwiek sens? Ciężko to jednoznacznie określić, bowiem w poprzednim sezonie Premier League aż dwóch beniaminków zdecydowało się na tak odważne ruchy kadrowe i osiągnęli oni bardzo odmienne wyniki. Wolverhampton, który skończył rozgrywki na siódmej pozycji, wydał 112 milionów euro i wzmocnił się o jedenastu zawodników, z kolei późniejszy spadkowicz Fulham na taką samą liczbę graczy wydał 116 milionów euro.

Aktualizacja:

16.07.2019 - Aston Villa ogłasza kolejny transfer - Bjorna Engelsa ze Stade Reims.

Fot.:Focus Images Ltd / Rex Features/EAST NEWS

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.