Villa Park

Przebudowa kadry Aston Villi

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-06-06

Po awansie do Premier League, Aston Villa zdecydowała się na śmiałe ruchy transferowe. Klub opuściło już 10 zawodników, a nie wykluczone, że nie dojdą do nich kolejni.

Z dniem 1 czerwca oficjalny FanPage Aston Villi ogłosił odejście 8 zawodników. Z Zespołem pożegnali się Mile Jedinak, Mark Bunn, Alan Hutton, Ritchie De Laet, Tommy Elphick, Micah Richards, Albert Adomah oraz Glenn Whelan. Po kolejnych dwóch dniach beniaminek Premier League poinformował o rozstaniu się z kolejnymi piłkarzami - Rossem McCormackiem oraz Garym Gardnerem. Kończy się także okres wypożyczenia Anwara El Ghaziego, który niebawem wróci do Lille. Kadra została więc niemalże zdziesiątkowana i będzie potrzebowała wielu wzmocnień, by móc walczyć w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Fani Aston Villi czekają na skompletowanie składu i przyglądają się z niecierpliwością temu, co dzieje się wokół klubu z Villa Park. Do tej pory, oficjalnie ogłoszony został tylko jeden transfer przychodzący - Jota. Nie chodzi jednak o zawodnika, który był rewelacją poprzedniego sezonu Premier League w barwach Wolverhampton. Jota, a właściwie Jose Ignacio Peleteiro Ramallo to skrzydłowy, który ostatni sezon spędził w innym klubie z Birmingham - Birmingham City. Rozegrał w nim aż 40 spotkań i zanotował 3 gole i 9 asyst, a do Lwów przeniesie za około 5 milionów euro.

Czy ruchy włodarzy Aston Villi są zrozumiałe? Ciężko jest wypowiadać się teraz, jednak można mieć wątpliwości co do decyzji Deana Smitha. Wielu kibiców w głowie ma bowiem historię z poprzedniego sezonu, gdy niemalże identycznie zachowało się Fulham. Zrezygnowali oni z zawodników, którzy wywalczyli awans na rzecz kupna oraz wypożyczania nowych. Efektem tego był spadek i dopiero 19. pozycja w tabeli z dziesięcioma punktami straty to bezpiecznej pozycji. 

Fot.:Focus Images Ltd / Rex Features/EAST NEWS

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.