Klub Polaków sięga po utytułowanego trenera

Klub Polaków sięga po utytułowanego trenera

Fot. JOSEP LAGO/AFP/East News
2022-10-25

Bezkrólewie w Aston Villi nie trwało długo. Klub z Birmingham wybrał już nowego szkoleniowca i jest to trener z europejskiej czołówki. Drużyna z Premier League będzie prowadzona przez szkoleniowca dobrze znanego w tej lidze. 

Klub Matty’ego Casha i Jana Bednarka spisuje się mocno poniżej oczekiwań. Winą za to został obarczony Steven Gerrard. Legenda Liverpoolu nie poradziła sobie w swojej pierwszej pracy jako manager w Premier League i została zwolniona w zeszłym tygodniu

Po opuszczeniu drużyny przez Gerrarda The Villans zagrali świetny mecz przeciwko Brentford. Drużyna prowadzona przez Aarona Danksa wygrała 4:0. Jednak angielski szkoleniowiec nie pozostał na stanowisku, już od początku było wiadomo, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Dzisiaj już wiadomo, kto go zastąpi.

Wyborem Aston Villi jest Unai Emery. Klub z Birmingham zdecydował się na wykupienie trenera z Villarreal za około 6 mln €. To oznacza, że grupowy rywal Lecha Poznań z Ligi Konferencji będzie miał nowego szkoleniowca. Hiszpan dał się skusić ogromnymi zarobkami, za rok pracy otrzyma około 7 mln €, dodatkowo otrzymał 5-letnią umowę. Zmiana trenera to ważna wiadomość dla polskich piłkarzy występujących w klubie z Birmingham. Matty Cash jest podstawowym obrońcą drużyny i przyjście Emery’ego nie powinno tego zmienić. Jednak pojawienie się nowego trenera może być szansą dla Jana Bednarka, który do tej pory grał bardzo mało w zespole z Villa Park. Być może z hiszpańskim trenerem jego przygoda w Birmingham nabierze rozpędu. 

Zobacz także