Piłka Premier League

Szejkowie kupują Newcastle United!

Fot. Pixabay
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-05-29

Plotki, które od kilku dni krążą po brytyjskich mediach, stały się faktem. The Bin Zayed Group jest o krok od wykupienia Newcastle United z rąk Mike'a Ashleya. Finalizacja rozmów ma mieć miejsce w najbliższych godzinach.

Nowym właścicielem ma być Khaled bin Zayed Al Nahyan, który kupi klub za 350 milionów funtów. Na tyle wycenił go bowiem Mike Ashley, któremu od pewnego czasu nie było z Newcastle United po drodze. Budżety transferowe były stosunkowo niskie, zawodnicy zarabiali bardzo małe pieniądze, a menadżer Rafael Benitez otwarcie mówił o braku spełniania jego potrzeb. Mimo takiej sytuacji Hiszpan sukcesywnie i bez większych problemów utrzymywał klub w Premier League, co dla wielu ekspertów było dużym zaskoczeniem. Nie jest jednak wiadome, czy Benitez w zespole zostanie - jego kontrakt wygasa za miesiąc, a ewentualne jego przedłużenie może leżeć w gestii nowych włodarzy.

Teraz dla Srok mają nastać nowe czasy. Szejk, który przejmie klub jest kuzynem Mansoura bin Zayed Al Nahyana, czyli właściciela Manchesteru City. Kibice Newcastle sądzą więc, że niebawem rozpocznie się złoty okres w historii ich klubu, a zespół z St. James' Park będzie mógł na stałe włączyć się do walki o najwyższe miejsca w lidze. Ekscytację tonują jednak eksperci - gdy Manchester City wydawał tak wielkie pieniądze na zawodników i pensje, nie było jeszcze tak ścisłych regulacji Finansowego Fair Play. Dojście na szczyt może więc zająć wiele lat, ale nie można takowego wykluczyć. 

Z oficjalnym ogłoszeniem kupna trzeba się jednak wstrzymać. Ten sam szejk chciał kilka lat temu kupić Liverpool za kwotę 2 miliardów euro, ale do transakcji ostatecznie nie doszło. Choć złożenie oficjalnej oferty potwierdza wiele źródeł bliskich Newcastle, to do czasu oficjalnej informacji wydanej przez klub należy uzbroić się w cierpliwość. 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.