GymBeam
Gwiazda Lecha naciska na transfer!

Gwiazda Lecha naciska na transfer!

Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
2024-01-02

Kolejorz może stracić swojego skrzydłowego. Kristofferem Velde zainteresowała się Nicea, a sam zawodnik jest bardzo chętny na przenosiny. Norweg ma być podobno mocno zdeterminowany i wywierać nacisk na włodarzy poznańskiego klubu.

Aktualny sezon jest bardzo dobry w wykonaniu skrzydłowego Lecha. To głównie dzięki jego postawie klub z Poznania może jeszcze mieć nadzieje na wywalczenie mistrzowskiego tytuły. W bieżących rozgrywkach Ekstraklasy zawodnik ma na koncie już 7 bramek, do tego dołożył 4 asysty. Dwukrotnie trafiał też do siatki w meczach eliminacji Ligi Konferencji oraz raz pokonał bramkarza rywali w ramach Pucharu Polski.

Bardzo możliwe jednak, że jego licznik trafień dla Kolejorza zostanie zatrzymany zimą i zawodnik po rozegraniu 82 meczów dla Lecha, odejdzie z klubu. Wszystko przez to, że według Fabrizio Romano, zawodnik znalazł się na celowniku Nicei. Francuzi chcą, żeby do transferu doszło już zimą. Portal „Foot Mercato” podał nawet więcej szczegółów na temat ewentualnego transferu. Aktualny wicelider Ligue 1 chciałby wypożyczyć piłkarza, jednak w umowie miałaby się znaleźć klauzula o obowiązku wykupienia gracza latem.

Taka opcja ma odpowiadać samemu piłkarzowi. Według francuskich mediów sam zawodnik ma naciskać na transfer. To stawia klub z Poznania w kłopotliwej sytuacji. Władze Kolejorza nie zamierzali sprzedawać nikogo latem. Jeszcze kilka tygodni temu Mariusz Rumak przekazywał, że Velde zostanie w klubie. To może się jednak zmienić w obliczu najnowszych doniesień.

Zobacz także