GymBeam
Co z odejściem gwiazdy z Lecha?

Co z odejściem gwiazdy z Lecha?

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2023-12-20

Jednym z niewielu piłkarzy Lecha, którzy dobrze się spisali w trakcie rundy jesiennej jest Kristoffer Velde. Norweg w większości meczów był liderem drużyny i to głównie niemu klub zawdzięcza trzecią pozycję w tabeli Ekstraklasy. Na temat przyszłości gracza wypowiedział się Mariusz Rumak.

Norweski skrzydłowy mocno rozwinął się w klubie z Poznania. Na początku były piłkarz Haugesund miał spore problemy w klubie ze stolicy Wielkopolski. Jednak wraz z upływem czasu, jego rola w drużynie rosła. Zawodnik zaczął regularnie trafiać do siatki, w poprzednim sezonie był skuteczny w europejskich pucharach. W aktualnych rozgrywkach stał się liderem zespołu. Norweg regularnie pokonuje bramkarzy rywali, ma na koncie już 10 bramek, do tego dołożył jeszcze 4 asysty.

Już latem mówiło się o ewentualnym transferze Velde. Zawodnik miał otrzymywać oferty z różnych krajów europejskich. Mocno zainteresowane wykupieniem skrzydłowego Lecha miały być kluby z Turcji, przede wszystkim Besiktas. Wtedy mówiło się, że Kolejorz za swojego piłkarza mógłby otrzymać 4-5 mln €. Władze klubu z Poznania nie zgodziły się na transfer i Norweg jesień spędził w Polsce.

Teraz jednak temat transferu piłkarza wraca. Można się spodziewać, że do klubu wpłyną kolejne zapytania o skrzydłowego. Na ten temat wypowiedział się nowy trener Lecha – Mariusz Rumak podczas programu dla kanału „Meczyki”. Według niego nie ma tematu odejścia Velde z Lecha. Szkoleniowiec miał otrzymać takie zapewnienie od władz klubu. Co ciekawe, Kolejorz ma już się zabezpieczać na ewentualne odejście zawodnika. Jego zastępcą miałby zostać wychowanek klubu z Bułgarskiej.

Zobacz także