Lech potwierdza: piłkarz odchodzi z klubu

Lech potwierdza: piłkarz odchodzi z klubu

Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
2022-07-06

Lech Poznań potwierdził, że oficjalnie z klubu odchodzi piłkarz, z którym były wiązane ogromne nadzieje. Nie przekonał on do siebie nowego trenera i będzie kontynuował karierę w swojej ojczyźnie.

Gdy w czerwcu 2020 roku Jan Sykora przychodził do Lecha, to w Poznaniu wiązano z nim duże nadzieje. Piłkarz przychodził za około 700 tys. € ze Slavii Praga, co samo w sobie miało być nobilitacją. Piłkarz już od początku otrzymywał dużo szans w drużynie, która była wtedy prowadzona przez Dariusza Żurawia. Nie notował jednak imponujących występów, przez co szybko spadł w hierarchii skrzydłowych.

Pod wodzą Macieja Skorży Sykora również nie rozwinął skrzydeł, dostał kilka szans, jednak pod koniec sierpnia 2021. roku klub podjął decyzję, żeby wypożyczyć Czecha do Viktorii Pilzno. W swojej ojczyźnie pokazał umiejętności pomagając drużynie w zdobycie mistrzostwa Czech. W sumie Sykora za sezon 2021/2022 otrzymał 2 złote medale, ponieważ Lech też wygrał swoją ligę. Piłkarz też trafił do reprezentacji Czech dzięki występom w Pilznie.

Po zakończeniu wypożyczenia gracz wrócił do Lecha. W meczach sparingowych nie przekonał jednak do siebie sztabu szkoleniowego mistrzów Polski. Dość szybko stało się jasne, że piłkarz zostanie sprzedany. Zgłosiła się Viktoria Pilzno, piłkarz już na początku tego tygodnia udał się na obóz z czeskim klubem. Dzisiaj Lech doszedł do porozumienia z mistrzami Czech i zawodnik będzie kontynuował swoją karierę w ojczyźnie. Kwota transferu nie została podana. 

Zobacz także