Gwiazda Radomiaka odchodzi

Gwiazda Radomiaka odchodzi

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
2022-07-05

Jeden udany sezon na poziomie Ekstraklasy i transfer – tak wygląda historia Karola Angielskiego. Lada dzień piłkarz powinien opuścić Polskę i będzie kontynuował swoją karierę w drużynie, która gra w europejskich pucharach. 

Sezon 2021/2022 był bardzo dobry w wykonaniu Radomiaka Radom. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie skuteczność, którą popisywał się Karol Angielski. 26-letnie napastnik siał spustoszenie w obronie rywali, dzięki swojej sile był w stanie przepychać się z obrońcami i strzelać kolejne bramki. Ponadto skutecznie wykonywał też rzuty karne. Jego dobra forma była widoczna szczególnie w rundzie jesiennej, którą Radomiak zakończył w czołówce ligi. 

Wiosną Angielski, tak jak cała drużyna, nie grał już, tak dobrze, ale sama końcówka była udana w wykonaniu napastnika, który przez cały sezon strzelił 18 bramek, co dało mu 3. miejsce w klasyfikacji strzelców. 

Wysoka skuteczność sprawiła, że od razu pojawiły się oferty dla polskiego snajpera. Zawodnik otrzymał kilka propozycji, m.in. z Bliskiego Wschodu i Turcji. I to właśnie ten drugi kierunek jest bliski realizacji. Tak przynajmniej informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Zgodnie z jego informacjami zawodnik ma podpisać umowę z Sivassporem

Kluby miały już dojść do porozumienia i Radomiak otrzyma za napastnika około 1 mln €. Piłkarz ma być też dogadany z władzami tureckiego klubu. Do wykonania zostały jeszcze testy medyczne i jak nic złego się nie stanie, to gracz podpisze kontrakt z Sivassporem, który w zeszłym sezonie zdobył Puchar Turcji. Dzięki temu będzie brał udział w eliminacjach do Ligi Europy.  

Zobacz także