Kolejny Polak zagra w RC Lens

Kolejny Polak zagra w RC Lens

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-01-22

Zanosi się na to, że Przemysław Frankowski będzie miał nowego, klubowego kolegę. Co więcej, będzie to Polak, do finalizacji umowy zostało tylko kilka szczegółów. 

Mowa tutaj o środkowym pomocniku Zagłębia Lubin. Do Francji ma się przenieść Łukasz Poręba. Zawodnik Zagłębia Lubin ma podpisany kontrakt z polskim klubem do końca tego sezonu. Dlatego też klub z Dolnego Śląska ma ostatnią okazję do tego, żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze na swoim wychowanku. 

Informację o tym, że RC Lens jest zainteresowane transferem Polaka podał francuski dziennikarz –Abdellah Boulma. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez reportera RTL Foot i Sports.fr, klub z Ligue 1 ma zapłacić za pomocnika 350 tys. €. Ponadto, Zagłębie ma otrzymać 15% sumy następnego transferu. Klub z Lubina przechodzi mocną przebudowę, o czym możecie poczytać tutaj. Odejście Poręby, który jesienią rozegrał 18 spotkań w Ekstraklasie, będzie kolejnym elementem rewolucji w składzie. Teraz działacze muszą postarać się wypełnić tę lukę w składzie.

RC Lens dobrze sobie radzi w rozgrywkach Ligue 1. Drużyna bardzo długo była w czubie tabeli, ostatnio zanotowała kilka słabszych występów i zajmuje 7. miejsce. Duża w tym zasługa Przemysława Frankowskiego. Polak niedawno został umieszczony w 11 najlepszych letnich transferów wg gazety L'Equipe. Reprezentant Polski ma na swoim koncie 4 bramki i 4 asysty. Być może, z dwoma Polakami w składzie, Lens udanie powalczy o awans do europejskich pucharów. 

Zobacz także