GymBeam
www.warhouse.pl
Kolejny trener w Niecieczy

Kolejny trener w Niecieczy

Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
2022-01-10

Karuzela trenerska w ostatniej drużynie Ekstraklasy się kręci. Dzisiaj umowę podpisał nowy szkoleniowiec, sympatycy Słoników liczą, że zagości on na dłużej niż Michał Probierz. 

Na pewno nie tak wyobrażali sobie powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej właściciele i kibice Termalici. Drużyna spisuje się słabo i zamyka tabelę Ekstraklasy. Za słabe wyniki posadę stracił przed końcem rundy trener Mariusz Lewandowski. W ostatnim meczu w tym roku, przegranym 0-3 z Wisłą Kraków, piłkarzy prowadził trener bramkarzy Waldemar Piątek. Od początku wiadomo było, że jest to tymczasowe rozwiązanie i władze będą szukały bardziej doświadczonego szkoleniowca.

Wybór padł na Michała Probierza, który miał wrócić do Ekstraklasy po zakończeniu pracy z Cracovią. Jednak sytuacja potoczyła się zgoła odmiennie i po dwóch dniach szkoleniowiec zdecydował się na złożenie wniosku o rozwiązanie kontraktu. O powodach tej decyzji pisaliśmy tutaj

Będący w trudnej sytuacji niecieczanie zdecydowali się na zatrudnienie kolejnego trenera. Będzie nim Czech Radoslav Latal. To szkoleniowiec, który był już w Polsce. W sezonie 2015/2016 zajął nawet 2. miejsce w Ekstraklasie z Piastem Gliwice. Przed nim jednak bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim musi uporządkować szatnię, która wydaje się rozbita kolejnymi porażkami oraz zawirowaniami w klubie. W dotychczasowych 18 spotkaniach Termalica zdobyła zaledwie 12 puntków. Latal musi znaleźć sposób, który pozwoli drużynie odzyskać wiarę w siebie i zająć bezpieczne miejsce w tabeli. Na razie niecieczanie tracą do 15. w tabeli Górnika Łęczna 6 oczek. 

Zobacz także