GymBeam
www.warhouse.pl
probierz termalica

Probierz wraca na ławkę trenerską!

Fot. East News
2022-01-06

Michał Probierz przez długi czas był wymieniany jako jeden z kandydatów na selekcjonera kadry Biało-Czerwonych. Okazuje się jednak, że były szkoleniowiec Cracovii nie czekał na decyzję Cezarego Kuleszy i szybciej znalazł sobie nowego pracodawcę - tym będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Stanowisko szkoleniowca w ostatnim klubie PKO BP Ekstraklasy było wolne od 13 grudnia, kiedy to z posady zwolniony został Mariusz Lewandowski. Tuż przed zimową przerwą do zagrania zostało jedno spotkanie w lidze, a ekipę z Niecieczy poprowadził w nim Waldemar Piątek. Był on jednak tylko tymczasowym trenerem, a poszukiwania nowego sternika trwały blisko miesiąc. Przez wiele tygodni faworytem dziennikarzy był Pavol Stano, który do października 2021 roku prowadził MSK Zilinę, dobrze znał realia polskiego futbolu i bez większych problemów posługiwał się językiem. 

Wybór władz Bruk-Bet Termalica Nieciecza zaskoczył - dziś jako nowy szkoleniowiec ogłoszony został potencjalny kandydat na trenera reprezentacji Polski Michał Probierz. 49-latek wcześniej przez ponad 4 lata prowadził Cracovię, a także przez 2 lata był jej wiceprezesem. Koncepcja okazała się jednak nieskuteczna i sam Probierz wielokrotnie chciał zakończyć współpracę. Propozycje były jednak odrzucane przez Janusza Filipiaka. Obaj panowie rozstali się dopiero 2 miesiące temu. 

Choć Probierz podkreślał, że jest zmęczony i potrzebuje odpoczynku od futbolu, nie był w stanie długo wytrzymać bez siedzenia na ławce. Pierwszą okazję do poprowadzenia nowego zespołu będzie miał 4 lutego, kiedy to Termalica podejmie na własnym boisku Jagiellonię.

Fot.:PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Zobacz także