GymBeam
www.warhouse.pl
Probierz nie będzie trenerem w Niecieczy!

Probierz nie będzie trenerem w Niecieczy!

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-01-08

Polska piłka nie przestaje zaskakiwać. Kilka dni temu Michał Probierz był kandydatem na trenera reprezentacji, w czwartek podpisał umowę w Niecieczy a w sobotę zdecydował, że jednak chce ją rozwiązać!

Takie cuda tylko w polskiej Ekstraklasie. Trener, który miał pomóc klubowi w utrzymaniu w Ekstraklasie, był jego pracownikiem tylko przez 2 dni! Michał Probierz nie zdążył nawet poprowadzić żadnego treningu, a już wiadomo, że nie pomoże Termalice w walce o ligowy byt. Już sama decyzja o tym, że szkoleniowiec wraca na ławkę trenerską i że poprowadzi klub z Niecieczy, była bardzo dużą niespodzianką. Ale decyzja o tym, że zaledwie po dwóch dniach rezygnuje z prowadzenia drużyny jest kompletną sensacją.

Jaki jest powód takiej decyzji? Jak podaje Przegląd Sportowy, powołując się na informację od osób bliskich Probierzowi, doszło do mocnych nieporozumień pomiędzy władzami Teramlici a szkoleniowcem. Trener nie wyobrażał sobie dalszej współpracy, skoro już na samym początku dochodzi do zgrzytu. Jak podaje informator największej polskiej gazety sportowej, pieniądze były sprawą drugorzędną. 

Probierz złożył już wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Jeśli do tego nie dojdzie, strony spotkają się na drodze sądowej. Władze klubu z Niecieczy stoją teraz przed dużym wyzwaniem. Drużyna zamyka tabelę Ekstraklasy, a dodatkowo nie ma trenera, który rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Zanosi się na to, że do czasu, kiedy klub nie znajdzie nowego szkoleniowca, drużynę będzie prowadził trener bramkarzy, Waldemar Piątek.

Zobacz także