Piast Żmigród

Data powstania: 1946 Barwy: biało-czerwono-zieloneOstatnie wiadomości
Piast Gliwice traci ważnych zawodników

Piast Gliwice traci ważnych zawodników

Komentarze 2020-07-20

Tom Hateley, Uros Korun i Jorge Felix - Ci trzej zawodnicy opuszczają Piasta Gliwice. Kolejny sezon z rzędu Piast Gliwice zakwalifikował się do gry w Europejskich Pucharach i znów traci najważniejszych zawodników tuż...

Na forum

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko G-1945 08.01.2018 18:16

Polonia Bystrzyca Kłodzka nie aktywna, na pewno pojawiają się na Śląsku ale czy zorganizowani to nie wiem, nie mój cyrk nie moje małpy. Jako Polonia nie aktywni od dawna. Ostatni raz ich flagę widziałem na wyjeździe Piasta NR do Żarowa w 2012 albo 2013. Czy oni mieli jakieś akcje H, ja nie kojarzę. Ale ja nie muszę o tym wiedzieć - taka specyfika mniejszych ekip. Na pewno robili jakieś oprawy i całkiem im to wychodziło. Ekipę mieli zacną jak na takie małe miasteczko. Trzon grypy to byli łysi mocno na prawo :)

Karolina Jaworzyna Śląska też nie aktywna. Ostatni raz się chyba zebrali na Zagłębie Wałbrzych kilka lat temu 2012 albo 2013 - atak na busa piłkarzy Zagłębia (oczywiście Thoreza nie było w sensie kibiców). Potem jeszcze stoczyli bój z resztkami Zagłębia ale już w Wałbrzychu na murawie. Po tym meczu ślad o jednych jak i drugich zaginął. Zresztą Górnik po tym meczu wybił z głów thoreziakom jakiekolwiek działanie. Sama Jaworzyna to FC Górnika ale nie ma co ukrywać lata prosperity dawno mają za sobą.

Co do Piasta Żmigród to stracili 3 flagi. Dwie swoje plus Kowary. Fotki są ale tylko z jedną spaloną flagą na płocie, poszperaj trochę stron w wstecz na pewno tu były.

Co do animozji wśród FC Śląska nie powinienem się wypowiadać bo jestem z przeciwnego obozu a oni sami wolą to przemilczeć.
Ale chyba jest jeden warty odnotowania przypadek.

Na pewno Moto Jelcz Oława (notabene najlepszy FC Śląska) niezbyt się lubi z Piastem Nowa Ruda. Kiedyś chyba nawet mieli oficjalnie kose - lata 90. Teraz wiadomo nie to samo, po ryjach się nie tłuką ale nie darzą się sympatią. Łączy ich wspólna zgoda z Bielawianką no i ci sami wrogowie. Nysa Zgorzelec (też nie aktywni) miała kosę z Karkonoszami z wiadomych względów. Starszej gwardii nie przełknie stanie koło nich. Zresztą temat Karkonoszy to osobna kwestia, poszperaj w tym dziale to coś odnajdziesz.

Więcej konfliktów ja nie kojarzę. Lokalne pseudo wojenki na zasadzie rywalizacji powiatowej to normalka ale nie warta odnotowania. Jak np Żmigród - Trzebnica (jeden powiat ale co najwyżej mogli w siebie rzucić słonecznikiem czy tam pustą puszką po piwie - pełnej szkoda). Przypadek Piasta NR - Zamek to najświeższa akcja choć dla Nowej Rudy Zamek to żaden FC Śląska i też trochę mają racji patrząc się ile taki Piast lata na Śląsk a co te gamonie z Zamku reprezentują. Nie mniej Zamek i okolicę Kamienia Ząbkowickiego to teren pro-Śląsk.

Generalnie Dolny Śląsk mocno podupadł kibicowsko ostatnimi czasy. Szczególnie widać to wśród małych klubów - zostało kilka ekipek, które i tak działają na 1/4 etatu. Większe ekipy wiadomo one zawsze przetrwają ale te mniejsze to aż żal patrzeć.

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko G-1945 08.01.2018 14:37

Skąd ty masz informacje, że Piast Żmigród miał problemy z strony psiarni za oprawy ? to są zwykłe parówy co się rozjebały po stracie wszystkich swoich flag, w tym jedną zgodowiczów z Kowar. To, że te kurwy robiły ładne oprawy o niczym nie świadczy. Banda pajaców i tyle - nie zawracaj sobie nimi głowy, choćby sobie kupuli 30 bluz Pitbulla. Nawet Śląsk się na nich wypiął. A dlaczego przestali działać - na pewno nie przez psiarnie.

Co do Zamka to kolejna kuriozalna historia. Oczywiste jest to, że byli pro-Śląsk. Problem się zaczął jak niechcąco obili Polonie Bystrzyce Kłodzką (Polonia ich zaatakowała na jakieś wiosce podczas wyjazdu Zamka i co tu mówić zaliczyła ekskluzywną porażkę) wtedy Piast Nowa Ruda wziął sobie ich na celownik. Następnie Piast wykrojił ich z 2 albo 3 flag podczas ich wyjazdy do Kamieńca Ząbkowickiego i tak kolejna ekipa pajaców poszła w pizdu. Aktualnie coś tam próbują się reaktywować bynajmniej na Facebooku.
Poszperaj sobie na fb to znajdziesz ich profil ale od razu ci mówię na poważnie ich brać nie można. Kilka osób z Kamieńca podłączyła się pod Ząbkowicki FC Śląska. Ostatnio Nowa Ruda była u nich na wyjeździe to nie wyłonili się. Z ciekawostek można jeszcze wspomnieć, że jak byli w Jaworzynie i na pytanie za kim są to by uniknąć nie przyjemności mówili, że są za Górnikiem ;)


Duszniki Zdrój jak cała Kotlina Kłodzka jest pro-Śląsk jednak nic konkretnego/zorganizowanego.

Olimpia Kowary - odpuścili sobie, aktualnie tanie wina i wyzywanie sędziego tyle działają. Poza flagą straconą przez zgodowiczów
z Żmigrodu, kilku szali i pirotechniki w plecy chyba dało im do myślenia. Nie pomogli im też na pewno Karkonosze, które odcięli się od nich zabraniając im wywieszania łączonej flagi. Nie ogarniesz tych wiejskich festynów :)

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko DOLNOSLAZAK 01.02.2017 10:42

Kużnia Jawor,Piast Żmigród oraz Strzegom te ekipy wspierały i utrzymywały do tej pory kontakt z Karkonoszami.....nie są to liczące sie fc, więc łatwo sobie odpowiedzieć na pytanie jakie miejsce zajmują w rodzinie Śląska,

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko Ultra1312Style 17.11.2016 09:57

Przygotowuję właśnie wpis na temat ekip z DolnegoŚląska.
Bardzo proszę o pomoc w dopisaniu ekip, które działają w tamtejszym regionie.
Chrobry Głogów
Górnik Wałbrzych
Karkonosze Jelenia Góra
Lechia Dzierżoniów
Miedź Legnica
Moto Jelcz Oława
Nysa Zgorzelec
Piast Nowa Ruda
Piast Żmigród
Polonia Świdnica
Sparta Wrocław
Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin

Awanse/Spadki 2015/16 _hool_ 16.06.2016 12:16

III LIGA GR 3 (ŚLĄSKA - OPOLSKA I DOLNOŚLĄSKO - LUBUSKA)

BKS Bielsko
Rekord Bielsko
Górnik II Zabrze (możliwe wycofanie drużyny - wtedy zagra Ruch Zdzieszowice)
Skra Cz-owa
Pniówek Pawłowice Śl.
GKS Jastrzębie
KS Polkowice
Górnik Wałbrzych
Ślęza Wrocław
Miedź II Legnica
Lechia Dzierżoniów
Piast Żmigród
Śląsk II Wrocław
Unia Turza Śląska / Gwarek Tarnowskie Góry
Olimpia Kowary
Falubaz Zielona Góra
Stal Brzeg

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko eMTe4 22.11.2015 14:06

Piast Żmigród dostał jakąś karę za oprawę z Celtykiem?

Przyśpiewki - Lesznowola GtWładzię 28.09.2015 20:15

Nie kopiujcie stylu brukbetonów; jak pójdziecie w taką stronę kibolstwa jak np. Piast Żmigród to będzie dobrze.
powodzenia na szlaku.

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. presidento 14.11.2014 19:43

Piast Żmigród kreowany jakiś czas temu jako silne i prężnie działające FC Śląska, ale ostatnio po akcji z Polonią to już nagle słaby FC, słabo jeżdżą na Śląśk i w ogóle to same janki z wuwuzelami się tam udzielają:)

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. Bączyński 13.11.2014 20:37

Piast Żmigród działa na własnym podwórku.
Żmigród jeździ na Śląsk,ale w liczbach słabych.

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. zachodni 13.11.2014 20:29

Zagłębie Sosnowiec - Miedz Legnica ?
Piast Żmigród fc Śląsk ?

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko DOLNOSLAZAK 24.05.2014 07:44

Piast Żmigród - zrobili solidną ekipę, która zalicza dobre liczy wyjazdowe i dobre oprawy u siebie.

Liczby owszem...ale do solidnej ekipy sporo im brakuje.

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko kirunir 23.05.2014 20:50

Sezon się kończy, to można się pokusić o małe podsumowanie:

Na plus:
Zagłębie Lubin - zdecydowanie na plus akcje na Śląsk, Promień. Solidne wyjazdy w niektórych przypadkach w zaskakująco dobrych liczbach.
Piast Żmigród - zrobili solidną ekipę, która zalicza dobre liczy wyjazdowe i dobre oprawy u siebie.
Promień Żary - prezentują się lepiej niż w poprzednich latach, czas pokaże czy to tylko chwilowy progres.

Na minus:
Śląsk Wrocław - staczają się po równi pochyłej w każdym aspekcie, jedynie mierną postawę ratują oprawy u siebie.
Górnik Wałbrzych - strata flag na rzecz wrocławian, zaczynają się prezentować jak Karkonosze, nie ujmując nic ekipie z Jeleniej Góry.

Bez oceny:
Chrobry Głogów - frekwencja w młynie jak i na wyjazdach w mniej niż setkę, awans do 1 ligi pokaże na co tą ekipę stać.
Miedź Legnica - poza meczem w Lechem nie podtrzymują dobrej formy z tamtego meczu, nie wiele lepsi od Chrobrego.

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko Andrus 08.02.2014 01:33

Piast Żmigród ma zgodę z Olimpią Kowary,na Strzeliniance nic się nie dzieje.
Co do Zagłębia skoro nie potrafisz pisać normalnie to się nie dziw a swoje głupie tezy włóż między bajki, osobiście studiuję prawo i nie ma tam NIKOGO z Zagłębia. Naprawdę muszą być to kumate jednostki skoro na każdej uczelni ktoś w barwach Śląska śmiga i tak naprawdę zawsze kogoś można spotkać ale nie wiem czemu poruszyłeś tak głupi temat kto rządzi w uniwersytecie.. może jeszcze strefy wpływów w podstawówce numer 7 ?

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko Andrus 17.01.2014 18:23

Na Nysie wiem, że starszyzna działa od początku lat 90-tych ( Pierwsza flaga FC jest z 1986 roku ale z opowieści wiem, że młyn na Nysie był już zaraz po transformacji). Z większych ekip był u nas Górnik Wałbrzych,Spartakus/Karkonosze,Piast Gliwice,BKS Bielsko,Śląsk Wrocław na meczu Pucharowym i nie dawno na 40 leciu klubu, KS Myszków, ogólnie sporo się działo lecz w małej skali, jest u nas w mieście dosyć duży podział na kibiców i piknikową publikę z hali.
Obecnie ruszyło wszystko jakoś konkretniej,założyliśmy pierwszą grupę kibicowską na Nysie w historii. Jesteśmy obecni na każdym meczu Śląska, zaliczamy wyjazdy, robimy oprawy i odwiedzamy naszą zgodę (Piast Nowa Ruda).
Skąd taki pomysł? Osobiście jestem zdania, że zamiast skupiać się tylko na byciu FC znanych silniejszych lepiej działać na lokalnym klubie, wytworzyło się u nas silne przywiązanie do lokalnych tradycji.

Szkoda tylko,że w naszym województwie tak mało jest ekip w szczególności tych normalnych kumatych bo jakby nie patrzeć takie ekipy jak Piast Żmigród często jeżdżą mocno piknikowym składem. Więc na pewno na plus, że odrodziły się Karkonosze, stawiam, że mobilizującym dla całego województwa byłby powrót derbów Sudetów.

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko DOLNOSLAZAK 20.11.2013 09:32

Piast Żmigród jak i Olimpia Kowary......liczby owszem robią wrażenie, ale ogólny poziom tych ekip jest słaby.
Żmigród fatalnie prezentował się w Żarach, dosłownie słaniali się na nogach i wypadali z autokaru z przepicia. Dodatkowo w Świdnicy Piast załapał się na klapsy, stracili barwy i wzywali psiarnie!
Kowary po pewnej akcji gdzie u siebie posiłkowali się sprzętem ostrym, też bym nie brał za ogarnietą do końca ekipe.

Mniejsze ekipy - FC większych mistro 13.10.2013 11:55

Do Andrus który pisze: Nysa Zgorzelec,Piast Nowa Ruda, Piast Żmigród,Olimpia Kowary,Moto Jelcz Oława, Rokita Brzeg Dolny, Bielawianka Bielawa, Start Namysłów,Trojnar Lądek Zdrój, Kryształ Stronie Śląskie,Polonia Bystrzyca,Karkonosze- Śląsk Wrocław. Strzelin, Milicz, Wołów, Rogów Sobócki

Rzucasz nazwami drużyn, a jest jasno napisane, żeby wymieniać ekipy, które coś działają,a nie takie, które ostatni wyjazd zrobiły w 79, albo wogóle. Ponadto Górnik Polkowice to żaden FC Zagłębia, poprostu siły w Polkowicach to 98% Zagłębie i 2% Górnik złożony z kilkunastu chłopaków z zapałem na 5 meczy jak im klub flagę zrobił. Opisujmy kluby, które faktycznie coś działają, a nie są ekipami widmo.

Mniejsze ekipy - FC większych Andrus 12.10.2013 14:12

Nysa Zgorzelec,Piast Nowa Ruda, Piast Żmigród,Olimpia Kowary,Moto Jelcz Oława, Rokita Brzeg Dolny, Bielawianka Bielawa, Start Namysłów,Trojnar Lądek Zdrój, Kryształ Stronie Śląskie,Polonia Bystrzyca,Karkonosze- Śląsk Wrocław.

Wymarłe Ekipy ... MłodyHKS 11.09.2013 17:52

Liczę na to, że ktoś z was pomoże mi w zebraniu listy ekip obecnie działających z czterech województw - Śląsk i lubuskie:
Województwo opolskie: Ruch Zdzieszowice, Chemik Kędzierzyn-Koźle, Odra Opole, MKS Kluczbork, Start Namysłów, Unia Krapkowice, Otmęt Krapkowice, Małapanew Ozimek
Województwo śląskie: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Katowice, ROW Rybnik, GKS Tychy, Polonia Bytom, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Ruch Radzionków, Szombierki Bytom, Polonia Łaziska Górne, Szczakowianka Jaworzno, Rekord Bielsko-Biała, BKS Stal Bielsko-Biała, LKS Czaniec, Odra Wodzisław Śląski, Concordia Knurów, Gwarek Tarnowskie Góry, Wisła Strumień, GKS Jastrzębie (Jastrzębie-Zdrój), Góral Żywiec, MKS Myszków, Naprzód Rydułtowy (chyba już nieaktywni), ŁTS Łabędy (Gliwice), Gwarek Zabrze, Górnik Piaski, LKS Bestwina, Naprzód Żernica, Sokół Buczkowice, Pionier Pisarzowice, Drzewiarz Jasienica, Forteca Świerklany, Zapora Porąbka, GLKS Wilkowice, LKS Mazańcowice
Województwo dolnośląskie: Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Chrobry Głogów, Górnik Wałbrzych, Górnik Polkowice, Moto-Jelcz Oława, Piast Żmigród, Bielawianka Bielawa, Lechia Dzierżoniów, Sparta Świdnica, Rokita Brzeg Dolny, Karkonosze Jelenia Góra, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Nysa Zgorzelec, Piast Nowa Ruda, Polar Wrocław, Czarni Jelcz-Laskowice, Kryształ Stronie Śląskie, Kuźnia Jawor, Olimpia Kowary, Orzeł Lubawka, Pogoń Wleń, Trojar Lądek Zdrój, Włókniarz Leśna
Województwo lubuskie: Czarni Żagań, Dozamet Nowa Sól, Ilanka Rzepin, Lubuszanin Drezdenko, Orzeł Międzyrzecz, Polmo Kożuchów, Polonia Słubice, Promień Żary, Stilon Gorzów Wielkopolski

Wymarłe Ekipy ... Andrus 19.08.2013 06:32

na Dolnym Śląsku działa jeszcze min. Włókniarz Leśna, Piast Żmigród, Olimpia Kowary,Zagłębie Wałbrzych,Orzeł Lubawka,Pogoń Wleń,Kuźnia Jawor,Bielawianka Bielawa,Piast Nowa Ruda, Kryształ Stronie Śląskie, Trojnar Lądek Zdrój,Górnik Polkowice,na Olimpii Kamienna Góra czasem coś się dzieje, kiedyś był mały młynek na Chrobrym Nowogrodziec czy BKS-ie Bolesławiec.

V liga - sezon 2009/ 2010 KermiT143 25.11.2009 00:41

Wisłoka Nowy Żmigród - SANOVIA 1
Czarni Jasło - SANOVIA 29
Nafta Jedlicze - SANOVIA 32 + 48 STAL
Leśnik Baligród - SANOVIA 20
Start Rymanów - SANOVIA 13
Kotwica Korczyna - SANOVIA 14
Piast M. Piastowe - SANOVIA 15 + 45 STAL (mecz przełożony z powodu zalania boiska) a przy drugim podejściu nas 10

Na meczach Stali Sanok:
STAL SANOK - Spartakus Szarowola - 2
Karpaty Krosno - STAL SANOK - 25
Wisłoka Dębica - STAL SANOK - 13

Ponadto gościnnie byliśmy na:
RESOVIA RZESZÓW - Stal Rzeszów - 8
GKS Jastrzębie - RESOVIA RZESZÓW - 4