KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Data powstania: 1929 Barwy: pomarańczowo-czarneOstatnie wiadomości
Świątecznie na trybunach podczas meczu Rozwój Katowice - Górnik Zabrze w Pucharze Polski

Świątecznie na trybunach podczas meczu Rozwój Katowice - Górnik Zabrze w Pucharze Polski

Komentarze (12) 2018-12-07

Setki Mikołajów na stadionie. W miniony czwartek, 6 grudnia w Katowicach, miejscowy Rozwój gościł ekstraklasowy Górnik Zabrze. Było to starcie w ramach 1/8 Pucharu Polski. Po 120 minutach boju Katowiczanie...

Kibice Widzewa Łódź w szoku po rezygnacji zarządu klubu

Kibice Widzewa Łódź w szoku po rezygnacji zarządu klubu

Komentarze (12) 2018-12-05

Zarząd Widzewa niespodziewanie złożył rezygnację.  Dotychczasowy prezes Przemysław Klementowski oraz wiceprezes Dawid Lambrecht w łódzkim Widzewie, złożyli rezygnację z pełnionych funkcji. Wprawiło to większość kibiców Widzewa w osłupi

Oprawa kibiców Jezioraka Iława na wyjazdowym meczu z GKS-em Wikielec

Oprawa kibiców Jezioraka Iława na wyjazdowym meczu z GKS-em Wikielec

Komentarze (12) 2018-11-23

Zanim będziemy relacjonować przepiękne kibicowskie oprawy z tego weekendu, których z pewnością będzie cała masa, powspominajmy jeszcze co działo się tydzień temu. Ładną oprawą popisali się m.in. fani Jezioraka Iława,...

Kibice Widzewa Łódź z kolejnym projektem obywatelskim

Kibice Widzewa Łódź z kolejnym projektem obywatelskim

Komentarze (12) 2018-11-21

Kibice Widzewa z Rawy Mazowieckiej działają społecznie. Co by było, gdyby nie było kibiców? To pytanie, które powinni zadawać sobie chyba wszyscy ludzie w kraju, a szczególnie ci związani z...

Tak było na Marszu Niepodległości!

Tak było na Marszu Niepodległości!

Komentarze (12) 2018-11-11

Ulicami Warszawy przeszedł największy w historii Marsz Niepodległości, w którym kibice wraz z innymi Polakami oddali hołd naszej niepodległej ojczyźnie. W tym wielkim wydarzeniu brało udział według szacunków 250 tys....

Polscy kibice wspominają klubowe Legendy

Polscy kibice wspominają klubowe Legendy

Komentarze (12) 2018-11-03

Pamiętamy o zmarłych Legendach. Cała piłkarska Polska będzie jeszcze przynajmniej przez kilka dni wspominać swoje Legendy, zarówno z grona działaczy, piłkarzy, jak i kibiców. Kibice w całej Polsce odwiedzają groby znajomych...

Na forum

Województwo Pomorskie paramedic5 19.01.2019 15:10

Dziękujemy że się nami, tzn. Lechią martwicie. Ale do brzegu. Adamowicz za komuny działał całkiem aktywnie w walce z nią. To po pierwsze. Po drugie to jak zaczęliśmy odbudowę klubu od A klasy, to Adamowicz nam pomógł.Było to czasy, kiedy w klubie nie było nawet piłek do gry, a my składaliśmy się na nie po parę złotych, żeby małolaci z A-klasy mieli czym trenować. Na mecze chodziło nas 200-300 osób, a na pierwsze wyjazdy po okolicznych wichurach jeździło nas kilka dyszek. Wtedy delikatnie zaczęło pomagać miasto. Po trzecie pragnę przypomnieć, bo większość z Was tego nie pamięta, że blisko 20 lat temu scena polityczna nie była aż tak zero-jedynkowa jak jest teraz. Po czwarte Adamowicz naprawdę załapał wtedy zajawkę na Lechię, był gdzieś nawet na wyjeździe, chyba w IV-ej lidze w Redzie, gdzie siedział z nami. Po piąte zdecydowana większość Lechii nie popierała polityki Adamowicza, szczególnie w ostatnich latach, ale pierwsze tego symptomy były już jak graliśmy na Traugutta. Wtedy tez przestała być wieszana flaga Paweł Adamowicz Lechia Tobie dziękuję. Z tego co kojarzę, to z tej flagi została tylko połówka - napis Lechia Tobie dziękuje, a druga część została przez nas wtedy zniszczona. Po piąte uważamy jednak, że za to co zrobił dla Lechii, szczególnie w najtrudniejszych dla Niej czasach należy mu się szacunek. I to tak nas szybko chyba tyle.

TMK plemplem81 19.01.2019 14:56

W sumie blisko 90 ekip podesłało opisy rundy jesiennej. To 2/3 z tych, do których pisałem i których męczyłem ;). Jestem bardzo zadowolony z tej ilości. Wierzę, że ludzie z biegiem czasu przekonają się, że to tworzy wartość i jakość. Znajdą się malkontenci piszący o egzotyce, jak dla przykładu w przypadku Nysy Zgorzelec. Dla mnie natomiast to czysty fanatyzm i szczera zajawka, których tak brakuje u wielu z nas. Myślę, że właśnie ta różnorodność - z jednej strony Nysa Zgorzelec jeżdżąca i prowadząca u siebie młyn w 5 (!!!) osób, a z drugiej strony poważna szajka jaką jest Ruch Chorzów - tworzą siłę naszej sceny.
Opisy meczów już od styczniowego numeru są w większości inne, aniżeli dotychczas. Nie są ani ściągane z fejsa, ani ze stron danej ekipy. Są pisane typowo pod TMK, bo to jest moim ostatecznym celem - wykluczyć wszelki wpływ sieci na pismo. Póki co jeszcze z tym jest różnie, niektóre są bliźniaczo tożsame z opisami z neta, ale większość pisana z myślą o unikalności TMK.
Zdjęcia - whiskey, dobrze to ująłeś. Dlatego też została lekko powiększona czcionka - by nadmiar zdjęć nie atakował czytelnika.By wykluczyć tony zdjęć zbędnych i by oko się nie męczyło. Mnie to wybitnie irytowało, gdy widziałem 5 linijek tekstu i zrobione z tego 2 strony fotoreportażu. No ni w tym jest rzecz przecież... Sednem gazety jest bowiem treść, a nie zdjęcia. Foty można znaleźć w sieci z każdego ujęcia i z każdej pozycji. W TMK będą prezentowane tylko te najlepsze.
Wierzę też bardzo w ludzi, w Was - kibiców, że w wielu kwestiach pomożecie. Jak choćby wywiady. W moim odczuciu to jest jeśli nie najważniejsza, to jedna z ważniejszych rubryk TMK. Teraz, przeprowadzane na żywo, będą miały dodatkowy smaczek i wiele zakulisowych opowieści. Czy uda się ten trend utrzymać dalej? Oby...

Województwo Pomorskie Egon1983 19.01.2019 08:00

Daleko mi do fascynacji teoriami spiskowymi, daleko mi również do stwierdzenia , że mógłby to być teatr bo niby po co ? Mam tylko taki problem, że im więcej razy oglądam moment ataku tym bardziej dostrzegam więcej szczegółów. Pomijam już to, że typ jako schizofrenik paranoidalny nie interesuje się raczej polityką oraz tym, kto jaką funkcję pełni w różnych strukturach władzy. Taki człowiek jak się odpali to widzi upadłe anioły, króla Artura i Kasztankę Piłsudskiego, wkręt taki powoduje między innymi stres którego pewnie mu nie brakowało w momencie wbiegnięcia na scenę. Prędzej podszedł by do mikrofonu i pierdolił, że zaraz zejdzie anioł a Napoleon moczy nogi w Bałtyku na jelitkowskiej plaży, niż podleciał do gościa i wykonał kilka precyzyjnych ruchów.
2. Ostatnia przemowa prezydenta - zauważcie, że pomimo wesołego dnia, On przemawia jakby na pożegnanie, smutny ale dobierający mocne słowa które chwycą i będą zapamiętane na kilkadziesiąt kolejnych lat .
3. Światełko do nieba jest światełkiem do nieba, to nie prezentacja drużyny piłkarskiej czy koncert disco - polo aby puszczać efektowny sztuczny dym który zasłoni scenę w najbardziej pożądanym momencie. Dymy odwróciły uwagę i zasłoniły całe zdarzenie.
4. Czarna płachta która była rozwieszona dokładnie tam gdzie upadł prezydent. Proszę zauważyć poruszenie za tą płachtą tuż po akcji. Większość nie wiedziała co się stało w tym dzieci i dorośli którzy stali tuż obok, trzej panowie schowali się za nią zaraz po upadku prezydenta.
4. W momencie w którym zamachowiec zdążył już zrobić kilka ósemek po scenie w Gdańsku i dopadł się do mikrofonu, jakiś typ z prawej strony odrzuca w publiczność jakieś narzędzie ( pierwsza myśl nóż ) , po czym ten schizofrenik całkiem zgrabnie jak na swoją chorobę opowiada o tym co się stało po czym kładzie się jak na ćwiczeniach.
5. Nie wyobrażam sobie, żeby taka tragedia spotkała moją rodzinę, jestem już dorosłym facetem ale za rodzicami płakałbym z 2 dni bez wychodzenia z domu, zwłaszcza wtedy kiedy ostatnie momenty życia bliskiej osoby pokazywały i przypominały wszystkie stacje telewizyjne. Nie wyobrażam sobie, że miałbym tyle sił aby na drugi dzień mówić publicznie czego życzył by sobie mój bliski a już na pewno nie martwił bym się tym , że Owsiak podał się do dymisji.

To są tylko moje gówniane spostrzeżenia, tak jak mówię nie wieżę w cyrk ani teorie spiskowe. Luźna gadka na temat zaistniałej sytuacji.
Prezydencie Pawle Adamowicz,niech Ci ziemia lekką będzie, Spoczywaj w pokoju.

największy postęp i regres Czapka 15.01.2019 12:53

Progres: Widzew, ZS

Regres: Ruch, Lech - Mimo potknięć poziom nieosiągalny dla większości ekip
Cracovia - Równia pochyła od lat
Stal Mielec - Dramat. Jak tak dalej pójdzie, to bardziej będą się nadawać do tematu ,,Wymarłe ekipy
Śląsk Wrocław - Największe miasto z jedną poważną ekipą, a efekt mizerny

MARSZ KU CZCI BANDERY Foxx 13.01.2019 14:00

Ciamajda zgodnie z wcześniejszym ostrzeżeniem trochę odpocznie.

jestesmywaszastolica - ciężko jest natomiast odpowiedzieć na taką liczbę wątków. Napiszę tylko tyle, że - znów zgodnie z badaniami - zdecydowana większość Ukraińców za historyczną postać nr 1 uważa Tarasa Szewczenkę. Bandera jest sztucznie pompowany. O całej sprawie piszę w kontekście polskiej racji stanu, który poruszasz przy okazji realpolitik. Z innej beczki - Korpus Narodowy w grudniu był na granicy progu wyborczego.

Uważam też, że błędem jest porównywanie stanu świadomości narodowej po pierwsze z okresem przed wojną 2014/15, a po drugie we Lwowie, Kijowie i Doniecku. Nie ma co wchodzić w dygresje, wszystko obaj napisaliśmy. Na Wołyniu, w Stanisławowie i w Kijowie byłem dwa miesiące temu. Naprawdę wiem, o czym piszę ;)

Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko R/R138 13.01.2019 13:25

PanTuNieStał: sprzyja wam władza jak za dawnych lat, sprzyjają wa żurnaliści sponsorowani przez władzę... W zasadzie po takim popisie nierozumienia rzeczywistości możemy zignorować gościa, bo widać, że z kojarzeniem faktów są problemy. Tak nam sprzyjają, że niestety jest szansa, że drugi przetarg na rozbudowę stadionu nic nam nie da, a Widzew już kilka ładnych lat zyskuje przez to, że mają cały stadion. Jedyne co mamy lepsze to ośrodek treningowy, który rzeczywiście działa dobrze i myślę, że niedługo jeszcze zyska, ale to, że Łodzianka to bubel to nie efekt sprzyjania ŁKSowi, tylko niekompetencji urzędników, którzy nie potrafią przypilnować inwestycji. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, Widzew nigdy nie słynął z pracy z młodzieżą. A już z tym sprzyjaniem kiedyś przez władzę to wstydu trzeba nie mieć, jak na Widzewie siedział Miller, większość łódzkich vipów i polityków i tam biznesy ustalali to na pewno byliście strasznie prześladowani...
A od tego jak to napisałeś człowieka z Chechła o niesamowitych zdolnościach wokalnych to, mówiąc wprost, się po prostu odpierdol, bo to nie Twoja liga.

MARSZ KU CZCI BANDERY Bartekkibic 12.01.2019 14:59

Rola Bandery w ludobójstwie Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej jest taka jak rola Hitlera w holokauście. Do dzisiaj nie ma bezpośrednich dowodów rzeczowych stanowiących o tym, że te kanalie wydały rozkazy urzeczywistnienia tych strasznych zbrodni, ale też jest niezaprzeczalnym faktem że to oni byli mentorami tych wydarzeń, to na ich ideologii oparli się zbrodniarze, to oni natchnęli masy do mordowania.

Co do już samego wcielenia w życie ukraińskich zbrodni na Polakach podczas II wojny światowej to moim zdaniem motorem napędowym był Kłym Sawur (Dmytro Klaczkiwski).

Mam trochę kontaktów z Ukraińcami, czasami też bywam na Ukrainie zachodniej i to nie jest tak, że oni są teraz banderowcami antypolakami. Ich po prostu uczą w szkołach, w mediach że Bandera był bohaterem i oni w to wierzą. Ukraina to młode państwo i ich historia w porównaniu do naszej wydaje się być często mocno zakłamana. Nie mają autorytetów i szukają ich na siłę.

Osobną sprawą jest też fakt, że oni gdzieś tam po cichu cały czas boją się, że polskie pany wrócą po swoje i zabiorą im ziemię. Chociaż tu też są sprzeczne uczucia. Część z nich ma wyrąbane na Ukrainę i uważa, że mogliby nawet być w strukturach Polski, bo Polska to lepiej zorganizowany i bogatszy kraj. Większość to jednak (zwłaszcza na zachodzie Ukrainy) mocni nacjonaliści, którzy wolą biednie, ale u siebie.

Ogólnie to temat jest skomplikowany i wymaga dłuższej analizy. Osobiście jestem teraz bardzo ciekawy jak potoczą się losy tych Ukraińców, którzy w ostatnich latach zjechali za chlebem do Polski. Czy się zasymilują i spolonizują czy też będą tworzyć enklawy? Podbno jest ich grubo ponad milion. To spora liczba. Jak rozmawiam z tymi ze wschodu Ukrainy to zgodnie twierdzą, że mają w nosie takie coś jak ukraińskie państwo i chcą zostać w Polsce na stałe. Zachodni Ukraińcy są raczej gorącymi patriotami.

Niebezpieczne dzielnice Polskich miast vol.2 Slenderman 08.01.2019 11:06

Kilka lat temu w Cieszynie, mijałem gwiazdę internetu, który chyba każdy zna i większość ciśnie bekę ;) Tak, tak, sam Pan Marcheva członek antify w towarzystwie z tą jego dziewczyną. Wbijam w niego wzrok a on nie wiedział gdzie się patrzeć. Pewnie coś trenuje, ale na mnie to wrażenia nie robi. Tez coś tam trenowałem/trenuję :) Trochę tam innych lewaków jeszcze było w grupkach. Po czeskiej stronie, natomiast też jak to tu zostało napisane, jakieś cygany ale nikt się nie spruł, każdemu prosto w oczy patrzyłem. Ogólnie to ja mam taką manię, patrzenia ludziom głęboko w oczy. Nikt się jeszcze nie spruł, od dobrych kilku lat a mijałem naprawdę konkretne osoby pojedynczo czy w grupkach. Nastawienie psychiczne jest najważniejsze. Uczyłem się tego przez wiele lat. Nie mówię, ze mnie nikt już nie zaatakuje, bo nigdy nie wiadomo, ale co będzie to będzie, jestem przygotowany a ewentualną bójkę. Nie zacznę raczej pierwszy, chociaż kto wie, co w mózgu zaświta człowiekowi. Nie jeden odwalił, coś w co do dzisiaj nie wierzy, że on to mógł zrobić. Mózg jest tak nieprzewidywalny, nie wiadomo w którym momencie się odpali. Nie piję a jak już wypiję to kilka piwek i teraz umie powiedzieć dziękuję.

TMK P.R.O.S.T.O 04.01.2019 14:09

Podstawowa różnica między teraz a kiedyś jest taka, że kiedyś najważniejszą wartością dla wszystkich w ekipie był KLUB. A teraz w większości przypadków najwyższą wartością są pieniążki, a ten klub jest gdzieś z boku, czasami tylko jako trampolina do robienia interesów. I wierzcie mi lub nie, każda taka ekipa, która jest nastawiona na pieniążki, prędzej czy później się posypie.
Nie będę tu rzucał przykładami, każdy kto ma łeb na karku ten widzi co się dzieje.
Kiedyś kierowały nami wartości i założenia ruchu ULTRAS, czyli żyć życiem klubu w całej rozciągłości i wspierać go na każdej płaszczyźnie. Teraz 90% ludzi nawet nie rozumie znaczenia słowa ULTRAS. Bo to chuligany w modnych ciuchach, a co drugi jeszcze gangster

TMK nisc 04.01.2019 13:21

do TMK+ nigdy nie zabraknie tematów, bo w większości ekipy w innych krajach nie są sezonowe jak w Polsce czyli 5-10 lat i rotacja składów 90%. Poza tym tam idą za kratki też w 90% za przewinienia związane z ruchem kibicowskim a nie gangsterkę (są wyjątki ale potwierdzające regułę) .. tylko w kraju nad Wisłą PDW dla włamywaczy i złodziei torebek...no ale nie róbmy drugiej Anglii..

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko Oberschlesien14 02.01.2019 11:41

Na niektóre z tych osób gdy jeszcze nie były Wisły u ich boku były kręcone afery które po jakimś czasie umarły. Potem naszła faza czekania na czołowe osoby pod chatami gdy już doszła Wisła, pokitrani w krzakach w 20 osób z maczetami ( Ruch oczywiście anty sprzętowy, walczył na sprzęty bo koalicja jest nie honorowa ;)). Ruch przez cały ten czas na forach, FB itp. kreował się na najbardziej honorową ekipę nie tylko na GŚ, ale też w całej Polsce. Za chuj nie dało się wytłumaczyć osobie spoza województwa, że to jest mit i tak jak każda ekipa mają swoje za uszami, ale to szambo które się wylało z zeznań rozjebańców chyba większości pozwoliło otworzyć oczy. Przypominam, że kilka lat temu Ruch jeździł po całej Polsce i szył afery na KSGKS. Te same osoby co najbardziej się pruły o zeznania z których chuja się dało wyciągnąć są obecnie największymi rozjebusami w PF.

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. RosomakAP 01.01.2019 22:10

Korona tak ujada w internetach do Świętokrzyskich FC Widzewa, ale jak już sam Widzew się odzywa to kupa w majtach,

na Legii czy chociaż jej FC do dzisiaj się nie odgryźli za stratę flag w hurtowej ilości

w Kielcach pewnie nieraz był wielki płacz, że KSZO od lat ma zgodę z Lechem bo do Lecha tez by się przypudrowali - w końcu wróg Widzewa ;)

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. przemek82 31.12.2018 16:26

Osfp 😂tak mogę skomentować Twoja wypowiedz,
Widzę mało wiesz 😂 dopytaj kolegów . Pokory? To Wy się kreujecie na pierwsza sile województwa . Z wami zawsze jest coś nie tak , zawsze wychodzą jakieś kwiatki. Jak się młodzi masi z KSZO bili , nikt od nas nie miał zastrzeżeń co do przebiegu walki, mimo ze ich przyjechało 5 razy więcej .wszystko było tak jak się umawialiśmy .
Pamiętliwy , chuj mnie obchodzi co się zmieniło, było tak czy nie?

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. stsmaniak 31.12.2018 14:21

Pogoń Staszów = Ruch i nie ma się co oklamywac wiec Korona I KSZO to Kosy dla nich. kiedyś fajnie wyglądająca ekipa jak na świętokrzyskie realia a teraz to obniżyli loty jak i inni patrząc na całe województwo. Staszów i tak musi mieć szacunek na Cichej skoro na meczach mogą wywieszac flagę Tylko Pogoń klubową. poza tym kiedyś ich widziałem kilka razy i nie wyglądają zle(wiadomo wygląd to nie miarą ekipy). ale i tak ich szanuje że się chłocom chce.

Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat leniwiec 23.12.2018 22:16

Pewnie w większości duży klubów proporcje rozkładają się mniej więcej po połowie jeśli chodzi o publikę miasto-region.
Jeśli klub ma być wielki musi być silny region bez tego ani rusz.

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. mampytanie 23.12.2018 18:37

Jakie zgody i układy posiada obecnie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski?

Turnieje kibicowskie/akcje charytatywne itp 2018/2019 ! S.J. 22.12.2018 13:20

Myślę ,że brakuje takiego tematu,a kibice większości klubów organizują akcje charytatywne ,często połączone z turniejami kibicowskimi !

Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat O i tak 16.12.2018 17:20

Niestety, ale jakby w Cracovii pan Filipiak też stwierdził, że ma dość sytuacja byłaby taka sam jak obecnie w Wiśle. W większości klubów polski by tak było.

Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat UrzadSkarbowy 16.12.2018 08:00

To jak końcu z tą Wisłą? Wyjdą z dołka? Liczę tutaj na odpowiedź Wiślaków siedzących w temacie. Wisły kibicowsko wiadome większość nienawidzi ale szacunek za trofea sportowe się należy i nie pierdolcie że niech zdychają. Jednak jest to klub bez którego kibicowska ekstraklasa nie będzie taka sama, chyba że jarają was bardziej mecze topowych klubów z jakimiś wioskami typu Nieciecza...

Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat mateusznow 14.12.2018 21:10

Ci co myślą, że inne ekipy na miejscu Sharków by nie doiły klubu są bardzo naiwni. Żyjemy w czasach, gdzie ludzie tylko patrzą na mamonę, zresztą większość widzi jakie lody potrafią kręcić ze sobą wrogie ekipy.