Gwardia Koszalin

Gwardia zagra w Kołobrzegu

Po ciężkich bojach licencyjnych, w sezonie 2017/2018 Gwardia Koszalin zagra w II Lidze. Klub będzie rozgrywał swoje mecze na stadionie Kotwicy Kołobrzeg.   Gwardia zapewniła sobie awans kolejkę przed końcem...

Poznaliśmy terminarz I i II ligi

PZPN ogłosił dzisiaj terminarz  rozgrywek I i II ligi na sezon 2017/2018. Rozgrywki w obu ligach rozpoczną się 29 lipca, a zakończą 26 listopada. W rundzie jesiennej rozegrane zostanie 19 kolejek. ...

Licencje na grę w I i II lidze

Komisja ds. licencji klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski licencyjne beniaminków I oraz II ligi. Największe problemy ma Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie oraz Gwardia Koszalin. Te dwa kluby nie otrzymały licencji...

To My Kibice - 182 numer magazynu

9 listopada drukarnię opuści 182 numer magazynu „To My Kibice”. Sprawdź, co znajdziesz na 84 stronach kibicowskiego miesięcznika: W najnowszym numerze polecamy Wam obszerne reportaże z 20 najciekawszych meczów października:Real...

To my chuligani - książka

Już we wrześniu 2016 premierę będzie miała nowa książka o tematyce kibicowskiej pod tytułem To my chuligani, do przeczytania której już dziś serdecznie zachęcamy. Serwis Prawdziwego Kibica Kibice.net obejmuje patronat...

To My Kibice! numer 153

6 czerwca ukaże się 153 numer miesięcznika „To My Kibice”. Sprawdź, co znajdziesz na łamach najnowszego wydania magazynu: 17 reportaży z meczów ligowych i pucharowych: Legia Warszawa – Ruch Chorzów...

Forum

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.
 • S.J. napisał:
 • 09.02.2018 20:43

Oglądając mecz Zagłębie -Legia ,przy pozdrowieniach zgód przez Zagłębie tak się zastanawiałem która ekipa w Polsce ma najwięcej zgód/układów w naszym kraju . Po analizie wyszło mi ,że chyba Arka Gdynia :Lech-Cracovia,KSZO,Polonia Bytom ,Zagłębie Lubin ,Górnik Wałbrzych ,Gwardia Koszalin(7). Jeśli się mylę i jakaś ekipa ma więcej to niech mnie ktoś poprawi :)

Kibicowskie Świętokrzyskie
 • Wislasandomierz napisał:
 • 28.11.2017 21:56

Liczbowe podsumowanie Rundy Jesiennej sezonu 2017/18:

WYJAZDY WISŁY:
Jaśkowice (mecz w Skawinie) - 0 - ZAKAZ
Wólka Pęłkińska (środa) - 33 Wiślaków w tym 9 KSZO
Świdnik - 46 Wiślaków w tym 11 Siarka i 7 KSZO
Ostrowiec Św. (piątek) - 110 w tym 16 GKS
Nowy Targ - 13 Wiślaków
Resovia Rzeszów - 48 Wiślaków
Krosno - 65 Wiślaków w tym 15 GKS i 14 Siarka
Jarosław - 62 Wiślaków
Trzebinia - 22 Wiślaków

MECZE U SIEBIE:
Soła Oświęcim - bez dopingu.
Stal Rzeszów - 130 os + 20 Siarka i 12 KSZO
Chełmianka Chełm - 80 os.
Orlęta Radzyń Podlaski - 70 os w tym 5 Siarka
Podlasie Biała Podlaska - 50 os doping tylko w I połowie.
Motor Lublin - 130 os + 15 Siarka, 8 KSZO i 5 GKS
Unia Tarnów - 80 osób w tym 8 Diosgyor Miskolc
Spartakus Daleszyce - bez dopingu w tym czasie ok. 50 os na Marszu NIepodległości.

MECZE PRZYJACIÓŁ/INNE:
SIARKA - GKS Katowice - 40 Wiślaków
Stargard - GKS BEŁCHATÓW - 3 Wiślaków
Wisła Puławy - SIARKA - 8 Wiślaków
Stalówka - GKS BEŁCHATÓW - 33 Wiślaków
SIARKA - Radomiak - 8 Wiślaków
Unia Tarnów - KSZO - 13 Wiślaków
GKS BEŁCHATÓW - SIARKA - 12 Wiślaków w sektorze gości.
Jastrzębie - GKS BEŁCHATÓW - 1 Wiślak
Spartakus Daleszyce - KSZO - 10 Wiślaków
DANIA - POLSKA - 3 osoby
SIARKA - ROW Rybnik - 10 Wiślaków
SIARKA - Gwardia Koszalin 1 Wiślak
Polonia Przemyśl - WISŁOKA - 4 Wiślaków
ŁKS Łódź - GKS BEŁCHATÓW - 22 Wiślaków
SIARKA - GKS Jastrzębie - 17 Wiślaków
Avia Świdnik - KSZO - 5 Wiślaków
SIARKA - ŁKS Łódź - 40 Wiślaków
Radomiak - GKS BEŁCHATÓW - 8 Wiślaków
Garbarnia Kraków - GKS BEŁCHATÓW - 19 Wiślaków

Kibiców jakiego klubu lubisz bądź szanujesz.
 • MarianSW napisał:
 • 05.11.2017 18:56

Iglopol Dębica
Hutnik Nowa Huta
Motor Lublin
Górnik Wałbrzych
Gwardia Koszalin
Polonia Bydgoszcz

Kibiców jakiego klubu lubisz bądź szanujesz.
 • irys1966 napisał:
 • 02.11.2017 07:55

Na 100% zgody Motor i Górnik Łęczna
ŁKS - wróg naszego wroga
Zagłębie Sosnowiec , AKS Niwka i Czuwaj - dawne zgody i kontakty osobiste
Gwardia Koszalin - kontakty

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)
 • Marek z NWS napisał:
 • 25.09.2017 22:21

Zastanawiam sie ostatnio czy gdyby na skutek zgody Łks-Lech(która pewnie niebawem) możliwe by utworzyły się takie 2 koalicje: Lech Poznań,Łks Łodź, Cracovia, Gks Tychy, Zawisza Bydgoszcz.Kszo Ostrowiec

Arka Gdynia,Zagłebie Lubin,Odra Opole, Polonia Bytom,Górnik Wałbrzych, Gwardia Koszalin
Co myslicie?

Kibicowskie Świętokrzyskie
 • Wislasandomierz napisał:
 • 10.09.2017 11:45

01.09.2017
Dania - POLSKA
Obecne 3 osoby

02.09.2017
SIARKA - ROW Rybnik
Obecnych 10 Wiślaków

03.09.2017
WISŁA - Orleta Radzyn Podlaski
Na meczu z Orletami Radzyń Podlaski wystawiamy ok.70 os mlyn w tym 5 Siarkowcow. Wieszamy 4 flagi.

09.09.2017
Avia Swidnik - WISŁA SANDOMIERZ

W 46 osób zaliczamy dzisiejszy wyjazd do Świdnika na mecz z Avia. Dojeżdżamy na 2 połowę i prowadzimy doping. Wiszą 2 flagi. Podróż z eskorta. Mecz to dramaturgia prowadząc 2:1 Avia obejmuje prowadzenie na 4:2, ostatecznie mecz kończy sie remisem 4:4. Podziękowania dla wspierających nas tego dnia Siarkowcow (11os) i KSZO (7os).


09.09.2017
SIARKA - Gwardia Koszalin
obecna 1 osoba

ULTRAS - aktualności, opinie
 • JIHAD12 napisał:
 • 30.08.2017 19:57

SIERPIEŃ 2017 ULTRAS
LM
Legia Warszawa - FK Astana
W związku z obchodzoną dzień wcześniej 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego „Nieznani Sprawcy” przygotowali okolicznościową choreografię, która odbiła się echem nie tylko w całej Europie, lecz i na pozostałych kontynentach naszego globu. Składały się na nią: rozwijana z dachu „Żylety” sektorówka przedstawiająca żołnierza niemieckiego trzymającego broń przy głowie polskiego dziecka, transparent z angielskim napisem „During the Warsaw Uprising Germans killed 160,000 people. Thousands of them were children” (pl. „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160000 ludzi. Tysiące z nich były dziećmi”) oraz kartoniada w barwach narodowych i datą „1944” utworzoną z czarnych kartoników.

LE
FC Midtjylland - Arka Gdynia
Arkowcy zaprezentowali oprawę, która składała się z transu: „Northern Poland Representatives”, sektorówki z herbem Arki, godłem Gdyni oraz Białym Orłem w centralnym punkcie. Do całości zostały odpalone biało-czerwone świece dymne i race.

Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol
Zaczęliśmy od oprawy, która pewnie przez najbliższe dni będzie na tapecie w Szwajcarii, a prosiaki z UEFA dywagować będą nad wysokością kolejnej kary dla przynoszącej stały dochód Legii. Na dole Żylety wywieszony został transparent „And the 35.000 € fine goes to…”, ponad którym rozwinięta została okrągła sektorówka przedstawiająca znaną dobrze świnię (podobną do tej, która zaprezentowana została po meczu z Celtikiem) z dopiskiem „UEFA”, ubraną w koszulę z symbolami europejskiej waluty, która w łapach trzyma miskę z żetonami z herbem Legii. Nie minęło kilkadziesiąt sekund i na całej trybunie odpalone zostały race i ognie wrocławskie, a po całym stadionie niosła się dobrze znana pieśń „Lalalalalala F**k UEFA”.

EX
Lechia - Górnik
Ultrasi Lechii Gdańsk przygotowali oprawę, składającą się z transparentu: „Całej Polsce Dobrze Znani, Gdańskiej Lechii Piromani”, w centralnym punkcie pojawiła się również postać kościotrupa z maską gazową. Oprócz transparentu w górę poszły flagi na kijach w barwach gdańskiej Lechii. Całość pokazu upiększyła odpalona pirotechnika, świece dymne i race morskie.

Wisła Kraków - Cracovia
Jeszcze przed spotkaniem Ultrasi Wisły zaprezentowali derbową oprawę. W centrum sektora pojawiła się sektorówka, nad którą była pierwsza część transparentu: „Boże miej litość nad naszymi wrogami”, oraz na dolnej części sektora kontynuacja: „Bo jak widzisz my jej nie mamy”. Wokół sektorówki pojawiły się machajki w barwach. Na głównej części oprawy widniał zamaskowany kibol Wisły który rozpościera swoje ramiona obejmując groby kibiców Cracovii. Do całości została odpalona również różnego rodzaju pirotechnika: stroboskopy, świece dymne i race morskie.

Wisła Płock - Legia
Data Derbów Mazowsza zbiegła się z 97. rocznicą obrony Płocka. Na tę okazję prezentujemy trójstronną kartoniadę „Bóg, Honor, Ojczyzna” w biało-czerwonych barwach. Na płocie widniał natomiast transparent o następującej treści: „Tych wartości bronili wtedy płocczanie pamięć o ich bohaterstwie na tej trybunie zawsze zostanie 1920.” Tekstowi towarzyszył historyczny herb Płocka.

Druga połowa to także prezentacja oprawy. Tym razem na płocie pojawił się niebieski transparent z białym napisem „ubimy worzyć ztukę ibicowską”. Po zniknięciu sektorówek z trybuny, następuje pokaz pirotechniczny: racowisko i świece dymne w naprzemiennych kolorach, głównie białym oraz niebieskim.

I liga
Górnik Łęczna - Stal Mielec
Kibice mieleckiej stali w drugiej połowie prezentują oprawę w postaci transparentu „Stali fani na dopingu” do tego prezentując biało-niebieskie flagi na kijach oraz odpalając pirotechnikę.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec
Goście z oprawą która pierwotnie miała być zaprezentowana w Zabrzu. U dołu sektora pojawił się czarno złoty trans Nie wszystko złoto, co się świeci. U góry zaś folie utworzyły kartoniadę w barwach. Następnie odpalono stroboskopy i race w asyście flag.

Raków Częstochowa - GKS Katowice
W I połowie odpalamy piro w asyście transa „Ave Racovia” przedzielonego wizerunkiem salutującego Rzymianina znanego z takiej samej flagi. Do tego na trybunach dużo transparentów, które jasno określają kim jesteśmy, co lubimy, z czym się utożsamiamy, a co budzi nasz sprzeciw.

II liga
Olimpia Elbląg - Gwardia Koszalin
Gospodarze przygotowali chaos z flag w barwach a do tego odpalili stroboskopy.

Gryf Wejherowo - ŁKS Łódź
Gospodarze z oprawą. Pod spodem trans Najstarsi na Pomorzu nad nim sektorówka z kibolem Gryfa na tle miasta, a do tego race i wulkany.

III liga
Kotwica Kołobrzeg – Elana Toruń
Grupa UET, zaprezentowała swoje „świecidełka”. Dokładnie to stroboskopy, które cześć z nich wylądowały na murawie. Całość uzupełniły flagi na kijach, niebieskie pasy materiału oraz jednakowe żółte koszulki przygotowane specjalnie na ten wyjazd.

Polonia Warszawa - Drwęca Nowy Dwór Mazowiecki
KSP z oprawą powstańczą przedstawiająca sektorówkę z datą 1944 zwisającą z dachu. Co ciekawe cała oprawa powstała z imion powstańców naniesionych markerem. Pod spodem trans: Poznajcie bohaterów wpisanych w historię.

A klasa
Zawisza Bydgoszcz - GLKS Dobrcz
Na inaugurację „Serie A” grupa Ultras zaprezentowała oprawę na którą składał się transparent na płot z hasłem „NA FANATYZM NIE MA LEKU”. Oprócz tego pojawiła się sektorówką z wielkim herbem Zetki oraz datą powstanie 1946. Całość ubarwiły race, które z wiadomych przyczyn zostały odpalone za płotem obiektu.

PP
GKS Tychy - Cracovia Kraków
Na pucharowym meczu przyjaźni fani zaprezentowali zgodową choreografię - tyską sektorówkę 1971, transparent Po wsze czasy GKS i Pasy oraz flagi na kiju w barwach obu klubów + piro.

Bytovia Bytów - Lechia Gdańsk
Goście przygotowali oprawę z sektorówki Bytów Biało Zielona Strefa na której widniał również herb Bytowa i Lechii. Do prezentacji zostało odpalone piro świece dymne w kolaorach biało zielonym.

Wisła Puławy - Legia Warszawa
Fani gospodarzy zaprezentowali oprawę z użyciem piro, flag na kiju i sektorówki z hasłem Jedno miasto, a kluby dwa - Wisła Puławy, Legia Warszawa.

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)
 • Dąbrovski Cracoviak napisał:
 • 21.07.2017 09:24

Arka Gdynia - 7
1.Cracovia, 2.Lech Poznań, 3.Polonia Bytom, 4.Zagłębie Lubin, 5.Górnik Wałbrzych, 6.Gwardia Koszalin, 7.KSZO

Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko
 • 1925 napisał:
 • 20.06.2017 18:49

cbc - wstrzymaj się z osądami. Awans wywalczyła Drwęca. Jeżeli przedstawią brakujące dokumenty to oni zagrają w 2 lidze i będzie koniec tematu - dlatego lepiej teraz nie być wyrywnym z osądami i próżnym gadaniem .....

Ps. Gwardia Koszalin też nie dostała licencji co mnie akurat mega dziwi !

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.
 • Mojżesz napisał:
 • 16.06.2017 08:58

Na pewno kierunki obierane przez ekipę Górnika Konin nie są wrogie Lechowi a i w sporej części zgodne z polityką poznaniaków. Wystarczy popatrzeć na kontakty/zgody jakie były np. Gwardia Koszalin (zgoda Arki), teraz Włocłavia (rodzina ŁKS). Lata 90-te to epizod z Górnikiem Wałbrzych. Z Ostrovią (rodzina Lecha) to bujają się że tak powiem od dziada pra dziada.
Z tego co słyszałem niektórzy kibice Górnika też zaglądają na Lecha więc jakby podciągnąć Górnik pod rodzinę Lecha to też nikt nie powinien obrażać się choć jak wiadomo nr 1 jest lokalny klub Górnik a nie regionalny czyli Lech.

Awanse/Spadki 2017
 • Bażant napisał:
 • 15.06.2017 14:59

Gwardia Koszalin awansowała do 2 ligii. Ciekawe jak się zaprezentują. I czy im ten stadion dopuszczą.

województwo Zachodniopomorskie
 • SKG napisał:
 • 15.05.2017 06:31

13 V 2017
KKS KALISZ-GWARDIA KOSZALIN 2:0
W Kaliszu chwilowo nie ma sektora gości, więc mecz miał się odbyć bez naszego udziału. Kibice KKS-u umożliwili nam jednak obejrzenie tego spotkania i dzięki nim mogliśmy wejść na stadion i obejrzeć kolejną porażkę naszych piłkarzy (jeszcze kilka tygodni temu mieliśmy 6 punktów przewagi nad drugą drużyną, ale w ostatnich 5 spotkaniach Gwardia wygrała tylko raz i po meczu w Kaliszu straciliśmy pozycję lidera).
Na najdalszy – od 2001 roku (wtedy również graliśmy w Kaliszu) – wyjazd Gwardii ruszyliśmy rano trzema busami w 48 osób. Za nami ciągnęła się niewielka eskorta, która zmieniała się na trasie (1-2 kabaryny). Podróż minęła sprawnie, dopiero kilkanaście kilometrów przed Kaliszem zostaliśmy zatrzymani przez bardzo duże siły policji, ale ku naszemu zdziwieniu obyło się bez żadnego pajacowania – zostaliśmy wszyscy spisani i po kilkunastu minutach ruszyliśmy pod stadion.
Chwilę po meczu ruszyliśmy w stronę Koszalina. Cały wyjazd trwał 18 godzin, co w warunkach trzecioligowych jest raczej niespotykaną sytuacją.
Dziękujemy kibicom KKS-u za umożliwienie nam wejścia na stadion i ogarnięcie innych spraw!

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)
 • sir. napisał:
 • 09.05.2017 16:08

Arka Gdynia-Gwardia Koszalin

jaki stosunek do zgody mają kibice z Gdyni (nie licząc ekipy?) czy jest to ogólnie szanowana zgoda, czy bardziej relacje na lini ekip?
Patrząc na poziom napinki względem Wisły do jakiej dochodzi ze strony Arki, częstych wrzutów od zomowców itd zarzucanie że ktoś z Wisłą trzyma odnoszę wrażenie że ktoś tu o czymś zapomina:)

Puchar Polski- 2016/2017
 • Barwiejuk napisał:
 • 02.05.2017 14:34

Cracovia,Łks po stronie Lecha z Arka siedzi Polonia Bytom,Gwardia Koszalin,Zagłebie Lubin..Nudny finał troche i nie pełne trybuny nic sie nie dzieje.

Małopolska kibolska
 • Sam Fisher napisał:
 • 26.04.2017 14:26

W Miechowie prędzej zobaczysz ufo niż kogoś w barwach gts. Więc jakby nie było sukces.

a co to jest gts? Gwardia Koszalin? Przyjaciel waszej zgody?

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.
 • Kibic 30x napisał:
 • 07.03.2017 21:44

Gryf Słupsk- Gwardia Koszalin. Olimpia ELbląg- BKS BIelsko Biała

Najlepsze Województwo w Polsce - Kibicowsko
 • eneduerabe10 napisał:
 • 07.02.2017 13:52

Śląskie: Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice, BKS Bielsko, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, GKS Jastrzębie, Góral Żywiec, GKS Tychy, Polonia Bytom, Odra Wodzisław, ROW Rybnik, Ruch Radzionków

Podkarpackie: Resovia Rzeszów, Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Polonia Przemyśl, Czuwaj Przemyśl, Stal Sanok, Stal Mielec, Siarka Tarnobrzeg, Wisłoka Dębica, Igloopol Debica, Karpaty Krosno, Czarni Jasło, JKS Jarosław.

Lubelskie: Motor Lublin, Chełmianka Chełm, Wisła Puławy, Hetman Zamość, Avia Świdnik, Lada Biłgoraj.

Świętokrzyskie: Korona Kielce, Wisła Sandomierz, KSZO Ostrowiec, Hetman Włoszczowa,

Mazowieckie: Legia Warszawa, Wisła Płock, Broń Radom, Radomiak Radom, Mławianka Mława

Łódzkie: RKS Radomsko, ŁKS Łódź, Widzew Łódź, GKS Bełchatów

Dolnośląskie: Miedź Legnica, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Górnik Wałbrzych, Chrobry Głogów

Opolskie: Odra Opole, MKS Kluczbork, Chemik Kędzierzyn-Koźle

Małopolskie: Sandecja Nowy Sącz, Unia Tarnów, Wisła Kraków, Cracovia, Unia Oświęcim, Hejnał Kęty

Lubuskie: Stilon Gorzów, Stal Gorzów, Falubaz Zielona Góra, Promień Żary

Wielkopolskie: Lech Poznań, Unia Leszno, KKS Kalisz, Górnik Konin

Zachodniopomorskie: Pogoń Szczecin, Gwardia Koszalin, Kotwica Kołobrzeg

Pomorskie: Gryf Słupsk, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Pogoń Lębork, Bałtyk Gdynia

Kujawsko-Pomorskie: Zawisza Bydgoszcz, Elana Toruń, Polonia Bydgoszcz, Olimpia Grudziądz

Podlaskie: Jagiellonia Białystok, Wigry Suwałki, ŁKS Łomża

Warmińsko-Mazurskie: Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg, Jeziorak Iława, Mazur Ełk

Zdecydowanie śląskie. W Podkarpackim jest sporo aktywnych ekip, ale przy ekipach z województwa śląskiego wypadają blado. Reszta województw to dominacje jednej lub dwóch ekip. Osoba mieszkająca na śląsku może tylko współczuć takim ekipom jak Lech, Pogoń czy Jaga braku rywalizacji na ulicach. Śląskie to jest specyficzny rejon, jest dużo biedy, patologii i slumsów. Wychowuje się tutaj trudna młodzież która po prostu lubi się bić, lubi rywalizacje. Na pewno tego nie zrozumie osoba mieszkająca w Warszawie czy Poznaniu. Na dodatek wszystko jest zagęszczone, miasta ze sobą graniczą. Przykład takich Katowic i Sosnowca. Kilka minut autobusem.

Bydgoszcz i województwo Kujawsko-Pomorskie Kibicowsko
 • nisc napisał:
 • 20.08.2016 23:32

W trakcie opisywanego wielokrotnie wyjazdu na Polonia Bydgoszcz-Gwardia Koszalin - rok 2002 lub 2003, miałem do czynienia z tą ekipą-widmo, do samego końca, czyli określenia się tej bandy, wziętej przez nas a i część Koszalinian za Zawiszę (szczególnie że największy z nich miał na sobie czarno-niebieski dres). Potem za ch...nie mogłem zrozumieć, jak taka dobra wizualnie załoga musi kryć się w mieście, tam było dobre 20 osób do bitki z pierwszego garnituru i na bank drugie tyle dobrych wizualnie kiboli BKS. Mimo że do niczego w sumie nie doszło, choć jechali autami na jakąś stację za Bydzią i zrobili kamionkę, tradycyjnie jak to Polonia nie dali Gwardii okazji do rewanżu w Koszalinie, gdzie pojawiło się z partyzanta dwóch na głównej trybunie, nie wyczajonych a o których obecności dowiedzieliśmy się potem o tym fakcie ze zdjęć umieszczonych przez nich uwaga uwaga, na forum.kibice.net....

Wcześniej 1994-95 częste dosiadanie się BKS-u w Bydgoszczy do pociągu na kadrę w Zabrzu a potem jeszcze całkiem zgrabna grupa napotkana na dworcu w Gdyni po pogrzebie Przemka Czai, z znanym dosyć Ch. na czele...Jeszcze w 2001 przy okazji pobytu w Bydgoszczy przed Polska-Szkocja typów w bluzach BKS widziałem na takim fajnym rynku, ale to chyba nie w samym centrum Bydgoszczy.

A propos wie ktoś może co stało się z Cobrą z BKS-u, wydawcą zina Szalikowcy i jeżdżącym na Anglię z flagą angielską Bydgoszcz? To samo co tam u Bronsia z Polonii, wydawcy Ultrasów, żyją oni w ogóle jeszcze?

pozdrawiam

CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....
 • BAŁTYK_LĘBORK napisał:
 • 03.08.2016 09:30

nisc napisał o zerwaniu dokładnie tak, jak było.
Z Lechem wspieraliśmy sie kilka razy, najliczniej faktycznie w Bydgoszczy. Do tego należy dodac pucharowe mecze Lecha w Poznaniu na pewno z IFK Goeteborg, chyba też ze Spartakiem Moskwa... tak, na pewno. Po IFK mielismy dantejskie sceny na powrocie w Inowrocławiu - kompletnie zdemolowany pociag, spalony kiosk ruchu na mieście, gonitwy za nami psów na sygnale. Nas bodajze 24 wtedy, może o 2-3 osoby sie pomyliłem. Na derbach w Gdyni wspomnianych z Lecha faktycznie był Uszol, ogółem 7 osób z Lecha wtedy, bardzo ciekawy i o dziwo udany dla nas mecz pod względem chuliganskim.
Należy jeszcze wspomnieć o meczach kadry w Poznaniu, których wtedy kilka było, najlepiej pamiętam mecz Polska - Norwegia, gdzie było nas 12 osób i wróciliśmy z flaga Arki z tego meczu - po prostu flaga Szwecji, którą Arka wtedy wywiesiła. Posiadałem ja przez rok - półtora, po czym spłonęła na ww derbach.
Rzeczywiście najlepiej sie trzymaliśmy z Gnieznem i Piłą, do ABC bym dołączył Batona z Gniezna, który tez często u nas bywał, a z meczu Bałtyk - Wisła Kraków (trzeci młyn Bałtyku w historii, ok 800 osób) wrocił z szalem Lechii skrojonym w kiblu na stadionie w niezwykle efektowny sposób ;-).
Poczatek tej zgody żeby zakończyć ten temat był na meczu Polonia Bytom - Bałtyk w 92. Nas zaledwie 5 i sporo Lecha, który wpadł odwiedzić zaprzyjażniona wtedy Polonie przed jakims meczem na hanysewie, bodajże w Katowicach. Pogadalismy trochę, a zgode klepnelismy kilka tygodni później, kiedy to wracając z Sokoła Pniewy w 15 osób zaliczylismy mecz Lech - Stal Mielec (Stali też ok 15). Największa flaga Lecha była w moim posiadaniu, dostałem ją po jakims meczu w Poznaniu, duży napis KKS LECH na biało niebieskiej szachownicy. Na archiwalnych fotkach widziałem ja na meczu Gwardia Koszalin - Bałtyk w chyba 93/94 gdzie było nas 120 i była wywieszona jako jedna z 4 flag na tym meczu.

Awanse/Spadki 2015/16
 • kokoss napisał:
 • 04.07.2016 08:37

Po wycofaniu się przez Pelikan Niechanowo w 3 lidze utrzymuje się Elana Toruń .

1) ELANA TORUŃ
2) Lech II Poznań
3) Sokół Kleczew
4) Jarota Jarocin
5) Polonia Środa Wlkp.
6) Wda Świecie
7) KKS 1925 Kalisz
8) Vineta Wolin
9) GKS Przodkowo
10) Bałtyk Gdynia
11) Świt Skolwin (Szczecin)
12) KS Chwaszczyno
13) Pogoń II Szczecin
14) Gwardia Koszalin
15) Górnik Konin (beniaminek z Wielkopolski)
16) Pogoń Lębork (beniaminek z Pomorskiego)
17) Leśnik Manowo (beniaminek z Zachodniopomorskiego)
18) Rol-Ko Konojady (beniaminek z Kujawsko-Pomorskiego)

< Poprzednie Następne >

Najbliższe mecze

Sobota, 10.03.2018
14:00 Warta Poznań - Gwardia Koszalin
Sobota, 21.04.2018
17:00 Legionovia Legionowo - Gwardia Koszalin
Sobota, 19.05.2018
15:00 Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin
Sobota, 02.06.2018
18:00 GKS 1962 Jastrzębie - Gwardia Koszalin

Wyniki

Niedziela, 26.11.2017
13:00 Gwardia Koszalin 0-1 ŁKS Łódź
Sobota, 18.11.2017
13:00 Gwardia Koszalin 2-2 Znicz Pruszków
Sobota, 11.11.2017
13:00 Gwardia Koszalin 0-2 GKS 1962 Jastrzębie
Niedziela, 05.11.2017
13:00 Stal Stalowa Wola 2-0 Gwardia Koszalin
Sobota, 28.10.2017
15:00 Gwardia Koszalin 2-0 Błękitni Stargard
Sobota, 21.10.2017
15:00 Gryf Wejherowo 1-2 Gwardia Koszalin
Sroda, 18.10.2017
18:00 GKS Bełchatów 2-2 Gwardia Koszalin
Niedziela, 15.10.2017
14:00 MKS Kluczbork 1-1 Gwardia Koszalin
Piatek, 29.09.2017
19:00 ROW 1964 Rybnik 0-0 Gwardia Koszalin
Niedziela, 24.09.2017
16:00 Gwardia Koszalin 1-1 Legionovia Legionowo
Sobota, 16.09.2017
15:00 Rozwój Katowice 0-0 Gwardia Koszalin
Sobota, 09.09.2017
17:00 Siarka Tarnobrzeg 4-1 Gwardia Koszalin
Sobota, 02.09.2017
17:00 Garbarnia Kraków 3-1 Gwardia Koszalin
Poniedzialek, 28.08.2017
19:00 Gwardia Koszalin 1-4 Radomiak Radom
Sroda, 23.08.2017
18:00 Wisła Puławy 3-0 Gwardia Koszalin
Piatek, 18.08.2017
17:30 Gwardia Koszalin 0-3 Warta Poznań
Niedziela, 13.08.2017
17:00 Olimpia Elbląg 2-0 Gwardia Koszalin
Sobota, 05.08.2017
17:00 ŁKS Łódź 1-0 Gwardia Koszalin
Sobota, 29.07.2017
17:00 Znicz Pruszków 1-2 Gwardia Koszalin