kontuzja raul jimenez

Fatalna kontuzja i długa przerwa gwiazdora Premier League

2020-11-30

W spotkaniu pomiędzy Arsenalem i Wolverhampton doszło do fatalnie wyglądającej kontuzji. Pecha miał Raul Jimenez, który w wyniku zderzenia z przeciwnikiem musiał przejść błyskawiczną operację.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce w 5 minucie spotkania. Do wykonywanego przez Williana rzutu rożnego wyskoczył David Luiz, jednak piłka została wybita głową przez stojącego na krótkim słupku Raula Jimeneza. Brazylijczyk atakował futbolówkę z impetem i wpadł w Meksykanina z dużą siłą. Obaj zawodnicy padli na murawę, a napastnik stracił przytomność. Sędzia błyskawicznie wezwał służby medyczne, które ułożyły gracza Wilków w bezpiecznej pozycji, a następnie podały mu tlen. Po kilku minutach Jimenez opuścił plac gry na noszach, a następnie udał się do szpitala na specjalistyczne badania.

Te wykazały, że Meksykanin ma pękniętą czaszkę i wymaga operacji. Ta przebiegła bez problemów, Jimenez odzyskał przytomność, jednak wciąż znajdować się będzie pod opieką lekarzy. Oficjalny komunikat wydał także klub, który poinformował o stanie zdrowia zawodnika i podziękował za szybką pomoc od sztabów medycznych obu ekip oraz szpitala.

Jak na razie nie wiadomo, jak długa przerwa czeka Raula Jimeneza. W piłce nożnej na najwyższym poziomie były już jednak przypadki, kiedy to po takich sytuacjach zawodnicy zmuszeni byli do kończenia kariery sportowej. Jednym z nich był inny gracz z Premier League. Ryan Mason znany z występów w Tottenhamie i Hull City w trakcie ligowego spotkania z Chelsea w 2017 roku zderzył się głowami z Garrym Cahillem. Anglik miał bardzo duże obrażenia - jego czaszka pękła na kilka kawałków, a do jej złożenia potrzebne było 14 metalowych płytek. Po konsultacji z lekarzami w wieku 26 lat pomocnik ogłosił zakończenie sportowej kariery.

O wiele więcej szczęścia miał Petr Cech, który doznał urazu głowy po zderzeniu z kolanem Stephena Hunta z Reading. Bramkarz Chelsea doznał wgniecenia czaszki. Po trzech miesiącach wrócił do gry, jednak do końca kariery korzystać musiał ze specjalnego hełmu.

David Luiz, który jest winowajcą kontuzji Jimeneza, nie ma większych uszczerbków na zdrowiu. Po zatamowaniu krwawienia wrócił na plac gry, jednak został zmieniony w przerwie meczu. Ostatecznie Wolverhampton pokonał Arsenal 1:2.

Raul Jimenez jest podstawowym zawodnikiem i jednym z filarów Wolverhampton oraz Reprezentacji Meksyku. Od początku sezonu wystąpił we wszystkich możliwych spotkaniach. Łącznie zgromadził 15 spotkań, w których strzelił 7 goli.