wu lei

Wu Lei blisko Premier League

Fot. East News
Piro Shop
2020-06-13

Chińczyk wkrótce w Premier League?

Wolverhampton Wanderers szuka wzmocnień w standardowym dla siebie kierunku - na Półwyspie Iberyjskim. Wu Lei jest według brytyjskich i hiszpańskich dzienników bliski transferu, a doprecyzowania wymaga jedynie kwota, za jaką przeniesie się na Wyspy. 

Wu Lei to 28-letni piłkarz, który może być ustawiany na różnych pozycjach w linii ataku. W trakcie swojej dwuletniej przygody z Espanyolem był wystawiany jako lewy lub prawy skrzydłowy w ustawieniu z trójką atakujących, albo jako jeden z dwójki napastników w przypadku klasycznego 4-4-2. Wu Lei jest również etatowym reprezentantem Chin, w barwach których strzelił 18 goli w 67 występach. Zanim trafił do Hiszpanii, reprezentował barwy Shanghai SIPG F.C., w którym był niezwykle skuteczny - w 172 ligowych spotkaniach zanotował 102 trafienia i dorzucił do nich 57 asyst. Nieco gorszy bilans ma w Espanyolu, gdzie może pochwalić się jedynie 11 bramkami (7 w lidze, 2 w Copa Del Rey i 2 w Lidze Europy). Mimo niezbyt dobrych statystyk jest przez ekspertów chwalony za swoją pracę na rzecz zespołu, a ta nie umknęła także uwadze Nuno Espírito Santo.

Sternik Wilków jest zainteresowany kupnem Chińczyka już w trakcie trwającego okienka transferowego, by wzmocnić rywalizację w linii ataku. W transakcję zaangażowany jest Jorge Mendes, który ściągnął do Wolverhampton już kilku ważnych zawodników. Według mediów zawodnik zaakceptował ofertę zespołu z Premier League, a kwestią do ustalenia jest jedynie kwota transferu. Jeśli Espanyol nie zgodzi się na rozmowy, Chińczyk będzie mógł trafić na Wyspy za darmo po wygaśnięciu kontraktu (koniec roku 2020).

Wpływ na decyzję Wilków może mieć rosnące zainteresowanie usługami Raula Jimeneza, który w obecnych rozgrywkach zdobył już 22 gole, a jego sprowadzenie rozważają zespoły regularnie grające w Lidze Mistrzów.

Fot.:AP/Associated Press/East News